Najlepszy teatr w Zielonej Górze – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Oferta kulturalna Zielonej Góry przedstawia się bardzo interesująco. W tym mieście szczególnie warto wybrać się do Teatru Lubuskiego i Filharmonii Zielonogórskiej, gdzie często organizowane są niezwykle ciekawe spektakle. Poniżej przedstawiamy listę przedstawień, na które można wybrać się w najbliższym czasie. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych w Zielonej Górze oraz rezerwacji biletów.

„Bożyszcze Kobiet” – Teatr Lubuski

Bożyszcze Kobiet” to nowoczesny spektakl opowiadający o losach 46-letniego Barney’a, którego życie na pierwszy rzut oka wydaje się idealne… Stabilna praca w restauracji, dom, kochająca żona – czego chcieć więcej? Okazuje się, że dla Barney’a taka sytuacja jest daleka od idealnej, a wręcz wieje dla niego nudą. To dlatego postanawia on uatrakcyjnić swoje życie i umówić się na schadzki z kobietami, które los przypadkowo stawia na jego drodze: ponętną Helen, rozgadaną Bobby oraz cierpiącą na depresję Jenny. Na deskach Teatru Lubuskiego będzie można zobaczyć, jak Barney przeistacza się w prawdziwego Casanovę. Czy jednak zdrada i kłamstwa są najlepszym sposobem na szczęście? Tego dowiecie się, oglądając finał spektaklu.

„Bożyszcze Kobiet” to widowisko dla dorosłych w reżyserii Cezarego Morawskiego. W rolach głównych występują Piotr Gąsowski, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska oraz Anna Modrzejewska. Zapraszamy do rezerwacji biletów.

„Kiedy kota nie ma…” – Teatr Lubuski

Kiedy kota nie ma…” to wspaniała brytyjska komedia sytuacyjna, która sprawi, że będziecie śmiać się do rozpuku. To gwarantowana, ponad 2-godzinna dawka świetnego dowcipu i humoru. W spektaklu mamy przyjemność oglądać małżonków, którzy w dwudziestą rocznicę ślubu postanawiają wybrać się… W podróż poślubną do Saint-Tropez! Jak rozpalić namiętność w mężu fajtłapie? Jak ten ma dorównać szwagrowi seksoholikowi? Jak zrobić wrażenie na nadętej, zamożnej siostrze? Co wspólnego mają szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej oraz urodziwa 20-latka o myślach samobójczych? Odpowiedzi na te wszystkie pytania udzielą Wam bohaterowie spektaklu „Kiedy kota nie ma…”, który będziecie mogli obejrzeć w Teatrze Lubuskim. W obsadzie nie brak znanych nazwisk, takich jak: Katarzyna Skrzynecka, Wojciech Wysocki, Jacek Lenartowicz czy Marta Wierzbicka.

„The Strings” – Filharmonia Zielonogórska, sala MCM

The Strings” to przepiękna historia o przyjaźni w rytmie disco-polo! The Strings to zespół muzyczny, który zakładają przyjaciele będący na życiowym zakręcie. Porzucony przez żonę Ernest, nieodpowiedzialny Kotlet, mający tendencje do przyjmowania zbyt dużych dawek alkoholu oraz Manuel, który właśnie traci swoją pozycję w legendarnym zespole Figi – to właśnie oni są bohaterami, których losy mamy przyjemność oglądać na deskach sali MCM Filharmonii Zielonogórskiej. Dowiedzcie się, co stanie się z The Strings, a także jak zmienią się bohaterowi tej opowieści. „The Strings” to doskonała męska komedia teatralna, w której występują: Wojciech Brzeziński, Michał Koterski, Bartosz Żukowski, Krzysztof Wieszczek oraz Piotr Borowski.

„Na gorącym uczynku” – Filharmonia Zielonogórska, sala MCM

Na gorącym uczynku” to najlepsza farsa Robina Hawdona, zinterpretowana przez Macieja Kowalewskiego. W rolach głównych spektaklu wystąpią: ekskluzywny londyński apartament, dwóch prawników, cztery kochanki oraz błąd w kalendarzu, który może sprawić, że kłamstwo wyjdzie na jaw… Co dokładnie stanie się z Jeremym, Danielem, Louise, Suzanna, Lulu oraz Cindy? Możecie dowiedzieć się tego, odwiedzając salę MCM Filharmonii Zielonogórskiej, po uprzedniej rezerwacji biletów.

„Wieczór Panieński Plus” – Filharmonia Zielonogórska, sala MCM

Wieczór Panieński Plus” to wspaniały spektakl komediowy, w którym mamy przyjemność oglądać odwieczną walkę serca z rozumem. Irena, główna bohaterka spektaklu panienką już dawno nie jest, jednak postanawia wyjść za bogatego biznesmena i odpowiednio to uczcić – zwariowanym wieczorem panieńskim. Na drodze jej i jej przyjaciółek stają jednak rozmaite problemy, takie jak trudności w znalezieniu terminu imprezy czy atrakcje, które okazują się niewypałem. Na domiar wszystkiego, na wieczór panieński, który zmienia się w jedną wielką awanturę, przybywa przyszły mąż panny młodej. Co wydarzy się na scenie? Rezerwujcie bilety, by się tego dowiedzieć. W obsadzie pełnej gwiazd znajduje się między innymi: Katarzyna Skrzynecka, Wiktoria Gąsiewska/Monika Mazur i Tomasz Bednarek.

„Telewizja Kłamie” – Filharmonia Zielonogórska, sala MCM

Kolejne widowisko odbywające się w sali MCM Filharmonii Zielonogórskiej. Jest to spektakl, który ukazuje całą prawdę o kłamstwach opowiadanych w telewizji, jednocześnie z niej drwiąc. Zobaczycie nie tylko to, co pokazywane jest na antenie, ale również to, co dzieje się po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji…

Podczas spektaklu widzowie mają możliwość wyboru, jaką stację telewizyjną chcą oglądać. Do wyboru mają: TVP, TVN, Polsat i TV Trwam. Na kanałach tych pojawią się znane postacie, takie jak: Ania Lawendowska, Maciej Dobor, ojciec Tadeusz oraz Krzysztof Wybisz. Czy zbieżność przedstawionych nazwisk jest przypadkowa? Dowiedzcie się sami.

Doskonałą zabawę gwarantuje autor spektaklu, czyli Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni. „Telewizja Kłamie” to znakomity spektakl teatralny z dużą dawką kabaretu. Zapraszamy do rezerwacji biletów na to wydarzenie.

„Serca na odwyku” – Cezary Żak, Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska, Michał Piela – Filharmonia Zielonogórska, sala MCM

Serca na odwyku” to spektakl, który udowadnia, że zawsze warto dać sobie kolejną szansę na szczęście. Zobaczcie sami, jak ścieżkę do miłości otworzyć może pokonanie stereotypów czy podjęcie się nietypowych metod. „Serca na odwyku” to komedia poruszająca relacje damsko-męskie, w której mamy do czynienia z mnóstwem zabawnych sytuacji i dialogów. Na wyróżnienie zasługuje tu gwiazdorska obsada: Cezary Żak, Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska oraz Michał Piela. Na wydarzenie zapraszamy do sali MCM Filharmonii Zielonogórskiej.

Site Footer