Najlepszy teatr w Kielce – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Wyjście do teatru jest zawsze znakomitym pomysłem na spędzenie wolnego popołudnia lub wieczoru. W Kielcach na interesujące spektakle można wybrać się do wielu placówek kulturalnych, które proponują różnorodne repertuary odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Co warto zobaczyć w tym mieście?

„Kiedy kota nie ma…” – Kieleckie Centrum Kultury

Kiedy kota nie ma…” to brytyjska komedia sytuacyjna. Opowiada o dwóch małżeństwach, które wybierają się w podróż z okazji 20. rocznicy ślubu. Jak poradzą sobie ze wzajemnymi uszczypliwościami i stażem, który wygasił w nich namiętność? To jednak jeszcze nie wszystkie problemy, z jakimi muszą się zmierzyć. Czy można wzniecić żar miłości w mężu fajtłapie? Jak można poradzić sobie ze szwagrem seksoholikiem? Podczas tego wyjazdu pojawi się wiele abstrakcyjnych pytań, na które odpowiedź będą musieli znaleźć bohaterowie tej sztuki. Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Kiedy kota nie ma…” w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie pojawiają się m.in.: Katarzyna Skrzynecka, Piotr Cyrwus, Piotr Zelt, Zofia Zborowska czy Aneta Zając.

„Najsłodszy owoc” – Wojewódzki Dom Kultury

Najsłodszy owoc” – gdzie go znaleźć? Najpewniej w ogrodzie sąsiada. Spektakl ten opowiada o ludzkich pragnieniach i przeświadczeniu, że to, co najlepsze, zawsze spotyka innych ludzi – niekoniecznie nas samych. Bohaterami przedstawienia jest czwórka przyjaciół z podstawówki, którzy stworzyli dwie pary. Dzięki nim będziemy mogli się przekonać, czy faktycznie inni mają lepiej i czy zamiana rolami, partnerami i życiem mogłaby wyjść na dobre. Chcecie dowiedzieć się, jak potoczą się losy tych sympatycznych postaci? Odwiedźcie Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. W rolach głównych wystąpią m.in.: Edyta Herbuś, Kaja Paschalska, Paweł Okraska oraz Adam Adamonis.

„Klimakterium… i już” – Filharmonia Świętokrzyska: Sala koncertowa

Klimakterium… i już” to spektakl, który pokochała publiczność w całej Polsce. Przygody Pameli, Maliny, Krychy i Zośki bawią do łez i przedstawiają w sposób humorystyczny dość trudny w życiu kobiet okres, jakim jest klimakterium. Czy w średnim wieku można rozpocząć życie na nowo? Oczywiście, że tak! A najlepszym tego przykładem są perypetie bohaterek tej sztuki. Filharmonia Świętokrzyska: Sala koncertowa zaprasza również na drugą część opowieści o menopauzalnych rozterkach pań. „Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał” pokazuje, jak po latach zmieniło się życie głównych bohaterek, jak wiele osiągnęły i z jakimi obecnie problemami muszą się mierzyć. Dodatkowo na scenie pojawi się nowa postać – obdarzona liryczną duszą Angela, która wprowadzi do towarzystwa kobiet nowe zagwozdki i przemyślenia. Poznajcie charyzmatyczną, dojrzałą Pamelę, Zośkę, Krychę i Malinę, w które wcielają się, m.in.: Elżbieta Jodłowska, Anna Korcz, Elżbieta Okupska i Ewa Złotowska.

„Alicja w Krainie Czarów” – Wojewódzki Dom Kultury

Alicja, Biały Królik i budząca strach w oczach wielu dzieci Królowa Kier zagoszczą na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach w niesamowitej odsłonie. „Alicja w Krainie Czarów” to spektakl wyjątkowy i niepowtarzalny, w którym gra aktorska przenika się z trikami iluzjonistycznymi. Całość dopełnia niesamowita scenografia, od której nie można oderwać wzroku. Ponadto kostiumy i specjalnie przygotowane na tę okazję rekwizyty sprawią, że widowisko to całkowicie Was pochłonie i przeniesie do fantastycznej krainy magii i fantazji. „Alicja w Krainie Czarów” to propozycja dla całych rodzin. Podczas tego spektaklu wyśmienicie będą bawić się zarówno dzieci, jak i dorośli.

„Metoda na wnuczka” – Kieleckie Centrum Kultury

Metoda na wnuczka” to wyśmienita komedia w reżyserii Emiliana Kamińskiego z wątkiem kryminalnym w tle. Sztuka opowiada o dwóch starszych kobietach, które wpadają w tarapaty. Jak z oszustami poradzi sobie Danuta uwielbiająca lotto i pokazy garnków oraz mocno stąpająca po ziemi Bożena – miłośniczka szybkiej jazdy na hulajnodze? O tym przekonacie się, wybierając się na tę zabawną sztukę. W rolach głównych występują: Dorota Kamińska, Aldona Jankowska oraz m.in. Robert Rozmus.

„Między łóżkami” – Kieleckie Centrum Kultury

Między łóżkami” to spektakl składający się z sześciu epizodów, podczas których przedstawiane są zabawne, a zarazem wzruszające perypetie mieszkańców niewielkiego, kanadyjskiego miasteczka. Każdy bohater to inny pokój, inna historia i inne… łóżko. W sumie na scenie pojawi się 15 postaci granych przez piątkę aktorów. Wśród bohaterów przedstawienia znajduje się: gwiazda rocka Tommy Quick, szef clubu go-go, taksówkarka bez orientacji w terenie, amator-księgowy i włamywacz zawodowiec oraz para 50-latków, która zgodziła się uprawiać seks na antenie radia. Na deskach Kieleckiego Centrum Kultury wystąpią: Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Ankudowicz, Artur Barciś, Lesław Żurek oraz m.in. Radosław Pazura.

„Weekend z R.” – Filharmonia Świętokrzyska: Sala koncertowa

Weekend z R.” to lekka i przyjemna komedia, która obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji, sekrety i intrygi. Akcja toczy się w latach 20. Głównymi bohaterami jest szczęśliwa i kochająca się para, która odnosi sukcesy na każdej płaszczyźnie. Jak się jednak okazuje, ich związek wcale nie wygląda tak kolorowo. Kiedy wyjazd służbowy Rogera zostaje odwołany, jego żona nie okazuje zbyt dużego optymizmu. Na jaw wychodzą sekrety małżonków, a szczególnie Clarice, która darzy ogromną miłością nie tylko swojego męża. Czy uda jej się utrzymać swój sekret? O tym musicie przekonać się sami.

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny: Spektakl „Mały Książę” – Wojewódzki Dom Kultury

Mały Książę” to unikalne widowisko przygotowane przez wybitnych artystów, m.in. zwyciężczynię „Mam Talent” Tetianę Galitsynę oraz VLODYR-a najszybszego malarza na świecie. „Mały Książę” to spektakl malowany na żywo piaskiem i światłem na wodzie. Ponadto show dopełnia świetna gra aktorska, a także pokazy Speed Painting. Nie można również nie wspomnieć o genialnej oprawie muzycznej, która dodaje widowisku głębi i wyzwala w widzach emocje. „Mały Książę” to idealna propozycja dla całych rodzin na spędzenie wolnego czasu.

Site Footer