Najlepszy teatr w Olsztyn – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Jak spędzić wolny czas w Olsztynie? To miasto oferuje wiele atrakcji. Mowa tutaj zarówno o ciekawych miejscach pod względem turystycznym, jak i placówkach kulturalnych, które proponują interesujący repertuar. Co zobaczyć w Olsztynie? Poniżej przedstawiamy spektakle, które zainteresują młodszą i starszą widownię. Aula Auditorium Maximum i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych to miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić.

„The Strings” – Aula Auditorium Maximum

Teatr i disco-polo to połączenie z pozoru absurdalne. „The Strings” udowadnia jednak, że z tego zestawienia może powstać fenomenalna i przezabawna sztuka. To przedstawienie opowiadające o przyjaźni, miłości do muzyki i życiowych zakrętach głównych bohaterów. 5 mężczyzn spotyka się w trudnym dla siebie okresie życia. Nie poddają się jednak i chcą iść do przodu – postanawiają więc założyć zespół disco-polo. Jak potoczą się ich losy? Tego dowiecie się, odwiedzając Aulę Auditorium Maximum.

„Alicja w Krainie Czarów” – Aula Auditorium Maximum

Alicja w Krainie Czarów” to widowisko przeznaczone dla całych rodzin. Historia Alicji, Białego Królika i Królowej Kier od wielu dekad cieszy się niesłabnącą popularnością. Opowieść ta jest przepełniona magią i wyjątkowością. Jeśli szukacie pomysłu na spędzenie wolnego czasu ze swoimi pociechami, „Alicja w Krainie Czarów” będzie strzałem w dziesiątkę. Sztuka ta łączy znakomitą grę aktorską, triki iluzjonistyczne, a wszystko to odbywa się w otoczeniu niezwykłej scenografii. Dzięki temu spektaklowi przeniesiecie się do krainy fantazji i pozostaniecie tam do ostatnich minut widowiska. Doskonała zabawa gwarantowana.

„Goło i Wesoło” – Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych (Bryła C)

Goło i Wesoło” to spektakl, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Nie inaczej jest w Polsce. Opowiada on o grupie kilku bezrobotnych mężczyzn, którzy wpadają na pomysł nowego biznesu – zostają striptizerami. Grupa „Napalonych Nosorożców” snuje marzenia o wielkiej karierze, która odmieniłaby ich życia na zawsze. Podczas przedstawienia będziecie mieli okazję obserwować poczynania panów – przygotowania do pierwszego występu i nie do końca udane pierwsze lekcje tańca. Na scenie Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych (Bryła C), wystąpią m.in. Sebastian Cybulski, Wojciech Solarz, Michał Lesień-Głowacki, Michał Meyer, Marek Kaliszuk, Piotr Zelt i wiele innych wyśmienitych aktorów.

„Wąsik – Jak się (nie)golić przed poznaniem teścia” – Aula Auditorium Maximum

Poznanie przyszłego teścia jest niezwykle ważnym momentem w życiu każdego mężczyzny. Na tę okazję warto odpowiednio się przygotować – zadbać przede wszystkim o wygląd. Tutaj pojawia się pytanie: czy na spotkanie z teściem wąsa lepiej zgolić, czy zostawić? Dla bohatera spektaklu „Wąsik – Jak się (nie)golić przed poznaniem teścia” będzie to niełatwy wybór. Jego konsternacja i napięcie zwiększają się z minuty na minutę, a brak pomocy ze strony partnerki i przyjaciela wcale nie ułatwia mu podjęcia decyzji. Co ciekawe, ten z pozoru nieistotny wąs pozwala stać się chłopakowi prawdziwym mężczyzną. „Wąsik – Jak się (nie)golić przed poznaniem teścia” to komedia pełna absurdów i przezabawnych sytuacji, na którą zdecydowanie warto się wybrać.

„Wiesz, że wiem” – Aula Auditorium Maximum

Wiesz, że wiem” to komedia o przyjaźni, słodkiej zemście i kłamstwie. Kiedy grupa przyjaciół spotyka się po latach, sprawy mogą przybrać nieoczekiwany obrót. Z pozoru niewinna kolacja przeradza się w arenę, na której znajomi wzajemnie obrzucają się uszczypliwościami. Dodatkowo na jaw wychodzą nieznane dotąd fakty, które rzucają na ich znajomość zupełnie nowe światło. W brawurowych, komediowych rolach wystąpią: Leszek Lichota, Ilona Wrońska, Michał Czernecki oraz Agnieszka Castellanos-Pawlak.

„Pikantni” – Aula Auditorium Maximum

Pikantni” to komedia o dwóch znudzonych parach, które poszukują nowych doznań w swoim życiu. Wpadają na pomysł czworokąta. Odnajdują się na portalu randkowym i postanawiają spotkać. Plan z pozoru łatwy w realizacji. Okazuje się jednak, że nie wszyscy członkowie spotkania są przekonani co do rubasznej schadzki. Bohaterowie są zupełnie różni: Alex uwielbia eksperymentować, jego żona jest bardzo sceptyczna, natomiast Bea to wulkan energii i wzorcowy przykład wyzwolonej kobiety. Z kolei jej mąż to monogamista, któremu nie podoba się rozwiązłość żony. Ten wieczór totalnie odmieni dotychczasowe życie bohaterów. W jaki sposób? Przekonajcie się o tym sami, wybierając się na uwielbiany przez polską publiczność spektakl. W rolach głównych występują m.in.: Anna Mucha, Michał Ziembicki, Maurycy Popiel oraz Barbara Kurdej-Szatan.

„Nerwica natręctw” – Aula Auditorium Maximum

Francuska komedia „Nerwica natręctw” to spektakl, na którym na pewno będziecie bawić się doskonale. Co się stanie, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem? Może wywiązać się z tego niemały galimatias. Akcja przedstawienia rozgrywa się w poczekalni cenionego psychiatry, który pewnego dnia nie mógł pojawić się w pracy. Jego pacjenci postanawiają wykorzystać tę sytuację i pomóc sobie nawzajem. Nerwica natręctw, zespół Tourette’a, arytmomania, nozofobia czy palilalia – jak pacjenci poradzą sobie z leczeniem tych dolegliwości? Sprawdźcie sami! W rolach głównych na scenie pojawią się: Karolina Sawka, Jowita Budnik, Katarzyna Herman, Artur Barciś i m.in. Rafał Królikowski.

„Damski Biznes” – Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych (Bryła C)

Sybil i Jane zajmują się produkcją bielizny erotycznej – prowadzą „Damski biznes”. Pewnego dnia stają przed życiową szansą – wykupieniem ich marki zainteresował się bogaty, włoski biznesmen. Kobiety chcą jeszcze bardziej zachęcić projektanta do zakupu ich firmy, decydują się więc na urządzenie pokazu mody w pokoju hotelowym. Na miejscu pojawia się przystojny model, bielizna jest już przygotowana, a w drzwiach, zamiast Włocha, zjawiają się mężowie kobiet… Wtem rozpoczyna się komedia omyłek, która może zakończyć się prawdziwą katastrofą! Sprawdźcie, jak przyjaciółki poradzą sobie z powstałym zamieszaniem.

Site Footer