Najlepszy teatr w Tarnowie – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Tarnów, przepiękne miasto leżące w województwie małopolskim, słynie z licznych wydarzeń kulturalnych, w których można tam uczestniczyć. W tarnowskim repertuarze teatralnym znajdują się pozycje odpowiednie dla dorosłych. Nierzadko można również znaleźć przedstawienia dla najmłodszej widowni. Jeśli zastanawiacie się, jak spędzić wolny czas w Tarnowie, wybierzcie się do Centrum Sztuki Mościce. Zapraszamy do zapoznania się z tarnowską ofertą kulturalną na tegoroczny sezon.

„Niespodzianka” – Centrum Sztuki Mościce

Niespodzianka” to arcykomedia autorstwa Pierre’a Sauvila, w której mnóstwo dobrego humoru, błyskotliwe dialogi i szereg niespodzianek zderza się ze sobą, czego efektem jest piekielnie zabawne widowisko. W spektaklu mamy przyjemność oglądać zmagania pary pięknych, zamożnych właścicieli dużej firmy, którzy od dłuższego czasu pozostają ze sobą wyłącznie ze względu na wspólny majątek. Co się stanie, gdy Katarzyna, czyli żeńska część tego związku postanowi odmienić w końcu swoje życie? W jaki sposób zareaguje jej partner Filip, i co wyniknie z jego działań? Co właścicielom firmy przyniesie los, i jaki związek z tym będą mieli sąsiedzi: emeryt Waldemar Szarak, nachalna Janina Kapusta i bufoniasty student Bożydar Satanowski? Dowiecie się tego, wybierając się na spektakl „Niespodzianka”, wystawiany w Centrum Sztuki Mościce. W obsadzie spektaklu znajdują się same znane nazwiska, takie jak: Joanna Liszowska, Elżbieta Jarosik, Sambor Czarnota czy Bogdan Kalus. Zapraszamy do rezerwowania biletów na to wydarzenie.

Co jeszcze do zaoferowania ma Tarnów?

W tym sezonie kulturalnym w Tarnowie można wybrać się nie tylko na spektakl teatralny, lecz także wiele innych świetnych wydarzeń. Wśród nich wymienić można zapewniające mnóstwo śmiechu kabaret i stand-upy oraz wspaniałe widowiska, takie jak zagraniczny balet. Na wydarzenia zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej Jaskółka, Restauracji Pół na Pół czy Hali Gumniskiej.

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili – Hala Widowiskowo-Sportowa Jaskółka

100 tancerzy, 2500 kostiumów, wspaniała oprawa muzyczna w wykonaniu profesjonalnej orkiestry, niespotykane instrumenty muzyczne – to jedynie część imponującego widowiska, które odbędzie się w tym sezonie w tarnowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Jaskółka. Gruzińscy tancerze, którzy zachwycą Was swoim występem, to prawdziwy huragan energii, a ich występy na długo pozostają w pamięci widzów. Ich taniec to prawdziwe zaprzeczenie prawom grawitacji – jeśli potraficie docenić wspaniałe, niemal akrobatyczne wydarzenia kulturalne, to widowisko może okazać się dla was strzałem w dziesiątkę. Zapraszamy do rezerwacji biletów, dostępnych na naszej stronie.

Paweł Chałupka – „Widzę to inaczej” – Restauracja Pół na Pół

Paweł Chałupka to znany w Polsce stand-uper, który pod maską frustrata skrywa pełną subtelności duszę oraz zwariowany, pełen nieoczywistych myśli umysł. „Widzę to inaczej” to jego nowy, zaskakujący program, obfitujący w przezabawne treści. Widowisko może Was zaskoczyć naginaniem tradycyjnych ram stand-upu – jest to show doskonałe dla miłośników dobrej, dynamicznej zabawy. Na występ Pawła Chałupki zapraszamy do tarnowskiej restauracji Pół na Pół.

Kabaret Skeczów Męczących: „Polska misja komiczna” – Hala Gumniska

Pomimo wzrastających cen paliwa, Kabaret Skeczów Męczących wciąż wybiera się na eksplorację nieodkrytych, kosmicznych zakątków, i w tę samą podróż zaprasza Was, widzów. „Polska misja komiczna” to widowisko opracowane przez Kabaret Skeczów Męczących, który bawi Polaków niezmiennie od wielu lat. W tym wydaniu gigantyczna dawka rozrywki sprawi, że myślami przeniesiecie się na inną orbitę, a stan nieważkości uderzy Wam do głowy. Na kosmicznie zabawne wydarzenie zapraszamy do Hali Gumniskiej. Rezerwujcie bilety, póki są dostępne!

Muzyka na żywo w Tarnowie – które wydarzenia są szczególnie godne polecenia?

Tarnowska oferta kulturalna to nie tylko spektakle teatralne, kabarety, stand-upy czy balet. W tym sezonie w Tarnowie będziecie mogli zaspokoić także chrapkę na świetną muzykę. Na wspaniałe, melodyjne show zapraszamy do Zespołu Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego i hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży.

„Spotkaj Głosy z Bajek” – Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego

Spotkaj Głosy z Bajek” to wydarzenie, które zachwyci każde małe i duże dziecko. Na show składają się przepiękne kostiumy, gra świateł, dymu i baniek mydlanych, możliwość bezpłatnego wykonania pamiątkowych zdjęć czy wejścia w interakcję z postaciami, a przede wszystkim śpiew! Podczas tego wydarzenia usłyszycie najbardziej znane i lubiane piosenki z bajek i filmów animowanych w wykonaniu głosów, które mamy przyjemność słuchać w oryginalnych produkcjach. W spektaklu wystąpią Sylwia Banasik-Smulska, czyli tytułowa Piękna z „Pięknej i Bestii”, Marcin Jajkiewicz, czyli Książę Hans z „Krainy Lodu” oraz Weronika Bochat, podkładająca głos Vaiany z bajki „Vaiana”. Na to piękne wydarzenie, pełne wspaniałych wrażeń zapraszamy w szczególności osoby przebrane za swoje ulubione, bajkowe postacie! Zapraszamy do rezerwacji biletów na widowisko, które odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego.

Gregorian Grace – Polska Trasa Koncertowa 2023 – hala widowiskowo-sportowa Pałacu Młodzieży

Zespół Gregorian Grace powraca z europejskich wojaży do rodzimej Polski, by miłośnikom chorału gregoriańskiego zaprezentować liczne melodie, chorałową muzykę średniowiecza oraz światowe hity popowe, bluesowe i rockowe. Utwory śpiewać będą wykonawcy dysponujący przeróżnymi barwami głosu, od basowego śpiewu gardłowego po wysoki sopran. Widowisko uzupełnią improwizacja zespołu instrumentalistów live oraz intrygujące efekty świetlno-dźwiękowe. Trasa koncertowa 2023 zespołu Gregorian Grace to możliwość odkrycia znanej Wam muzyki w zupełnie nowy sposób.

Czerwone Gitary – 55-lecie. Platynowy koncert – Centrum Sztuki Mościce

Koncert, który odbędzie się w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce, będzie ukoronowaniem 55-letniej działalności uwielbianego w Polsce zespołu Czerwone Gitary. W programie koncertu usłyszymy największe przeboje grupy oraz zupełnie nowe numery. Nie zabraknie także przekazu multimedialnego, podsumowującego wspaniałą historię zespołu. Na scenie zobaczymy obecny skład zespołu, czyli Jerzego Skrzypczyka, Mieczysława Wądołowskiego, Arkadiusza Wiśniewskiego oraz Dariusza Olszewskiego. Na koncert zapraszamy zarówno największych fanów Czerwonych Gitar, jak i osoby, które nie miały jeszcze przyjemności zapoznać się z twórczością zespołu. Śpieszcie się rezerwować bilety, aby móc zobaczyć to świetnie, muzyczne show!

Site Footer