Najlepszy teatr w Wałbrzychu – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Wałbrzych to jedna z polskich miejscowości, które dysponują niezwykle bogatą ofertą kulturalną. Przebywając na Dolnym Śląsku, zdecydowanie wybrać się do tego miasta, a w szczególności odwiedzić Filharmonię Pomorską, gdzie wystawiane są spektakle dla całych rodzin. Jeśli szukacie ciekawego sposobu na spędzenie popołudnia czy wieczoru, koniecznie zapoznajcie się z repertuarem przedstawień granych w tym sezonie w Wałbrzychu – z pewnością znajdziecie wiele pozycji, które skradną Wasze serca.

„Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” – Filharmonia Sudecka

Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” to hit, który będziecie mogli oglądać na deskach teatrów w całej Polsce, a także w Filharmonii Sudeckiej. W tej komedii, autorstwa Robina Hawdona, mamy przyjemność obserwować zmagania siedmiu postaci, które staną przed niezwykle trudnymi wyborami. Nasi bohaterowie będą musieli zdecydować, czy ważniejsze są dla nich emocje i uczucia, czy też to, jak wyglądają w oczach społeczeństwa. Spektakl jest przepełniony doskonałą, wartką akcją, świetnym humorem oraz błyskotliwymi dialogami, które sprawią, że będziecie mieli ochotę na więcej. Czy serce wygra z rozumem? Tego możecie dowiedzieć się, rezerwując bilety na spektakl. W gwiazdorskiej obsadzie występują m.in.: Michał Milowicz, Edyta Herbuś, Rafał Mroczek i Marcin Mroczek.

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny: spektakl „Mały Książę” – Filharmonia Sudecka

Mały Książę” w tym wydaniu pozwoli Wam odkryć tę historię na nowo, w niespotykany dotychczas sposób. Na to widowisko składają się: gra aktorska, gra świateł i cieni, a także malowanie na żywo piaskiem, światłem, na wodzie i nie tylko – a wszystko to dzieje się przed oczami widzów. Ponadgodzinne show uzupełniono piękną oprawą muzyczną, która pomaga przenieść się wyobraźni na planetę Małego Księcia. W spektaklu udział biorą: zwyciężczyni programu „Mam Talent”, Tetiana Galitsyna, wraz z gwiazdą „Mam Talent” VLODYR-em, który słynie ze swojego talentu do szybkiego malowania. „Mały Książę” to opowieść ponadczasowa, która bawi i wzrusza właściwie każdego, niezależnie od wieku. Wydarzenie odbędzie się w Filharmonii Sudeckiej. Spieszcie się rezerwować bilety!

„Nerwica natręctw” – Filharmonia Sudecka

Potrzebujecie dużej dawki dobrego humoru? O dziwo, doskonałym rozwiązaniem może okazać się „Nerwica natręctw”! To świetna francuska komedia autorstwa Laurenta Baffie w reżyserii Artura Barcisia. Podczas tego przedstawienia poznamy kilku pacjentów wybitnego psychiatry – ta intrygująca grupa unikalnych osobowości spotyka się pewnego razu w poczekalni, w oczekiwaniu na wizytę. Co się stanie, gdy osoba cierpiąca na chorobę Tourette’a, czyli niekontrolująca tików głosowych i ruchowych, arytmomaniak, czyli człowiek z tendencją do przeliczania wszystkiego, nozofob, czyli człowiek bojący się bakterii, osoba cierpiąca na palilalię, powtarzająca każde zdanie, pacjent niezdolny do stanięcia na linii czy ten, który cierpi na tytułową nerwicę natręctw, spotkają się i podejmą konwersację? A co, gdy lekarz nie zjawi się i pacjenci postanowią sami wyleczyć się ze swoich dolegliwości? Tego możecie dowiedzieć się, odwiedzając Filharmonię Sudecką. Zapraszamy do rezerwacji biletów na to wspaniałe widowisko pełne humoru i ciekawych dialogów.

„I LOVE YOU, a teraz się zmień” – Filharmonia Sudecka

I LOVE YOU, a teraz się zmień” to spektakl, który w humorystyczny sposób opowiada o tym, co skłania nas do łączenia się w pary, a także, ile jesteśmy w stanie poświęcić, by wypowiedzieć, czy usłyszeć upragnione „kocham cię”. Jest to komedia, która przypadnie do gustu zarówno singlom, małżonkom, jak i osobom żyjącym w związkach partnerskich. Niezależnie od tego, czy bez miłości ten świat nie miałby dla Was sensu, czy też w nią nie wierzycie, „I LOVE YOU, a teraz się zmień” może być dla Was doskonałym źródłem inteligentnej rozrywki. Poza grą aktorską w wykonaniu: Elżbiety Romanowskiej, Katarzyny Żak, Roberta Rozmusa i Rafała Królikowskiego spektakl zachwyca także świetną oprawą muzyczną, a dokładniej przebojowymi piosenkami. To widowisko to rozrywka na najwyższym poziomie.

„Kolacja dla głupca” w reżyserii Cezarego Żaka – Filharmonia Sudecka

Kolacja dla głupca” w reżyserii Cezarego Żaka to teatralny hit, który od lat gości na deskach wielu teatrów na całym świecie. W spektaklu opowiedziana jest historia Pierre’a Brochant. Zamożnego człowieka, który co wtorek organizuje dla siebie i wpływowych przyjaciół kolacje. Zapraszani są na nie także nieudacznicy, z których Pierre i jego przyjaciele kpią sobie do woli. Pewnego razu dochodzi do tytułowej „kolacji dla głupca”, która nie idzie po myśli organizatora. Kim tak naprawdę okażą się bohaterowie? Czy ludzie sukcesu na pewno są tak doskonali? A może to jednak nieudacznicy mają więcej zalet? Tego dowiedzieć się możecie, nabywając bilety na to wspaniałe widowisko i odwiedzając Filharmonię Sudecką. W spektaklu pełnym doskonałych gagów i dobrego humoru występują m.in.: Cezary Żak, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha oraz Michał Zieliński.

„żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju” – Filharmonia Sudecka

żONa” to wspaniała francuska komedia, która opowiada historię François, znanego polityka, który ma atrakcyjną, błyskotliwą żonę oraz piękną córkę Louise. Jego życie jest na pozór idealne, jednak pewnego dnia dzieją się rzeczy, które mogą zaważyć na całej karierze François. Jaką tajemnicę odkryjecie w trakcie spektaklu? Kto zadziwi Was ogłoszoną nowiną? I co do czynienia z tym wszystkim będzie miał Rachon, czyli polityczny oponent naszego głównego bohatera? Tego wszystkiego dowiedzie się, rezerwując bilety i wybierając się do Filharmonii Sudeckiej. „żONa” to opowieść o miłości, tolerancji oraz hipokryzji, której nie można przegapić.

„La Bombe” – Filharmonia Sudecka

La Bombe” to bombowy spektakl w każdym tego słowa znaczeniu! Komedia opowiada historię Caroline i Stéphane – małżeństwa z 12-letnim stażem i trójką dzieci. Pewnego razu wybierają się na wakacje do swojego domku na Korsyce. Wyjazd ten traktują jako ostatnią deskę ratunku dla swojego związku. Na ich drodze staje jednak piękna Sam – wysoka, hojnie obdarzona przez naturę, młoda dziewczyna, która ma zostać opiekunką do dzieci. Sam nie tylko robi wrażenie na panu domu, lecz także przyjacielu rodziny. Nie przypadła do gustu wyłącznie Caroline oraz jej najlepszemu przyjacielowi. Jaki sekret skrywa Sam? Czy uda się uratować, już wiszące na włosku, małżeństwo głównych bohaterów? Sprawdźcie sami i wybierzcie się do Filharmonii Sudeckiej na bombową komedię pełną zaskakujących zwrotów akcji.

Site Footer