Najlepszy teatr w Warszawie – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Teatr w Warszawie może pochwalić się wieloma świetnymi placówkami, które proponują naprawdę fenomenalne spektakle. Wśród nich każdy można znaleźć idealne przedstawienia dla siebie. Na co warto się wybrać? Sprawdźcie!

„Metro” – Teatr Studio Buffo

Niewielka scena teatru w Warszawie na Konopnickiej, prezentuje bardzo dobrze znany wszystkim fanom musicalu, grany już od ponad 30 lat, spektakl „Metro”. Niesamowita muzyka Janusza Stokłosy, piękne stroje oraz chwytające za serca głosy. To wszystko sprawia, że wzruszająca historia grupy młodych wykonawców pozostaje w pamięci na długi czas. Młodzi ludzie zachwycają swoją determinacją w walce o marzenia oraz swoim entuzjazmem i pasją do tańca i śpiewu. Tego nie można przegapić!

„Szalone nożyczki” – Teatr Kwadrat

Słynna interaktywna komedia, na którą bilety rozchodzą się w okamgnieniu. Akcja spektaklu rozgrywa się w salonie fryzjerskim, w którym, jak się szybko okazuje, zostaje popełnione morderstwo. Policja zmuszona jest przeprowadzić śledztwo. To właśnie od widzów próbują się dowiedzieć, kto popełnił zbrodnię. Dobra zabawa w warszawskim Śródmieściu gwarantowana!

„Pomoc domowa” – Och-Teatr

To farsa idealna na jesienno-zimowe wieczory. Na scenie tego teatru w Warszawie, pojawiają się mąż, żona, kochanek, kochanka i pomoc domowa. Na skutek nieporozumienia, wszyscy spotykają się w jednym mieszkaniu, a owa pomoc domowa, znajdująca się w stanie upojenia alkoholowego, za wszelką cenę próbuje wszystko załagodzić i ukryć wszystkie tajemnice. Jest to sztuka, która wywoła na twarzy każdego widza szeroki uśmiech. Co więcej, wszystko to dzieje się na niespotykanej scenie z podwójną widownią w teatrze na Ochocie.

„Wstyd” – Teatr Współczesny

Brawurowe role Izy Kuny, Agnieszki Suchory, Jacka Braciaka i Mariusza Jakusa. Fabuła rozpoczyna się od ucieczki Pana Młodego sprzed ołtarza. Rodzice pary młodej spotykają się na zapleczu sali weselnej i wspólnie próbują rozwiązać problem, choć nie jest to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Spokojna rozmowa stopniowo zaczyna przeradzać się w kłótnie pełne wzajemnych pretensji i upokorzeń. Jest to spektakl poruszający ważne problemy społeczne. Niejednego widza wbije w fotel.

„To wiem na pewno” – Teatr Ateneum

Intrygujący dramat psychologiczny. Małżeństwo w średnim wieku próbuje poradzić sobie z czwórką dzieci, które są dla nich nie lada wyzwaniem. Młodzi ludzie wchodzą w dorosłość i muszą zmierzyć się z różnymi problemami. Matka próbuje ocalić rozpadającą się rodzinę, czy jednak jej się to uda? Niesamowita gra aktorska z przejmującą rolą Agaty Kuleszy na czele. Jest to rozprawienie się z faktem, że choć chcemy wszystko wiedzieć na pewno, tak naprawdę w życiu nie ma żadnej pewności. Nadwiślański teatr zaprasza miłośników psychologicznych spektakli.

„Matka Joanna od Aniołów” – Teatr Narodowy

Spektakl ten został stworzony na podstawie znakomitego opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Głównymi bohaterkami są opętane przez diabła siostry zakonne. Z pomocą do klasztoru przybywa młody przystojny ksiądz Suryn – egzorcysta. W trakcie przedstawienia przed widzem postawione jest pytanie o źródło zła, którego człowiek nie jest w stanie zrozumieć. Surowa atmosfera teatru i scenografii potęguje nastrój grozy. W tytułowej roli przeoryszy występuje Małgorzata Kożuchowska.

„Kruk z Tower” – Teatr Dramatyczny

Historia trudnej miłości syna do matki. Zrozpaczona rodzicielka, która chce się dowiedzieć czegoś więcej o swoim dziecku, decyduje się na założenie fałszywego profilu na Facebooku. Udaje w sieci piękną dziewczynę i dzięki temu nawiązuje kontakt z synem. Szczere konwersacje dwóch samotnych, tęskniących za sobą osób przeradza się w uczucie. Chłopak zakochuje się w „wirtualnej dziewczynie”. Czy decyzja matki pozwoli na narodzenie się prawdziwej więzi między nią a synem? Spektakl odbywa się na małej scenie, co pozwala zachować kameralność.

„Rodzina Addamsów” – Teatr Syrena

Broadwayowski musical, bardzo dobrze znany także z ekranu, zawitał na deski warszawskiego Teatru Syrena. Ekscentryczni bohaterowie interesują się wszystkim, co budzi grozę. Zamiłowaniem syna są elektrowstrząsy, a kwiaty w ich domu karmi się zdechłymi zwierzętami, np. myszami. Pewnego dnia ich córka przyprowadza na rodzinną kolację swojego chłopaka. Chłopaka pochodzącego z „normalnego” domu. Rodzina Addamsów potrafi nie tylko przestraszyć i rozśmieszyć, lecz także pokazuje swoje umiejętności wokalne i taneczne. Tango małżonków rozgrzewa do czerwoności!

„A planety szaleją (Młodzi w hołdzie Korze)” – Teatr współczesny

Studenci szkoły teatralnej w Warszawie w niesamowitym spektaklu. Młodzi artyści przedstawiają przeboje legendarnego zespołu Manaam i ich wokalistki, Kory. Robią to w taki sposób, że trudno ukryć łzy wzruszenia. Piosenki wykonywane są na pustej scenie w towarzystwie orkiestry składającej się zaledwie z trzech osób, co pozwala skupić się na przesłaniu, które niosą same teksty. Wyjątkowe aranżacje takich utworów jak „Krakowski Spleen”, „Szare miraże” czy „Luciolla”, wielu wprowadzą w zachwyt.

„Shirley Valentine” – Teatr Polonia

„Shirley Valentine” to spektakl, który pozostawia niedosyt, dlatego wielu widzów postanawia wybrać się na niego kilka razy. Krystyna Janda występuje w tej sztuce w roli kury domowej. Żali się, że ma dość gotowania obiadów mężowi. W trakcie swojego monologu dochodzi do wniosku, że wyjedzie z przyjaciółką do Grecji. Czy jednak zechce potem wrócić do dawnego życia? Ten niesamowity monodram, rozgrywający się w teatrze na ul. Marszałkowskiej, sprawi, że niejeden widz będzie śmiał się do łez.

„Boże mój!” – Teatr Polonia

W domu pewnej Pani psycholog, która wychowuje autystyczne dziecko, zjawia się tajemniczy mężczyzna. Informuje, że natychmiast musi rozpocząć terapię, bo w przeciwnym razie wydarzy się coś złego. Kobieta bardzo szybko orientuje się, że przyszedł do niej sam Bóg, który już nie może znieść stworzonego przez siebie świata. Jest to niezwykle wzruszający spektakl ze świetnymi rolami Marii Seweryn i Krzysztofa Pluskoty.

„Umrzeć ze śmiechu” – Teatr Kwadrat

Niesamowita komedia, w której głównymi bohaterkami są cztery przyjaciółki. Co tydzień spotykają się, aby pograć w brydża. Kiedy jedna z nich umiera, jej koleżanka postanawia ukraść urnę. Zamierza przynieść ją na spotkanie z pozostałymi przyjaciółkami. W domu po chwili zjawia się policjant… Niespodziewane zwroty akcji i czarny humor sprawiają, że dwie godziny spektaklu mijają w atmosferze pełnej świetnej zabawy.

Site Footer