Najlepszy teatr w Gdańsk – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Co robić w wolnym czasie w Gdańsku? To miasto nigdy nie śpi i ma do zaoferowania wiele atrakcji zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Jeśli chcecie się zrelaksować, a zarazem zapewnić sobie niesamowite wrażenia, oferta teatrów i placówek kulturalnych stoi przed Wami otworem. Zobaczcie, na jakie spektakle w gwiazdorskiej obsadzie warto się wybrać.

„Jeśli pragniesz kobiety to ją porwij” – Scena Teatralna w Domu Technika NOT

Jeśli pragniesz kobiety to ją porwij” to oryginalna komedia, która zapewni Wam świetną rozrywkę. Opowiada o Adamie, młodym mężczyźnie, który na co dzień jest nudnym księgowym. Mając dość monotonii w swoim życiu, znajduje sobie nietypowe hobby. Adam porywa kobiety, a następnie organizuje im romantyczne randki. Zamienia się podczas nich w prawdziwego romantyka – dopasowuje nawet zastawę pod kolor stroju jego towarzyszki. Po kolacji wypuszcza „zaproszone” panie na wolność. Pewnego dnia role się odwracają! Jedna z kobiet przejmuje inicjatywę i nie ma zamiaru opuścić jego mieszkania. Sprawdź, jak w takiej sytuacji poradzi sobie Adam! Na deskach Sceny Teatralnej w Domu Technika NOT wystąpią m.in.: Kaziu Mazur, Anna Oberc i Małgorzata Lewińska.

„Szalone Nożyczki” – Scena Teatralna w Domu Technika NOT

Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie, na którego przebieg mają wpływ widzowie? To właśnie „Szalone Nożyczki”! Przebojowy fryzjer prowadzi salon, który wynajmuje od Pani Izabeli. W czasie, kiedy zajmuje się swoimi klientami, okazuje się, że właścicielka lokalu nie żyje. Do akcji wkraczają detektywi, przed którymi nie lada wyzwanie – muszą znaleźć sprawcę. W rozwikłaniu kryminalnej zagadki pomoże im nie kto inny jak… widzowie! Od tego momentu rozpoczyna się pełna humoru interakcja z publicznością. „Szalone Nożyczki” to spektakl, który nigdy nie kończy się tak samo. W rolach głównych zobaczymy m.in.: Krzysztofa Ibisza, Macieja Wilewskiego, Martę Lewandowską, Leszka Stanka czy Katarzynę Polewany.

„Alibi od zaraz” – Scena Teatralna w Domu Technika NOT

Michel marzy o romansie z piękną i młodą dziewczyną. Kiedy jego pragnienia mogą w końcu się spełnić, na drodze staje jego żona. Przerażony wizją rozwodu ze swoją bogatą żoną mężczyzna szuka dobrego alibi. Wymyśla więc niedorzeczną historię, w którą wciąga niedoszłą kochankę. Czy jego żona uwierzy w niewiarygodną bajkę? Tego dowiecie się, oglądając „Alibi od zaraz”. W rolach głównych wystąpią m.in.: Aleksandra Szwed, Wojciech Wysocki, Anna Korcz, Sławomira Łozińska czy Mateusz Banasiuk.

„Niepamięć” – Scena Teatralna w Domu Technika NOT

Niepamięć” to spektakl najmodniejszego polskiego dramaturga Marka Modzelewskiego, który serwuje widzom sztukę pełną zaskakujących i trzymających w napięciu historii. O czym opowiada „Niepamięć”? To historia o międzyludzkich relacjach, zaufaniu i kłodach, jakie życie co jakiś czasu rzuca każdemu z nas pod nogi. To wielokrotnie nagradzana sztuka, która powstała we współpracy Teatru Garnizonu Sztuki i Teatra im. Stefana Jaracza w Łodzi. W „Niepamięci” zagrali m.in. Karolina Gorczyca, Marcin Korcz, Rafał Królikowski, Krystian Pesta, Magdalena Kumorek.

„Tydzień, nie dłużej…” – Scena Teatralna w Domu Technika NOT

ON jest już totalnie zmęczony swoim związkiem. Nie chce już dłużej być z NIĄ. Jej obecność jest wszechogarniająca i męcząca. Paul niestety jak to mężczyzna, nie ma cywilnej odwagi zerwać z Sophie. Co w takiej sytuacji? Najlepiej przerzucić odpowiedzialność za rozpad związku na swoją partnerkę. Wtem pojawia się Marc – przystojny przyjaciel, który ma zamieszkać z parą. Jak się okazuje, jego pobyt wcale nie jest dla Sophie uciążliwy, wręcz przeciwnie… Jaki będzie finał tej NIE-małżeńskiej komedii? Przekonajcie się sami! „Tydzień, nie dłużej…” to fantastyczny spektakl, w którym zobaczymy m.in. Andrzeja Najmana, Annę Cieślak i Pawła Małaszyńskiego.

„Ludzie inteligentni” – Scena Teatralna w Domu Technika NOT

Nie ma nudnych związków – są tylko nudni partnerzy, którzy wykazują się niewielką kreatywnością. „Ludzie inteligentni” to opowieść o osobach, które nie tolerują fazy harmonii w związku. Kiedy tylko w ich relacji pojawia się spokój, zaczynają szukać sposobu na zmianę sytuacji. Taki właśnie jest główny bohater – David. Gdy zrywa ze swoją partnerką, ta w ogóle nie stawia sprzeciwu, co ogromnie go zaskakuje. Przyjaciele pary zaczynają mnożyć teorie spiskowe. Na scenie pojawiają się trzy pary, które toczą grę – jeśli u jednej z nich pojawi się kryzys, zaraz przełoży się to na konflikt u drugiej. „Ludzie inteligentni” to spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych m.in.: Magda Boczarska, Iza Kuna, Magdalena Stużyńska, Mariusz Witkowski, Olaf Lubaszenko czy Rafał Królikowski.

„Znaczek miłości” – Scena Teatralna w Domu Technika NOT

Znaczek miłości” to komedia kryminalna rodem z PRL-u. W Muzeum Znaczka Pocztowego mieszczącego się w niewielkiej miejscowości na zachodzie Polski przyjeżdża mężczyzna, który podaje się za przedstawiciela Rady Narodowej. Wizyta nieznanego nikomu urzędnika nie jest przypadkowa – jest powiązana z wizytą Fidela Castro w Polsce w 1972 r. Komedia utrzymana jest w oryginalnym stylu Stanisława Barei. Kostiumy stylizowane na czasy Gierka i rekwizyty z lat 70. XX w. przeniosą Was w realia PRL-u. Świetna zabawa gwarantowana! W obsadzie spektaklu występuje m.in. Joanna Kurowska, Dorota Chotecka, Martyna Kliszewska, Lesław Żurek i Jakub Przebindowski.

„Pozytywni” – Scena Teatralna w Domu Technika NOT

Pozytywni” to opowieść o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia. Trzeba jednak podkreślić, że jest to historia w szalonym i nietuzinkowym stylu. Ta sztuka bez dwóch zdań zasłużyła na miano kultowej. Akcja spektaklu toczy się w gabinecie terapeutycznym. Ewa jest wybitną psychoterapeutką. Cieszy się dużym uznaniem, majątkiem i udanym życiem. Poznajemy również Michała – rolnika i geja spod Mławy; Annę – arystokratkę o niearystokratycznych korzeniach i Jana – ojca, który czuje się kobietą. „Pozytywni” opowiada w przystępny sposób o naszych lękach. W zabawny sposób dotyka traum oraz rozprawia się z krzywdzącymi stereotypami. W rolach głównych zobaczymy – Grażynę Wolszczak, Olgę Bołądź, Janusza Chabiora oraz Łukasza Simlata.

Site Footer