Najlepszy teatr w Zabrzu – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Jak spędzić czas wolny w Zabrzu? W tym mieście znajduje się naprawdę wiele atrakcji, jednak na szczególną uwagę zasługuje teatr, który kusi licznymi, intrygującymi produkcjami. Wszystkim miłośnikom widowisk teatralnych, polecamy zapoznać się z naszymi propozycjami na nadchodzący sezon. Dom Muzyki i Tańca oraz kino Roma to miejsca, które warto odwiedzać regularnie. Szukacie kulturalnej rozrywki na najwyższym poziomie? W Zabrzu możecie liczyć na wiele fenomenalnych opcji.

„Alicja w Krainie Czarów” – Kino Roma

Alicja w Krainie Czarów” to historia, która od wielu lat kradnie serca dorosłych i dzieci z całego świata… W Kinie Roma w Zabrzu macie szansę ujrzeć ją po raz kolejny, tym razem w wyjątkowo magicznej odsłonie! „Alicja w Krainie Czarów” w reżyserii Dominika Paszkiewicza to spektakl, który oczarowuje widzów od samego wejścia na salę widowiskową. Dzięki temu przedstawieniu możecie sami udać się w pościg za Białym Królikiem oraz na własne oczy ujrzeć straszną, a zarazem dostojną Królową Kier!

Ta odsłona „Alicji w Krainie Czarów” to spektakl pełen porywających scen, które odbywają się w otoczeniu niezwykłej scenografii. 60-minutowe widowisko zachwyci Was nie tylko świetną grą aktorską, ale też mnóstwem trików iluzjonistycznych, autorską muzyką, pieczołowicie wykonanymi kostiumami oraz oryginalnymi rekwizytami! „Alicja w Krainie Czarów” to spektakl doskonały dla całych rodzin – spieszcie się rezerwować bilety, by móc wspólnie z bliskimi spędzić magicznie czas. Jest to historia pouczająca, a zarazem pozwalająca zachwycić się oprawą sceniczną, którą zdecydowanie warto zobaczyć.

„Dobrze się kłamie” – Dom Muzyki i Tańca

Dobrze się kłamie” to nowoczesna historia o przyjaźni… A raczej o tym, co przyjaciele mogą przed sobą ukrywać. Czy zastanawialiście się kiedyś, czy bliskie Wam osoby nie są kłamcami? Czy nie oszukują Was regularnie? Może sami macie skłonności do lekkiego zatajania prawdy, gdy może ona zaboleć? „Dobrze się kłamie” to spektakl komediowy, który opisuje relacje między kilkorgiem znajomych. Pewnego wieczoru w ramach zabawy postanawiają oni podzielić się ze sobą wzajemnie zawartością swoich telefonów, a dokładniej wiadomościami tekstowymi i powiadomieniami z Facebooka. Co z tego wyniknie? Który z przyjaciół okaże się wierutnym kłamcą, a który jedynie niewinnym kłamczuchem? Któremu z bohaterów uda się zdać egzamin z przyjaźni?

Te i wiele innych informacji odkryjecie, rezerwując bilety i oglądając spektakl „Dobrze się kłamie”. Na „Dobrze się kłamie” zapraszamy do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Jest to spektakl w reżyserii Marcina Hycnara, który powstał na podstawie filmu Paola Genovescego. Do wybrania się na widowisko zachęca także gwiazdorska obsada, z Olgą Bołądź, Katarzyną Kwiatkowską oraz Anitą Sokołowską na czele. Jeśli lubicie widowiska pełne śmiechu i intryg, „Dobrze się kłamie” będzie dla Was doskonałą propozycją. Zobaczcie sami, jakie skutki przyniesie niebezpieczna gra towarzyska, w którą zagrają nasi bohaterowie!

„Pikantni” – Dom Muzyki i Tańca

Kolejne widowisko, które będziecie mieli przyjemność oglądać na deskach zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca. „Pikantni” to wspaniała, gorąca komedia obyczajowa, którą polscy widzowie mieli przyjemność oglądać już wiele razy. Widowisko wykorzystuje schemat czworokąta: dwóch par, w których wspólne pożycie wkrada się nuda – tym sposobem Alex i Doris oraz Bea i Christoph postanawiają umówić się na intymną schadzkę… we czworo. Podekscytowani bohaterowie nie mają jednak najmniejszego pojęcia, co wyniknie z ich postępowania. Obejrzyjcie „Pikantnych”, by dowiedzieć się, co zajdzie między żądnym przygód Aleksem, jego powątpiewającą małżonką Doris, nowoczesną kobietą Beą oraz jej wiernym mężem Christophem, a także jakie zmiany w ich życiu spowoduje ta wyjątkowa, wspólna randka.

Komedia Stefana Vögla, „Pikantni”, to doskonały spektakl dla dorosłych, w którym mamy do czynienia ze świetnie napisanymi dialogami, kwestiami przepełnionymi humorem oraz żwawym tempem akcji – nie sposób się tu nudzić. To widowisko jest refleksją na temat nowoczesnego małżeństwa, przepełnionym śmiałymi pytaniami, często jednak przedstawionymi w sposób żartobliwy. Na scenie, w rolach głównych możemy zobaczyć: Aleksa, Doris, Beę i Christopha odgrywanych przez znanych polskich aktorów: Maurycego Popiela, Annę Muchę, Michała Ziembickiego oraz Barbarę Kurdej-Szatan. Rezerwujcie bilety, aby to wydarzenie Was nie ominęło!

„Wieczór Panieński Plus” – Dom Muzyki i Tańca

Wieczór Panieński Plus” to widowisko niezapomniane i wyjątkowe, w którym będziecie mieli przyjemność zobaczyć właśnie tytułowy wieczór panieński. Udział w nim wezmą prawdziwe gwiazdy, a to, jak potoczy się cały wieczór, zadziwi Was i rozśmieszy do łez!

Sztuka autorstwa Marcina Szczygielskiego opowiada historię trzech przyjaciółek, które po różnych życiowych przejściach postanawiają rozpocząć kolejny rozdział w życiu. Irena to kobieta, która planuje wyjść za bogatego biznesmena. Mimo tego, że data ślubu nie została jeszcze wyznaczona, jedno jest pewne: koniecznie trzeba zorganizować huczny wieczór panieński. Tu pojawiają się jednak problemy – uczestniczki wieczoru nie są już panienkami, ze względu na życie zawodowe, znalezienie terminu imprezy graniczy z cudem, przygotowane atrakcje kolejno okazują się niewypałem, a występ przystojnego striptizera, który miał być punktem kulminacyjnym całego wieczoru… co się z nim stanie? Przekonajcie się sami, oglądając „Wieczór Panieński Plus”. Zobaczcie, jak wieczór panieński Ireny zmienia się w katastrofę, która może jednak okazać się tym, czego niektórzy z bohaterów przedstawienia potrzebują, by przejrzeć na oczy.

Na „Wieczór Panieński Plus” zapraszamy do zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca. Na scenie będziecie mogli podziwiać znane aktorki i aktorów, takich jak: Katarzyna Skrzynecka, Wiktoria Gąsiewska/Monika Mazur, Anna Iberszer czy Tomasz Bednarek. Wraz z nami wypijcie zdrowie przyszłej panny młodej i zażyjcie przy tym dużej dawki dobrego humoru!

Site Footer