Najlepszy teatr w Bydgoszcz – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Bydgoszcz to nie tylko malowniczo położona stolica woj. kujawsko-pomorskiego. To również stolica rozrywki! To właśnie w tym mieście możecie wybrać się na świetne spektakle, które odbywają się nie tylko w teatrach, lecz także w wielu innych placówkach kulturalnych. Przed Wami najciekawsze przedstawienia, na które możecie się wybrać sami lub z całą rodziną!

„Wiesz, że wiem” – Sala MCK

Wiesz, że wiem” to spektakl opowiadający o dwóch parach – przyjaciołach, którzy spotykają się po latach. Spotkanie to jednak nie będzie należało do najprzyjemniejszych. Już po wymianie początkowych uprzejmości, atmosfera pomiędzy kolegami gęstnieje, a bohaterowie zaczynają sobie dopiekać. „Wiesz, że wiem” to komedia o przyjaźni, kłamstwie oraz słodkiej zemście. Przedstawienie to w sprytny i zabawny sposób przypomina nam, że najważniejsza jest prawda, a za każde oszustwo czekają nas nieprzyjemne konsekwencje. Na scenie Sali MCK zobaczymy wspaniałe kreacje aktorskie Leszka Lichoty, Ilony Wrońskiej oraz Michała Czerneckiego i Agnieszki Castellanos-Pawlak.

„Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” – Filharmonia Pomorska

Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” to jedna z najpopularniejszych komedii na świecie, autorstwa Robina Hawdona. Jeśli chcecie poprawić sobie humor lub pośmiać się do łez – ten spektakl będzie doskonałym wyborem. Podczas przedstawienia poznamy siedmioro bohaterów, którymi targają miłosne rozterki. Pokażą nam oni szeroką gamę emocji. Ich historie dostarczą nie tylko śmiechu, lecz także z pewnością wzruszą niejedną osobę. „Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” wystawiany był na największych światowych scenach, w tym na Broadwayu. W Polskiej wersji, na deskach Filharmonii Pomorskiej zobaczymy w obsadzie m.in. Michała Milowicza, Agnieszkę Kaczorowską-Pelę, Marcina Mroczka czy Annę Gzyra.

„Alicja w Krainie Czarów” – Adria Teatr

Alicja w Krainie Czarów” to powieść, której raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Dzieło Charlesa Lutwidge’a Dodgsona doczekało się wielu adaptacji filmowych i teatralnych. Na scenie Teatru Adria będzie można zobaczyć kolejną interpretację tego ponadczasowego dzieła. Ten spektakl nie będzie jednak zwykły. Podczas widowiska będziecie mogli podziwiać emocjonujące triki iluzjonistyczne, przepiękną scenografię oraz dać się pochłonąć magicznej atmosferze. „Alicja w Krainie Czarów” w wydaniu studia Artystyczni to prawdziwa gratka zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych widzów.

„żONa” – Filharmonia Pomorska

żONa” to niejednoznaczna komedia, którą pokochała francuska publiczność. Teraz, w polskiej obsadzie, można obejrzeć ją na deskach Filharmonii Pomorskiej. François startuje w wyborach na mera miasta. Jego żona jest inteligentna i piękna, a córka urocza. Z pozoru idealna rodzina – w rzeczywistości jest jednak nieco inaczej. Wystarczy jeden dzień, aby całe życie wywrócić do góry nogami i doskonale o tym przekonał się François. Gdy tajemnica skrywana przez lata ujrzy światło dzienne, a do gry wejdzie jeszcze oponent polityczny głównego bohatera, akcja może wejść na zupełnie inne, niespodziewane tory. „żONa” to nie tylko bardzo zabawna komedia. To również sztuka, która składania do myślenia i dyskusji. Na scenie w brawurowych rolach zobaczymy m.in. Renatę Dancewicz, Piotra Polka, Justynę Fabisiak i Cezarego Łukaszewicza.

„Berek, czyli upiór w moherze” – Opera Nova

Sąsiedzkie relacje bywają bardzo skomplikowane. Najlepszym tego przykładem jest Pani Anna i Paweł, którzy raczej nie żywią do siebie zbytniej sympatii. Anna jest kobietą w średnim wieku, która wtrąca się w życie swojej córki do tego stopnia, że ta postanawia się od niej odwrócić. Jaki związek z tą sytuacją ma sąsiad? Anna obwinia Pawła o wszystkie swoje problemy. Czy słusznie? Cóż… O tym przekonacie się, odwiedzając Operę Novą. „Berek, czyli upiór w moherze” to przedstawienie, które uwielbiane jest przez widzów w całej Polsce, zostało wystawione ponad 1000 razy! W głównych rolach zobaczymy m.in. Ewę Kasprzyk i Antoniego Pawlickiego. Co ciekawe, sztuka doczekała się drugiej części: „Berek, czyli upiór w moherze 2”.

„Testosteron” – Filharmonia Pomorska

Jak być mężczyzną w dzisiejszych czasach? Odpowiedź na to pytanie z pewnością chciałaby poznać większa część panów. O odwiecznej wojnie damsko-męskiej, uczuciach i hormonach opowiada spektakl „Testosteron”. To kultowa komedia Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego w teatralnej odsłonie. Po niedoszłym ślubie grupa mężczyzn zasiada wspólnie przy stole. Alkohol i tragikomiczne okoliczności sprawiają, że panowie zaczynają snuć przemyślenia o własnej naturze i kobietach. Czy podczas wielogodzinnej debaty odkryją receptę na to, jak być męskim, a zarazem kochać siebie i radzić sobie z kobietami? Tego dowiecie się, oglądając ponadczasowy „Testosteron”. W głównych bohaterów wcielają się m.in.: Leszek Lichota, Jędrzej Hycnar, Adam Serowaniec, Michał Meyer, Fabian Kocięcki, Adrian Brząkała i Tomasz Drabek.

„Domówka” – Sala MCK

Domówka” to komedia koncertowa, której scenarzystką, reżyserką i jedyną aktorką jest Sonia Bohosiewicz. Artystka zaprasza na spotkanie, w którym opowiada o pierwszych lekcjach życia. Jest to lekka, ale z drugiej strony sentymentalna podróż aktorki do czasów PRL-u i największych hitów polskiej piosenki. „Domówka” to widowisko, na które z pewnością warto się wybrać. Jest połączeniem stand-upu, śpiewu, sztuki teatralnej i improwizacji. Podczas tego przedstawienia naprawdę można poczuć się jak na domówce. Aktorka podczas spektaklu piecze ciasto w prodiżu, a publiczność razem z nią może śpiewać takie hity jak „Małgośka” czy „Jesteś lekiem na całe zło”.

„Winda do nieba… czyli czworo po czterdziestce” – Adria Teatr

Winda do nieba… czyli czworo po czterdziestce” to tragikomedia w dwóch aktach, której towarzyszy muzyka i piosenki. Spektakl opowiada o czterech pasażerach windy, którzy znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Ni stąd, ni zowąd zaczynają się sobie zwierzać. Mówią o największych problemach, z jakimi muszą się mierzyć w życiu. Komiczne dialogi i nagłe zwroty akcji doprowadzają do zaskakujących puent i konfrontacji. W rolach głównych Małgorzata Lewińska, Sylwia Gliwa, Agnieszka Darkowska, Dariusz

Site Footer