Sezon wakacyjny w Warszawie – sprawdź, na jakie eventy koniecznie trzeba się wybrać!

Kto powiedział, że wakacje w stolicy będą nudne? Warszawa jak zawsze zachwyca różnorodnością imprez kulturalnych, które zagwarantują masę dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń!

Teatr – rozrywka dla każdego

Wydarzenia kulturalne w Warszawie to doskonały pretekst do wspólnego spędzenia czasu w gronie najbliższych. Sztuka na najwyższym poziomie, niesamowita gra aktorska i wyjątkowe emocje, towarzyszące występom na żywo! Koniecznie sprawdź, co dzieje się w Warszawie podczas tych wakacji i jak najlepiej zaplanuj swój wyjątkowy, wakacyjny weekend!

Nerwica natręctw

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co może się wydarzyć, gdy w jednym pokoju zamkniemy osoby z chorobą Tourette’a, strachem przed bakteriami, niepohamowaną potrzebą powtarzania każdego zdania, ciągłego przeliczania wszystkiego, co możliwe, fobii przed stanięciem na linii, czy w końcu z tytułową nerwicą natręctw?

Ta lekka, dopracowana w najmniejszych detalach i niezwykle przewrotna sztuka, to historia kilku pacjentów, którzy niezwykłym zrządzeniem losu i serią ciekawych zbiegów okoliczności, zaczynają leczyć się sami w poczekalni do światowej sławy psychologa, którego pomoc ma ułatwić im codzienne życie.

Jak potoczą się historie bohaterów i czy uda im się stawić czoła swoim największym lękom i ograniczeniom? Przekonaj się sam! Spektakl Nerwica Natręctw przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych, zapewniając 105 minut niezapomnianych wrażeń.

Przekręt (nie)doskonały

Szybki, niekoniecznie uczciwy sposób na łatwą gotówkę? Cóż może pójść nie tak? Przekonają się o tym bohaterowie wyjątkowej sztuki – Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint? Kto pozostanie uczciwy, a kto zacznie oszukiwać? Co może się wydarzyć, gdy sprawa ujrzy światło dzienne? I kim właściwie jest Panna Flint?

To prawdziwa petarda dla miłośników zwariowanego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji! Sztuka zaskakuje i trzyma w napięciu do samego końca, nie pozwalając widzom nawet przez chwilę się nudzić. Czy bohaterom uda się znaleźć sposób na przekręt doskonały? Warszawski Teatr Capitol zaprasza!

Sex, drugs & disco polo

Prosta, pogodna i niezwykle wciągająca historia o przyjaźni, wierze we własne siły i pokonywaniu trudności mimo przeszkód i zrządzeń losu. Poznajcie trójkę niezwykłych bohaterów – Ernesta, Kotleta i Manuela, którzy starają się przezwyciężyć swój życiowy zakręt z dumnie uniesionymi głowami!

Historia rozpoczyna się w miejskim parku nieopodal muszli koncertowej, kiedy to panowie sięgają dna i postanawiają zawalczyć o swoją przyszłość, chwytając przysłowiowego byka za rogi. Wspólnie zakładają zespół The Strings i choć początkowo nie mają łatwo, dzięki uporowi, sile charakteru i zawzięciu się osiągają muzyczny sukces.

Sex, drugs & disco polo to nie tylko pełna pozytywnego humoru sztuka, ale również prawdziwa, wzruszająca do łez historia i postacie, z którymi może utożsamić się każdy z nas!

Koncert Chopinowski

Sala Koncertowa Fryderyk zaprasza na wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju Koncert Chopinowski, podczas którego odtwórcami kompozycji wybitnego Fryderyka Chopina będą absolwenci, a także profesorowie prestiżowych akademii muzycznych, takich jak:

  • Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie,
  • londyńska Royal Academy of Music,
  • francuski Conservatoire de Paris,
  • Konserwatorium w Moskwie,
  • nowojorska Juilliard School.

Artyści przedstawią własne interpretacje utworów pianisty m.in. Etiuda c-moll op. 10 nr 12 zwana Rewolucyjną, Heroiczny Polonez AS-dur op. 53, Preludium Des-dur op.28 nr 16 zwane Deszczowym.

Godzinne koncerty składać się będą z dwóch części, które dzieli niewielka przerwa, podczas której goście częstowani będą lampką wina musującego.

Letnia scena Warszawy

Bez względu na to, czy jesteś fanem lekkiego, pozytywnego poczucia humoru, czy wyrafinowanym melomanem, wydarzenia takie jak Nerwica Natręctw, Przekręt (nie)doskonały, Sex, drugs & disco polo oraz Koncert Chopinowski zagwarantują Ci szereg niezapomnianych przeżyć w samym centrum pięknej, tętniącej życiem stolicy!

Site Footer