Najlepszy teatr w Opole – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Co warto zobaczyć w Opolu? Na widzów spragnionych znakomitej rozrywki w tym mieście czeka wiele świetnych propozycji. Filharmonia Opolska, Teatr im. Jana Kochanowskiego oraz wiele innych placówek kulturalnych proponuje rozmaity repertuar zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jakie przedstawienia wystawiane są w Opolu? Przekonajcie się sami!

„O mało co…” – Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

O mało co…” to komedia z gwiazdorską obsadą. Na scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu wystąpi m.in. Anna Mucha i Filip Boberek, którzy pozornie tworzą bardzo udane małżeństwo. Pewnego dnia Briana postanawia zadbać o siebie i rozpoczyna swoją przygodę z joggingiem. To oczywiście wersja dla jego żony. W rzeczywistości mąż spotyka się z młodą kochanką. Kiedy Brian intensywnie biega, Hilary spędza upojny czas ze swoim kochankiem. Sytuacja mocno się jednak komplikuje, kiedy żona George’a znajduje w mieszkaniu nie swojego partnera, a Hilary!

„Przygoda z ogrodnikiem” – Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera zaprasza wszystkich miłośników komedii na spektakl „Przygoda z ogrodnikiem”. W rolach głównych występują: Anna Mucha, Katarzyna Cichopek, Anna Korcz, Michał Sitarski i m.in. Mariusz Zaniewski. Spektakl ten opowiada historię państwa Dzikich. Tworzą oni doskonały duet biznesowy – zajmują się samorozwojem. Cindy i Hal są niespełnionymi aktorami, wciąż marzącymi o karierze scenicznej. Choć współpracuje się im doskonale, w związku nie układa im się za dobrze. Kryzys małżeństwa eskaluje, a do tego na ich drodze pojawia się przystojny ogrodnik, który naprawdę namiesza w ich relacji. Czy uda im się uratować swój związek? Tego dowiecie się podczas spektaklu!

„Alicja w Krainie Czarów” – Studenckie Centrum Kultury

Alicja w Krainie Czarów” to widowisko, dzięki któremu będziecie mogli przenieść się do krainy fantazji i magii. W Studenckim Centrum Kultury odbędzie się niesamowite przedstawienie, które jest połączeniem gry aktorskiej i trików iluzjonistycznych. Już od wejścia na salę widowiskową poczujecie się wyjątkowo. Zachwyci Was przygotowana scenografia. „Alicja w Krainie Czarów” to wydarzenie, na które warto wybrać się całą rodziną. Zarezerwujcie bilety na tę wyjątkową przygodę już dziś!

„Zaręczony pogrąŻony” – Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Zaręczony pogrąŻony” to komedia z włoskim temperamentem. Główny bohater, choć jest zaręczony, postanawia nie poprzestawać na jednej kobiecie. Dzięki swoim podbojom matrymonialnym udaje mu się oczarować aż cztery panie! Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tak też jest w tym przypadku. Pewnego dnia kobiety dowiadują się o sobie nawzajem i postanawiają się zemścić. Jedna kobieca zemsta to prawdziwe piekło, a co dopiero cztery rozwścieczone, temperamentne damy. Czy w tym przypadku zaręczyny okażą się początkiem końca? „Zaręczony pogrąŻony” to farsa w gwiazdorskiej obsadzie, która rozbawi Was do łez. Na scenie wystąpią: Elżbieta Romanowska, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Sowińska, Karolina Nowakowska, Tomasz Dedek oraz Mikołaj Krawczyk.

„Prezent urodzinowy” – Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Prezent urodzinowy” udowadnia, że lepiej dwa razy pomyśleć, o czym się marzy, zanim zdmuchnie się świeczkę na torcie urodzinowym. W londyńskim hotelu zjawia się urzędnik w średnim wieku, który właśnie rozstał się z żoną. Pragnie spędzić upojną noc z kobietą do towarzystwa. Pomimo zapewnień o maksymalnej prywatności, okazuje się, że między jego a sąsiednim pokojem znajdują się drzwiczki. Kiedy zostają otwarte, rozpoczyna się seria niefortunnych zdarzeń. Wtem poznajemy sąsiadów bohatera, a na końcu, nieoczekiwanie do akcji wkracza była żona mężczyzny, która, jak się okazuje, również chciała oddać się miłosnym uniesieniom w hotelu z jednym z gości. Z minuty na minutę sytuacja coraz bardziej się komplikuje, a liczba uczestników zamieszania wzrasta. Jak zakończy się ten wieczór pełen niespodzianek? Przekonajcie się sami.

„Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” – Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” to sztuka ciesząca się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Była wystawiana na największych scenach, m.in. na Broadwayu. To komedia opowiadająca o dylemacie miłosnym i odwiecznej walce serca z rozumem. W dniu ślubu bohaterowie stają przed wyborem ślubu z rozsądku pod presją otoczenia czy wolności u boku prawdziwej miłości. Na scenie pojawia się siedem postaci, każda z nich boryka się z zupełnie innymi problemami podsyconymi szeroką gamą emocji. Zabawne dialogi i wzruszające, romantyczne sceny to kwintesencja sztuki „Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu”. W rolach głównych wystąpią m.in.: Michał Milowicz, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Anna Gzyra i Marcin Mroczek.

„Imię” – Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Imię” to spektakl, w którego obsadzie znaleźli się sami najlepsi, polscy aktorzy: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Wojciech Malajkat czy Mateusz Banasiuk. Przyjemny, zwyczajny wieczór w gronie przyjaciół może szybko zamienić się w pole bitwy. Szampańskie nastroje psuje jedno pytanie: „Czy macie już jakiś pomysł na imię?”. Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem i przekonał się o tym każdy rodzic. Rady rodziny i przyjaciół wcale nie pomagają podjąć najlepszej decyzji. Spektakl „Imię” udowadnia, że czasami warto nie wtykać nosa w nieswoje sprawy.

„Telewizja Kłamie” – Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Czy to, co widzimy na ekranie naszych telewizorów, jest takie, jak nam się wydaje? Otóż okazuje się, że nie. „Telewizja Kłamie” to spektakl pokazujący prawdę o telewizji, a także jej kulisach – co dzieje się, kiedy kamery gasną? Jak zachowują się celebryci i ważne osobistości, które podziwiamy i chcemy być jak oni? „Telewizja Kłamie” to mieszanka teatru i kabaretu w doborowej obsadzie. Na scenie występują: Tamara Arciuch, Adam Fidusiewicz, Bartek Kasprzykowski oraz Bartosz Opania.

Site Footer