Które koncerty warto zobaczyć w 2023 roku?

Spis treści

Muzyka na żywo to coś znacznie więcej niż dźwięki. To potężna dawka energii, poczucie wspólnoty, emocje i kontakt z artystami. Rok 2023 obfituje w wiele różnorodnych wydarzeń muzycznych – sprawdźcie, na jakie koncerty warto wybrać się w najbliższych miesiącach. Nie zwlekajcie z rezerwacją biletów! Wejściówki na najciekawsze widowiska muzyczne kupicie w serwisie biletyna.pl.

Koncert Chopinowski w najpiękniejszej Sali Koncertowej Fryderyk w Warszawie

Nasza pierwsza propozycja kierowana jest do pasjonatów muzyki klasycznej. W Sali Koncertowej Fryderyk w Warszawie odbędzie się Koncert Chopinowski. Zachwycająco piękne wnętrze salonu, poruszający dźwięk fortepianu Steinway, kameralna atmosfera i eleganckie stroje zabiorą Was w wyjątkową podróż. Wydarzenie to ma formę XIX spotkań muzycznych, co nawiązuje do epoki, w której żył i tworzył ten znakomity polski kompozytor. Utwory wykonane zostaną przez uznanych pianistów cieszących się międzynarodową renomą – profesorów i absolwentów znakomitych akademii muzycznych z Polski oraz zagranicy. Usłyszeć będzie można m.in. słynną Etiudę Rewolucyjną (Etiuda c-moll op. 10 nr 12), Preludium Deszczowe (Des-dur op. 28 nr 16) czy Poloneza „Heroicznego” (As-dur op. 53). Koncert potrwa godzinę, w trakcie której zawarte będą 2 części przedzielone krótką przerwą na lampkę szampana.

Dajcie się porwać greckim rytmom na koncercie Eleni

Eleni to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Jej utwory z upływem lat nie odchodzą w zapomnienie i wciąż są chętnie słuchane zarówno przez osoby młode, jak i rówieśników artystki. Swoim ciepłym głosem oczarowuje słuchaczy już od ponad 40 lat. Greckie pochodzenie wywiera duży wpływ na jej twórczość, co ma odzwierciedlenie w charakterystycznych porywających rytmach. Koncerty Eleni zawsze cieszą się dużą popularnością, dlatego nie zostawiajcie rezerwacji biletów na później! Sprawdźcie terminy i zaśpiewajcie razem z Eleni „Miłość jest jak wino”, „Na miłość nie ma rady”, „Za wszystkie noce” i „Tylko w Twoich dłoniach”. Koncerty odbędą się we Wrocławiu, Warszawie, Toruniu, Białymstoku i innych polskich miastach.

Posłuchajcie akustycznych utworów na koncercie zjawiskowego Wojtka Szumańskiego

Jeśli lubicie lekkie piosenki z chwytliwym testem i porywającą melodią, Koncert Wojtka Szumańskiego to propozycja, która z pewnością przypadnie Wam do gustu. To młody artysta wykonujący satyryczne ballady wpadające w ucho zarówno osobom młodszym, jak i starszym. Wojtek znany jest ze swojej charyzmy i łatwości w komunikowaniu się z publicznością. Naturalnym wdziękiem oczarował użytkowników platformy YouTube, gdzie jego kompozycje zyskują coraz więcej odsłon. Jedne z najbardziej popularnych piosenek to „Bez Twoich wad” czy „Zegarek”. Na czerwcowym koncercie we Wrocławskim Starym Klasztorze obok wymienionych tytułów usłyszcie także utwory dotychczas niepublikowane. Spieszcie się z rezerwacją biletów!

Oczarujcie się nieoczywistymi kompozycjami na koncercie Ralph Kamiński & My Best Band in the World

Fani alternatywnego popu z pewnością będą zainteresowani koncertem Ralph Kamiński & My Best Band in the World. Ralph to artysta o wyjątkowej wrażliwości, który słowami i muzyką zabiera słuchaczy w podróż do swojego bogatego wnętrza. W utworach porusza ważne tematy, zachowując jednocześnie lekkość formy. Artysta zadebiutował w 2016 roku, a obecnie na swoim koncie ma już 4 albumy: „Morze”, „Młodość”, „KORA” oraz najnowszy „Bal u Rafała”. Jego twórczość została uhonorowana wieloma nagrodami, m.in. prestiżowym Paszportem „Polityki”. Dźwięki klasycznych instrumentów wkomponowane w modernistyczne aranżacje, w połączeniu z głębokimi tekstami, czarują, ale też skłaniają do przemyśleń. Koncerty Ralpha Kamińskiego odbędą się m.in. w Ustroniu, Chełmie, Inowrocławiu, Czaplinku czy Międzyzdrojach.

Rozpłyńcie się przy dźwiękach ballad na koncercie legendarnego zespołu Stare Dobre Małżeństwo

Chwytające za serce melodie, akustyczne dźwięki i wprowadzające w stan błogości teksty – koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo to wydarzenie, podczas którego oderwiecie się od codzienności i zapomnicie o troskach. Legendarna grupa czaruje nastrojowymi poetyckimi balladami i zaprasza do swojego świata poprzez folkowe utwory. Grupa, w której skład wchodzą: Krzysztof Myszkowski, Tomasz Pierzchniak i Wojciech Czemplik, dzięki swojej charyzmie i autentyczności zyskała grono wiernych fanów, tworzących wyjątkową publiczność. Koncerty tego rewelacyjnego zespołu, który działa od blisko 40 lat, można będzie zobaczyć m.in. w Szczecinie, Łodzi, Warszawie, Raciborzu, Toruniu, Gdańsku, Krakowie czy Lublinie.

Zobaczcie wyjątkowe show zorganizowane z wielkim rozmachem – Mamma Mia! Tributte to ABBA

Kto jest chętny na podróż w czasie do lat 70. ubiegłego wieku? Koncert Mamma Mia! Tribute to ABBA to widowiskowe wydarzenie, które przeniesie Was do okresu ogromnego triumfu kultowego szwedzkiego kwartetu. To fenomenalny koncert połączony z tanecznym show, w wykonaniu słynnego Teatru Variete Muza z Koszalina. Podczas tego spektaklu pobawicie się przy hitach takich jak: „Dancing Queen”, „Money, Money, Money”, „Take a chance on me”, „Gimme! Gimme! Gimme!”, „SOS”, „Waterloo”, „I have a dream” i wielu innych. Podczas dwugodzinnego występu publiczność pozna historię tego legendarnego zespołu, który pomimo upływu lat, wciąż cieszy się ogromną popularnością. To doskonała propozycja dla osób starszych, które przy rytmach disco mogą powrócić pamięcią do lat swojej młodości, ale także dla młodzieży. Show odbędzie się w Wałczu, Lublinie, Gdańsku, Gdyni i Świnoujściu.

Poczujcie bluesa na koncercie zespołu Dżem

A teraz coś dla fanów polskiego rocka – koncert zespołu Dżem. Tej grupy nie trzeba nikomu przedstawiać. Teksty ich piosenek znane są na pamięć i nucone przez tysiące Polaków. Dżem występuje na scenie już od lat 70., a zainteresowanie ich twórczością nie słabnie. To, co wyróżnia ten zespół to zdecydowanie silny przekaz emocjonalny, który trafia w serce i głęboko zapada w pamięć, a także autentyczność. Macie ochotę poczuć wyjątkową atmosferę, jaka towarzyszy koncertom tego legendarnego zespołu i razem z nim zaśpiewać nieśmiertelne hity? Już teraz zarezerwuj bilety na koncert w Łodzi, Wrocławiu, Zielonej Górze, Szczecinie, Toruniu lub Częstochowie.

Site Footer