Igor Kwiatkowski – Biografia – Życie i twórczość

Spis treści

Igor Kwiatkowski to charyzmatyczna i wyjątkowa osobowość polskiej sceny rozrywkowej. Wybitny parodysta, aktor, artysta kabaretowy – człowiek orkiestra, który podejmuje się wielu wyzwań, a każde z nich kończy ogromnym sukcesem. Igor Kwiatkowski od lat bawi publiczność, porywa tłumy swoim błyskotliwym poczuciem humoru i żartami, które śmieszą, a jednocześnie w punkt podsumowują otaczającą nas rzeczywistość. Kiedyś jeden z założycieli i członek grupy kabaretowej Paranienormalni – dzisiaj stand-uper.

Igor Kwiatkowski – początki kariery

Igor Kwiatkowski urodził się 20 stycznia 1978 r. w Kowarach, niewielkim mieście położonym w województwie dolnośląskim. Z wykształcenia jest kucharzem, choć przez lata podejmował się wielu zajęć. Zajmował się m.in. przyrządzaniem posiłków w jednym z jeleniogórskich pubów. Pracował również jako magazynier oraz wykładał napoje gazowane i alkoholowe w dyskoncie. Być może wiele osób pamięta go jako DJ-a z rozgłośni Roxy FM.

Sławę przyniósł mu udział w programie telewizyjnym „Debiut” emitowanym w stacji Polsat. Mężczyzna zajął 2 miejsce, zyskując 30% głosów. Nagrodą była rola w serialu „Samo życie”. Kwiatkowski wcielił się w postać Radosława Malinowskiego, kolegę ze studiów głównej bohaterki, czyli Agnieszki Dunin, granej przez Magdalenę Kumorek, a później Anetę Todorczuk.

W 2004 r. Igor Kwiatkowski wraz z Robertem Motyką i Rafałem Kadłuckim założył Kabaret Paraniemormalni. Ówczesnymi idolami artysty byli członkowie Kabaretu Mumio oraz Kabaretu Potem. Inspirował się absurdalnym humorem tych grup. Paranienormalni podbili serca polskiej publiczności. Ich znakiem rozpoznawczym był szereg postaci, w które głównie wcielał się Kwiatkowski. 18 grudnia 2017 r. artysta podjął decyzję o rozpoczęciu solowej kariery, co jednocześnie wiązało się z odejściem z grupy kabaretowej.

Igor Kwiatkowski – genialny parodysta, człowiek o wielu talentach

Filmografia Igora Kwiatkowskiego jest nieco szersza. Znany jest nie tylko jako aktor telewizyjny, lecz także dubbingowy. Głos artysty jest jak kameleon – potrafi się zmieniać i wcielać w role kobiece i męskie. Dzięki swoim fenomenalnym zdolnościom mężczyzna mógł wziąć udział w kilku produkcjach. Użyczył głosu Gribble w „Matki w mackach Marsa”, Maui w „Vaiana: Skarb oceanu”, Babo w „Paskudy. UglyDolls” oraz Dez w „Co w duszy gra”.

W 2018 r. charyzmatyczny Igor Kwiatkowski prowadził program „Śpiewajmy razem. All Together Now” na antenie telewizji Polsat. Sprawdził się znakomicie jako gospodarz muzycznej produkcji.

Alter ego Kwiatkowskiego

Igor Kwiatkowski to artysta, który pomimo odejścia z grupy Paranienormalni, wciąż kojarzony jest z wykreowanymi przez niego postaciami, w które wcielał się przez lata. Z pewnością wielu z Was po usłyszeniu imienia i nazwiska mężczyzny, zobaczy oczami wyobraźni stereotypową blondynkę z bogatą mimiką, ubraną w kolorowy sweter w paski. Mariolka-krejzolka to pierwsze sceniczne alter ego stworzone przez Kwiatkowskiego. Ta ikoniczna już postać była zbudowana na bazie barmańskich doświadczeń mężczyzny. Przedstawiała w sposób karykaturalny współczesne nastolatki.

Kolejna postać to Kryspin, znany jako Cesarz Internetu. Prowadzi wideobloga, na którego wrzuca krótkie filmiki. Nosi okulary korekcyjne z grubymi szkłami, ma charakterystyczne wystające zęby. Kryspin jest często impulsywny i agresywny, nienawidzi kabaretu Paranienormalni. Postaci wykreowanych przez Igora Kwiatkowskiego było sporo. Najbardziej znane oprócz Mariolki i Kryspina to również Jacek Balcerzak oraz Wielki Marcel – zadufany w sobie francuski tancerz, ubrany w jedwabną koszulę z żabotem i obcisłe getry.

Igor Kwiatkowski jako solista

W 2020 r. Igor Kwiatkowski zaprezentował pierwszy solowy program „Pół geniusz, pół kretyn”, który skupia się na codzienności – sprawach, które dotyczą każdego z nas. Artysta opowiada o potyczkach damsko-męskich, perspektywie ojca, męża oraz trendach w popkulturze. Kwiatkowski bez ogródek mówi, jak wygląda życie faceta w średnim wieku. Jego program to sinusoida, po której porusza się artysta, raz serwując inteligentne pointy, a później robiąc z siebie kretyna.

Igor Kwiatkowski jako stand-uper potrafi rozbawić publiczność do łez, a zarazem skłonić do myślenia w wielu kwestiach. Jest genialnym komikiem i gawędziarzem. Jeśli widzieliście już pierwszy solowy program artysty, koniecznie musicie wziąć udział w jego drugiej trasie – „Tylko śmiech nas ocali”. Komik pojawi się w wielu małych i dużych miastach w Polsce, m.in. w Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku czy Chorzowie. W najnowszym programie Kwiatkowski ponownie wraca ze swoimi wnikliwymi obserwacjami otaczającego świata. Swoje wnioski przedstawia w skeczach: „Koniec Netflixa”, „Świat kradnie polskie piosenki” czy „Kobiety odnoszą liczne obrażenia”. To zaledwie część tematów, jakie zostaną poruszone podczas najnowszej trasy.

Igor Kwiatkowski poza swoją trasą uczestniczy również w wydarzeniach. Artystę można zobaczyć m.in. w „HuMore Show: Młodzi, Moralni i goście”. Oprócz solisty na scenie wystąpią znani i lubiani komicy, tacy jak: Andrzej Kozłowski, Kabaret Zdolni i Skromni, Kabaret Młodych Panów oraz Kabaret Moralnego Niepokoju.

Igor Kwiatkowski – kabareciarz i stand-uper o nieograniczonej wyobraźni i ciętej ripoście

Igor Kwiatkowski to postać, która jest dobrze znana miłośnikom polskiej sceny kabaretowej i stand-uperowej. Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia za swoją nietuzinkową osobowość, m.in. statuetkę Świra w kategorii „Osobowość kabaretowa” za postać Mariolki czy nagrodę za osobowość sceniczną na Trybunałach Kabaretowych w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestnictwo w występach artysty to gwarancja dobrej zabawy na najwyższym poziomie. Mężczyzna oczarowuje swoim urokiem, błyskotliwymi ripostami, celną obserwacją świata i talentem. Jeśli chcecie wybrać się na występ Igora Kwiatkowskiego, zapraszamy do śledzenia Biletyny. W naszym serwisie znajdziecie bilety na najświeższe wydarzenia kulturalne w wybranej przez siebie miejscowości w Polsce.

Site Footer