Kultowe kluby muzyczne w Polsce. Tutaj musisz zawitać!

Mapa klubów muzycznych w każdym większym mieście stale się rozrasta – pojawiają się nowe i… równie szybko znikają. Prowadzenie klubu w taki sposób, by stale przyciągał ludzi swym klimatem oraz wydarzeniami, to wielkie wyzwanie. Jest jednak kilka miejsc w Polsce, które jemu sprostały.

Garść klubów od lat tworzy niesamowitą atmosferę podczas wydarzeń kulturalnych, przyciągając fanów muzyki, dobrego alkoholu i pysznych dań. Jeśli szukasz odskoczni od słuchania muzyki w domowym zaciszu, nie ma lepszej opcji niż wsiąść w samochód, pociąg lub autobus i wybrać się na koncert w jednym z tych klubów. Sprawdź, gdzie na mapie Polski znajdziesz najlepsze kluby muzyczne.

Odkryj piękno Wrocławia i odwiedź Stary Klasztor

Czasem nazwa bywa myląca i tak jest trochę w przypadku Starego Klasztoru. Choć z zewnątrz klub rzeczywiście przypomina konstrukcją klasztor, a wewnątrz dominuje gotycki wystrój, jest to tylko klimatyczny dodatek do dania głównego – wyśmienitej kuchni oraz niesamowitych koncertów.

Działalność Starego Klasztoru rozpoczęła się w 2014 roku i od tamtej pory stał się kluczowym punktem na kulturalnej mapie Wrocławia. Wybierając się do stolicy Dolnego Śląska w celach turystycznych, musisz wstąpić do Starego Klasztoru. Kompleks składa się z klimatycznych sal restauracyjnych oraz koncertowych, a także wybrukowanego dziedzińca, gdzie możesz odetchnąć po muzycznych emocjach. Co roku przyciąga on tysiące klientów, którzy cenią sobie kuchnię slow food lub fanów wszelakiej muzyki.

Na scenie Starego Klasztoru występowały prawdziwe sławy – wśród najpopularniejszych polskich wykonawców można jednym tchem wymienić T-Love, Świetliki, Fisza, Liroya czy Organka i Xxanaxx. Wachlarz koncertów i wydarzeń organizowanych przez Stary Klasztor jest bardzo szeroki. Trafisz tu na koncert muzyki elektronicznej, rapu, oldschoolowego rocka czy alternatywnych rytmów. Tej jesieni klub odwiedzą kolejne gwiazdy: Hans Solo i 52 Dębiec, Junior Kelly czy Marcin Styczeń. Bilety na eventy organizowane w Starym Klasztorze rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i możesz je zakupić na naszej stronie.

Sprawdź najbliższe wydarzenia: https://biletyna.pl/Wroclaw/Stary-Klasztor

Małe miasto, wielka kultura – klub Bogart w Gomunicach

Bogart to prawdziwy fenomen i jedyna taka pozycja w naszym zestawieniu. Głównie dlatego, że jest położony we wsi. I to nawet nie do końca w Gomunicach, liczących zaledwie 2 tysiące mieszkańców, ale w jeszcze mniejszej osadzie – Wojciechowie. Co sprawiło, że klub z tak… niszowego miejsca stał się sławny na całą Polskę?

Założyciel klubu bardzo lubił muzykę, ale nie potrafił na niczym grać, więc stworzył klub. Początkowo Bogart stał się dyskoteką, a zasłynął w 1999 roku koncertem T-Love w ramach projektu „Pocztówka do Mikołaja”, organizowanej przez radio „Trójka”. Dawniej Bogart służył za wioskowy dom kultury, więc scena była typowo teatralna. Dziś wystrój jest „odrobinę” inny. Wchodząc do klubu zostaniemy oszołomieni malunkami fantastycznych zwierząt oraz psychodelicznych wizji – wszystko z użyciem fluorescencyjnej farby, co tylko potęguje uczucie niesamowitości.

Bogart zaskakuje, zwłaszcza wykonawcami przyjeżdżającymi do malutkich Gomunic. Wystąpiły tu już takie nazwiska i zespoły jak Habakuk, Martyna Jakubowicz, Psychocukier, L.Stadt, Rezerwat, Farben Lehre, czy niesamowity brytyjski zespół The Brew. Ich trasa koncertowa, wiodąca przez Berlin, Dortmund czy Wrocław kończyła się właśnie na Gomunicach. Wbrew pozorom, w tym odległym od miejskiego gwaru lokalu zaznasz tylko dobrej muzyki. W najbliższym czasie do Gomunic zawita Kasia Kowalska, Proletaryat, Tabu, Fisze Emade Tworzywo czy Sztywny Pal Azji. Odwiedź fenomen polskiej sceny klubów muzycznych i zarezerwuj koncerty dzięki Biletynie.

Sprawdź najbliższe wydarzenia: https://biletyna.pl/Gomunice/Club-Muzyczny-BOGART

Nie śpiewający, ale równie świetny. Czerwony Fortepian w Kielcach

Czerwony Fortepian to klubowa legenda. Znany w całej Polsce, jest miejscem pełnym klasy i grającym takie właśnie koncerty. Jak twierdzą właściciele – Czerwonego Fortepianu nie określimy mianem dyskoteki, pubu, kawiarni, typowego klubu lub sceny artystycznej. Dlaczego? Bo kielecki lokal łączy w sobie wszystkie te sfery kulturalne, tworząc unikalny miks.

Nazwa Czerwony Fortepian nie jest przypadkowa. Nawiązuje ona do fortepianów – a właściwie jednego, konkretnego – marki Pokorny. Były one nie tylko niesamowite w brzmieniu, ale posiadały również ukryte wady oraz niedoskonałości. Czerwony fortepian, któremu klub zawdzięcza swą nazwę, jest obecnie stałym eksponatem lokalu. Niestety tylko eksponatem, bo od 1942 roku nikt nie potrafi go naprawić. Przetrwał on zabory, dwie wojny światowe oraz czas komunizmu w Polsce – niestety, nie udało się przywrócić go do życia.

Klasę Czerwonego Fortepianu niech potwierdzą koncerty – na ich scenie grali już polscy wykonawcy tacy jak Mela Koteluk, Pudelsi, Maleńczuk, Krzysztof Zalewski czy Jerzy Kryszak. Również zagraniczni wykonawcy z chęcią dali popis w Kielcach – zagrali między innymi John Porter czy Katie Fox. Sprawdź wyjątkowy klimat i zobacz słynny Czerwony Fortepian. Bilety na jesienne koncerty: Voo Voo, Pudelsów, Mazolewskiego i Portera, zakupisz na naszej stronie.

Sprawdź najbliższe wydarzenia: https://biletyna.pl/Kielce/Klub-Czerwony-Fortepian

Warszawskie legendy – Kuźnia Kulturalna oraz Six Seasons

Kuźnia Kulturalna to miejsce, które rzeczywiście wykuło wiele niesamowitych kulturalnych wydarzeń. Na co dzień miejsce jest bardziej kojarzone jako elegancka i wykwintna restauracja – i słusznie, bo jej bogate wnętrza są chętnie wybierane jako miejsce na wesele czy elegancką kolację. Jednak po wojnie, lokal rozpoczął działalność artystyczną. Dzięki organizowanym koncertom, stał się Kuźnią Kulturalną.

Na deskach Kuźni występowały znane wszystkim nazwiska. Popis umiejętności dawali Maciej Stuhr, kontrowersyjny Michał Szpak, Justyna Steczkowska, kultowa IRA czy Maciej Maleńczuk. Do kameralnego klimatu klubo-restauracji przekonali się także bardziej przebojowi artyści, jak chociażby Kayah. Gwarantujemy, że ty również zakochasz się w eleganckim i pełnym wdzięku wystroju Kuźni Kulturalnej. Tej jesieni spotkasz tam Natalię Przybysz, Dorotę Miśkiewicz, Ryszarda Rynkowskiego oraz Patrycję Markowską. Bilety znajdziesz na naszej stronie.

Six Seasons to wyjątkowe połączenie klubu i restauracji, uświetniające warszawski Wilanów. Został otwarty stosunkowo niedawno, bo w kwietniu 2019 roku. Powstał z inicjatywy Grzecha Piotrowskiego, Grzegorza Młynarskiego i Jakuba Rutkowskiego, trójki kompozytorów.

Nazwa klubu nawiązuje do ich płyty, Six Seasons. Twórcy klubu chcieli nawiązać do zmian następujących w przyrodzie, a w ich restauracji można spożyć produkty wiejskie, naturalne. Od początku istnienia klub tętni życiem i gości wybitnych artystów. Tej jesieni usłyszysz tam Mateusza Krautwursta, Mili Morenę & Fortet, a wszystko uświetnią Rewie Burleski Pin Up Candy. Zakup bilety już dziś przez stronę Biletyny.

Sprawdź najbliższe wydarzenia: https://biletyna.pl/Warszawa/Kuznia-Kulturalna i https://biletyna.pl/Warszawa/Six-Seasons-World-Orchestra-House

Muzyka, bilard i dobre piwo. Underground Pub w Tychach

Czym jest „Under”, jak go często nazywają mieszkańcy Tych? Przede wszystkim miejscem indywidualistów, artystów i ludzi z pasją. To właśnie w Undeground Pub posłuchasz jak rapuje Paluch, śpiewa – o ironio – Czesław Śpiewa lub gra z pełną mocą zespół Vader. Klub jest jednak miejscem wielowymiarowym. Jeżeli potrzebujesz chwili wytchnienia od głośnej muzyki, znajdziesz tutaj wiele sal o różnym przeznaczeniu.

W jednej z nich rozegrasz partyjkę w bilarda, w drugiej napijesz się pysznego piwa lub kolorowych drinków, a w jeszcze innej zrelaksujesz się i zapalisz papierosa. Jesienią Underground będzie gościł kolejnych kultowych artystów: koncerty promujące nową płytę da O.S.T.R., a stand-upowy popis dadzą Piotr ZOLA Szulowski oraz Rafał Rutkowski. Bilety zakupisz na naszej stronie.

Sprawdź najbliższe wydarzenia: https://biletyna.pl/Tychy/Underground-Pub

Site Footer