Trasa pożegnalna Lao Che – „No to Che!”

Wyjątkowy, nietuzinkowy i bardzo, bardzo specyficzny. Lao Che to jeden z najbardziej nowatorskich i ciekawych zespołów pierwszego dziesięciolecia XXI wieku. Rock, folk, electro, a nawet słuchowisko, którego niezwykle wartościowy tekst i puenty zaskarbiły sobie ogromną rzeszę fanów.

Krótka historia Lao Che

Formacja powstała w 1999 roku w Płocku, a jej założycielami byli Mariusz „Denat” Denst odpowiadający za obsługę samplera, wokalista, gitarzysta i zarazem autor tekstów Hubert „Spięty” Dobaczewski, Michał „Dimon” Jastrzębski grający na perkusji, drugi gitarzysta Michał Warzycki i klawiszowiec Filip „Wieża” Różański.

Początki zespołu miały miejsce jeszcze podczas współpracy przy pierwowzorze formacji, jakim była grupa Koli. Można powiedzieć, że Lao Che właściwie zawiązało się w trakcie nagrywania jedynej płyty ówczesnego zespołu „Szemrany”, która mimo świeżego i cieszącego się w tamtym okresie popularnością formatu hip-hop’owego nie została zbyt ciepło przyjęta. Ze względu na heavymetalową przeszłość Dobaczewskiego, Jastrzębskiego i Densta, krążek został uznany za zbyt odbiegający od narzuconego kanonu, a sama grupa Koli, nienależący do środowiska i obca.

Lao Che nie stanowiło kontynuacji poprzedniego zespołu, a zupełnie nowe i świeże spojrzenie na to, czym jest współczesna muzyka. Nietuzinkowe brzmienia będące połączeniem rocka, folku, a nawet piosenki autorskiej z elementami słuchowiska zapoczątkowały niezwykłą i pełną sukcesów karierę formacji.

Czy to już na zawsze „No to Che!”?

Czy Lao Che na dobre zawiesza działalność? Czy to już ostatnia płyta? Jak twierdzą sami członkowie zespołu, te przeszło 20 lat wspólnej zabawy i grania to była niezwykła, kapitalna przygoda życia, która zmierza ku końcowi. Grupa podała już oficjalną informację, jednak bez konkretnego powodu, dlaczego zawiesza działalność. „Nie mówimy, że to koniec, że zamykamy Zespół, bo tak się po prostu nie da. Nasza przyjaźń tu się zaczęła, a prawdziwa przyjaźń nigdy się nie kończy.”.

Lao Che – Koncert pożegnalny stanowić będzie podsumowanie całej kariery zespołu i swego rodzaju hołd w stronę jego oddanych i wiernych fanów. Jak zapowiada sama grupa, będzie to nie tylko powrót do nieśmiertelnych i uwielbianych przez publikę hitów, ale również okazja do odświeżenie starych kawałków.

Czy formacja planuje reaktywację w przyszłości? Na razie nic na ten temat nie wiadomo, jednak jak mówią sami członkowie, definitywnie zakończyć istnienia zespołu po prostu się nie da, co pozwala mieć nadzieję, że poza trasą koncertową „No to Che!”, jeszcze kiedyś w przyszłości uda się ich zobaczyć na deskach sceny muzycznej.

Gdzie i kiedy odbywają się koncerty?

Okazji do świętowania będzie mnóstwo. Zespół zagra w wielu miastach na terenie całej Polski, a w niektórych nawet kilkukrotnie! Ostatnią trasę koncertową Lao Che – trasa pożegnalna „No To Che!” zobaczyć będziemy mogli:

  • 29.08.2021 o godz. 19:00 w Toruniu. Miejsce wydarzenia – Centrum Kulturalno – Kongresowe Jordanki.
  • 25.09.2021 o godz. 20:00 w Gomunicach. – Miejsce wydarzenia – Club Muzyczny BOGART.
  • 03.12.2021 o godz. 18:00 we Włocławku. Miejsce wydarzenia – Centrum Kultury „Browar B.”.

Na koncertach zdecydowanie nie może zabraknąć wieloletnich fanów zespołu, którzy wspólnie z nim kroczyli przez ten trwający ponad 20 lat muzyczny spacer.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w pełnym reżimie sanitarnym, zachowując wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa. Obowiązywać będzie przymus zasłaniania ust oraz nosa, częsta dezynfekcja rąk, a także zakaz spożywania na terenie koncertu posiłków oraz napojów.

Weź udział w koncercie pożegnalnym Lao Che i zachowaj ich muzykę w pamięci na dłużej!

Site Footer