To będzie grane jesienią – Teatr IMKA

Teatr IMKA to znany adres w Warszawie – przy ulicy Marii Konopnickiej, a więc w okolicy klimatycznego Placu Trzech Krzyży, swoje premiery mają znakomite spektakle, które gromadzą komplety publiczności i zbierają pochlebne recenzje. Już wkrótce rozpocznie się jesienny sezon teatralny, który z pewnością przyniesie zarówno nowe, jak i już dobrze znane, uwielbiane i warte zobaczenia sztuki. Sprawdź, co kulturalnie ma do zaoferowania w kolejnych miesiącach Warszawa, jaki repertuar przygotował Teatr IMKA i kup bilety.

„To tylko sex” – sztuka z Olgą Bołądź

Już 11 września na scenie teatru Tomasza Karolaka gościnnie pojawi się premierowe przedstawienie, zatytułowane „To tylko sex”. W roli głównej wystąpi Olga Bołądź, która wcieli się w rolę sex-coacha i udzieli porad w zakresie życia intymnego. Ten pełen humoru spektakl to propozycja dla dorosłych, którzy wiedzą, że na relacje międzyludzkie trzeba czasami spojrzeć z przymrużeniem oka. Dodatkową zachętą do uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu powinien być fakt, że w drugiej części spektaklu pojawi się element interaktywności – publiczność będzie mogła zadawać swoje pytania, a przez to wpływać na przebieg sztuki. Oryginalnie przedstawienie było ogromnym przebojem West Endu, a o tym, czy polska wersja opracowana przez Szymona Jachimka z kabaretu Limo okaże się podobnym sukcesem, przekonamy się już wkrótce. Warto sprawdzić osobiście!

https://biletyna.pl/spektakl/To-tylko-sex-spektakl-goscinny

„Czworo do poprawki” – jak ocalić uczucie?

Ten komediodramat to dobrze już znana sztuka, która dotyka trudnego tematu kryzysu w związku. Będzie więc o miłości, odpuszczaniu, walce i gasnących z biegiem lat uczuciach. Skontrastowane ze sobą – młoda i mogąca się pochwalić długim stażem – pary, pozwolą dostrzec, że prawdziwe uczucie musi być skomplikowane. Co z tego wyniknie? Tego dowiedzą się widzowie. W obsadzie śmietanka polskiego aktorstwa –  Katarzyna Herman (wymiennie z Grażyną Wolszczak), Agnieszka Sienkiewicz (lub Joanna Osyda), Piotr Machalica (na zmianę z Wojciechem Wysockim) oraz Marcin Korcz.

https://biletyna.pl/spektakl/Czworo-do-poprawki

„Byk Ferdynand” – dla całych pokoleń

Tym, którzy chcieliby zobaczyć na deskach samego dyrektora artystycznego Teatru IMKA, Tomasza Karolaka, polecamy spektakl „Byk Ferdynand”. Premierowy spektakl inspirowany znaną bajką „Byczek Fernando” zachwyci zarówno starszych, jak i młodszych widzów. Zwłaszcza że zabawne fragmenty, ikoniczne elementy z polskiej i hiszpańskiej kultury, przeplatać się będą z solidną dawką życiowych lekcji. Obok Karolaka, w obsadzie pojawi się również m.in. Viola Kołakowska czy Natalia Klimas.

https://biletyna.pl/spektakl/Byk-Ferdynand

„Nerwica natręctw” – gabinet osobowości

Ten spektakl nie po raz pierwszy powróci do programu i trudno się temu dziwić. Wystarczy spojrzeć na opinie widzów, by przekonać się, że sztuka, którą wyreżyserował uwielbiany przez Polaków aktor, Artur Barciś, to doskonała propozycja na jesienny wieczór z kulturą. Publiczność może liczyć na pełną humoru historię z kolejki do gabinetu psychiatrycznego. Co się stanie, gdy zmagający się z różnymi problemami pacjenci postanowią wziąć kwestię leczenia we własne ręce? Kalejdoskop osobowości dostarczy niebanalnej rozrywki, ale skłoni również do refleksji. Na scenie pojawią się Katarzyna Ankudowicz (zamiennie z Katarzyną Herman), Jowita Budnik, Karolina Sawka, Andrzej Zieliński, Rafał Królikowski i znakomity Zdzisław Wardejn.

https://biletyna.pl/spektakl/Nerwica-natrectw

„Ludzie inteligentni” – spektakl o relacjach międzyludzkich

Oryginalna, francuska wersja tej sztuki była ogromnym sukcesem i zdobyła prestiżowe teatralne wyróżnienie. Olaf Lubaszenko udźwignął ciężar odpowiedzialności i zaserwował polskiej publiczności nie mniej zachwycający wariant. Jego „Ludzie inteligentni” oparci są przede wszystkim na dynamicznych parach aktorskich – w obsadzie pojawiają się wymiennie Magdalena Boczarska/Renata Dancewicz, Iza Kuna/Maria Seweryn, Magdalena Stużyńska/Paulina Holtz, a w rolach męskich Mariusz Witkowski/Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski/Bartłomiej Kasprzykowski oraz Olaf Lubaszenko/Bartłomiej Topa. Sama historia ogniskuje się zaś na relacjach międzyludzkich i efekcie domina, jaki zostaje wywołany przez kryzys w związku jednej z par.

https://biletyna.pl/spektakl/Ludzie-inteligentni

„Berek, czyli upiór w moherze 2” – kolejna część kultowej sztuki

Pierwsza część „Berka” cieszyła się tak dużą popularnością, że nie mogła nie nastąpić jej kontynuacja. Sąsiedzka komedia o cienkiej granicy pomiędzy miłością a nienawiścią zaskakuje nietypowymi połączeniami i przezabawnymi perypetiami. Lekka fabuła gwarantuje doskonałą rozrywkę na jesienny wieczór, a doskonała obsada – w rolach głównych m.in. Ewa Kasprzyk i Antoni Pawlicki – pozwala zakładać, że „Berek 2” zagości na teatralnych scenach na dłużej.

https://biletyna.pl/spektakl/Berek-2-czyli-upior-w-moherze

Site Footer