To będzie grane jesienią – Teatr Capitol

Warszawa jesienią obfitować będzie w znakomite wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, do czego z pewnością przyczyni się położony w samym centrum stolicy – ul. Marszałkowska 115 – Teatr Capitol, którego repertuar na nadchodzący sezon zapowiada się obiecująco. Sprawdź, co Teatr Capitol Warszawa ma do zaoferowania i zarezerwuj swoje bilety na najważniejsze spektakle kolejnych miesięcy.

Błyskotliwa komedia „Kiedy kota nie ma”

We wrześniu na scenie Teatru Capitol wystawiana będzie sztuka „Kiedy kota nie ma”. To zabawna historia dwóch małżeństw – w tle zdrady, kłótnie, intrygi, podróż do Saint Tropez w rocznicę ślubu i oczywiście kot. Całość osadzona w angielskich realiach, dlatego nie powinna dziwić scenografia i kilka brytyjskich akcentów, które wcale jednak nie zrażą polskiego widza. W tym spektaklu na pierwszy plan wychodzi doskonały humor, zabawa słowami oraz dwuznacznościami, a także liczne zwroty akcji. Farsa w czystej formie i gwarantowana rozrywka. Warto zwrócić uwagę, że aktorzy grają zamiennie, dlatego można wybrać termin z ulubioną obsadą. Na scenie do zobaczenia m.in. Viola Arlak, Katarzyna Skrzynecka, Wojciech Wysocki, Piotr Cyrwus czy Aneta Zając.

https://biletyna.pl/spektakl/Teatr-Capitol-Spektakle/Kiedy-kota-nie-ma

Propozycja dla dzieci – „Jaś i Małgosia”

Dla tych, którzy jesienią zapragną wybrać się do teatru ze swoimi pociechami, Teatr Capitol przygotował wyjątkowe spektakle z niezwykłymi bohaterami i bajecznymi scenografiami. „Jaś i Małgosia” to teatralna wersja doskonale wszystkim znanej opowieści o przygodach rodzeństwa, które musi uciec od złej czarownicy. Przedstawienie jest dostosowane do widzów w każdym wieku, dlatego nie ma obaw o szczęśliwy finał historii. Musicalowa forma zachwyci dzieci, ale też utrzyma zainteresowanie dorosłych. Doskonała zabawa dla całych rodzin i możliwość wprowadzenia w świat teatru i sztuki najmłodszych.

https://biletyna.pl/dla-dzieci/Jas-i-Malgosia

Brytyjska komedia „O co biega?”

To kolejna propozycja prosto z angielskich realiów. Znakomita komedia obyczajowa, zaskakująca dynamiką, serią gagów i niebanalnymi bohaterami. Akcja rozgrywa się na prowincji, w domu pastora i jego pięknej żony. Sielankowa rzeczywistość zostaje zburzona, gdy z wizytą pojawia się niespodziewany gość, a ponadto działać zaczyna zakochana w pastorze Panna Skilton. Tutaj wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, a to, co pozostaje bez zmian, to doskonały humor, który bawi do łez. Komedię Philipa Kinga przełożyła Bożena Sławińska, a w rolach głównych będzie można podziwiać m.in. Marka Kaliszuka, Olgę Bończyk czy Annę Czartoryską. Trzeba to zobaczyć!

https://biletyna.pl/spektakl/O-co-biega-2

Komedia małżeńska „Dwie pary do pary”

Na solidną dawkę humoru może liczyć też widownia spektaklu „Dwie pary do pary” – komedii pomyłek, dla której punktem wyjścia są noce poślubne dwóch par, błąd w rezerwacji i brak hotelowych pokoi. W tym miejscu pojawia się zacięta i pełna wpadek walka pomiędzy młodymi małżonkami a pojawiającymi się w drzwiach ich apartamentu intruzami. Kto wygra wojnę o pokój i kto ma do niego większe prawo? Jedno jest pewne – nie na takie atrakcje liczyły zatrzymujące się w hotelu pary. Widzowie z pewnością mogą liczyć za to na znakomitą rozrywkę. Na scenie pojawią się m.in. Marta Wierzbicka, Elżbieta Romanowska i Lesław Żurek. Obsada jest wymienna, reżyseruje znakomity Olaf Lubaszenko.

https://biletyna.pl/spektakl/Teatr-Capitol-Spektakle/Dwie-pary-do-pary

„Czy ty to ty?” – o współczesności w krzywym zwierciadle

Dla tych, którzy gotowi są na śmianie się ze swojego pokolenia i refleksyjne przyjrzenie bolączkom dzisiejszego świata, polecamy spektakl „Czy ty to ty?”. To komedia o relacjach międzyludzkich, wyborze pomiędzy tym, co podpowiada nam serce, a wygodną stabilizacją. Czy można być szczęśliwym w nudnym małżeństwie, kiedy należy walczyć o zmiany i jak nie dać się rutynie? Na te pytania odpowiedzi będą poszukiwać bohaterowie sztuki – Harold i Honey. Mężczyzna wraca po pracy do domu i siada do obiadu z żoną, tyle tylko, że to wcale nie jest jego mieszkanie, a tym bardziej kobieta, a co więcej, tych dwoje początkowo nawet nie zauważa różnicy. Zaskakujące spotkanie skłania bohaterów do odmiany losu, a widzów do przyjrzenia się własnym relacjom. Na scenie Daria Widawska, Marzena Rogalska oraz Michał Rolnicki/Marcin Rogacewicz i Łukasz Nowicki/Dariusz Chojnacki.

https://biletyna.pl/spektakl/Teatr-Capitol-Spektakle/Czy-ty-to-ty

Site Footer