Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Andrzej Piaseczny

koncert

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Andrzej "Piasek" Piaseczny polski wokalista, autor tekstów i aktor, a także osobowość telewizyjna. Zapraszamy na magiczny koncert promujący najnowszą płytę Andrzeja Piasecznego, w którym nie braknie też największych przebojów Artysty, które na pewno wszyscy znacie!

Andrzej Piaseczny - więcej informacji

Andrzej Piaseczny to jeden z najsłynniejszych polskich piosenkarzy lat przełomu XX i XXI wieku. Dzięki charakterystycznemu głosowi oraz doskonałej prezencji stał się ulubieńcem publiczności. Przez cały okres trwania kariery był laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych m.in. kilku Fryderyków, Superjedynek oraz Telekamery. Autor takich hitów jak „Prawie do nieba”, „Budzikom śmierć”, „Śniadanie do łóżka” szykuje dla was kilka kameralnych koncertów, gdzie będziecie mieli okazję usłyszeć największe przeboje „Piaska”, zarówno te starsze, jak i nowsze materiały.

Andrzej Piaseczny – początki kariery

Andrzej Piaseczny urodził się 7 stycznia 1971 roku w Pionkach w województwie mazowieckim. Podczas nauki w szkole podstawowej wchodził w skład szkolnego zespołu „Cavatina”, prowadzonego przez p. Janusza Górskiego. Z zespołem młody Andrzej brał udział w konkursach piosenki harcerskiej. Po ukończeniu liceum zaczął studiować „Wychowanie muzyczne” na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W 1992 roku wziął udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu, gdzie zajął pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikował się do występu na „Debiutach” podczas 23. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Niedługo potem został wokalistą i liderem zespołu „Mafia”, z którym nagrał pierwszy wspólny album o tym samym tytule, w 1993 roku. W 1995 roku razem z „Mafią” wydali kolejny album pt. „Gabinety”. W międzyczasie Andrzej Piaseczny nawiązał współpracę z Robertem Chojnackim, saksofonistą, który pomógł mu w stworzeniu debiutanckiej płyty o nazwie „Sax & Sex”. Płyta z hitami takimi jak „Niecierpliwi”, „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” zdobyła wielki sukces i pokryła się podwójną platyną. Mimo ogromnego powodzenia albumu „Piasek” nie zdecydował się na nagranie kolejnego materiału z Chojnackim i rozstali się w atmosferze konfliktu. Następnie w 1996 nagrał kolejny wspólny album z „Mafią” pt. „FM” oraz piosenkę „Wolność w nas” do ścieżki dźwiękowej filmu „Sara”. Niedługo potem rozstał się z zespołem i rozpoczął karierę solową.

Początki i rozkwit kariery solowej Piaska

14 stycznia 1998 wydał debiutancki album solowy pt. „Piasek”, na albumie znalazły się hity tj. „Mocniej”, „Jeszcze bliżej”, z którym Andrzej Piaseczny reprezentował Polskę podczas Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn rok później. W tym samym roku zostały wydane trzy single „Piaska” – „Wciąż bardziej obcy”, w którym usłyszeć można gościnny występ Jana Borysewicza, oraz dwie piosenki na potrzeby filmu animowanego „Magiczny miecz – Legenda Camelotu” pt. „Jesteś blisko mnie” i „Znam drogę swą”.

16 lutego 2000 Andrzej Piaseczny wydał swój drugi solowy album o nazwie „Popers”, na którym znalazło się wielu gości m.in. Ewa Bem, muzyk jazzowy Wojciech Karolak, basista Vail Johnson. W ramach promocji albumu zorganizowano koncert „Piasek i przyjaciele”, który odbył się w teatrze Polskim w Warszawie, a do gości, którzy wzięli w nim udział, dołączyli m.in. Anna Przybylska, Jan Borysewicz oraz Reni Jusis, a koncert wyemitował pierwszy program telewizji polskiej.

W 2003 roku ukazał się kolejny album artysty zatytułowany „Andrzej Piaseczny”, który zapowiadał singiel „Wszystko trzeba przeżyć”. Na płycie znalazły się zarówno znane przeboje, jak i nowe osobiste utwory oraz dojrzałe teksty pełne refleksji, tj. „Teraz płacz”, „Jedna na milion” oraz „Szczęście jest blisko”. W 2005 roku otrzymał główną nagrodę Bursztynowego słowika za utwór „Z głębi duszy” na Festiwalu w Sopocie. 7 kwietnia 2008 „Piasek” wydał kolejną płytę o nazwie „15 dni”, która była uhonorowaniem 15 lat jego działalności artystycznej. Niespełna rok później razem z Sewerynem Krajewskim skomponowali kolejny materiał pt. „Spis rzeczy ulubionych”, z którego pochodzi hit „Chodź, przytul, przebacz”. W 2010 roku Andrzej Piaseczny otrzymał nagrodę „Złotego Dzioba” za ww. album oraz Telekamerę w kategorii Muzyka. Tego samego roku został też „Artystą roku” według Radia ESKA.

W poszukiwaniu muzycznych inspiracji

Poszukując muzycznych inspiracji Piasek zawędrował najpierw do Anglii, a potem aż do USA, a konkretniej do Waterfront w Hudson, gdzie swoim doświadczeniem i wiedzą wsparł go Henry Hirsch, producent i kompozytor znany przede wszystkim ze współpracy z Lennym Kravitzem, ale również Mickiem Jaggerem czy Madonną. Tak o współpracy z nim opowiada sam Piasek:
Henry okazał się człowiekiem wyjątkowym, bardzo normalnym facetem. Zawiozłem mu w ramach upominku pakiet płyt wydanych z okazji Roku Chopinowskiego i wiesz, że codziennie, kiedy przychodziliśmy do studia, zastawaliśmy Henry'ego słuchającego Chopina? Do tego gitara na której nagrywał Kravitz, złote płyty Lenny'ego, historie o Tinie Turner czy Micku Jaggerze… To było jak film".

Piasek aktualnie

Andrzej Piaseczny nadal koncertuje, lecz już zdecydowanie rzadziej niż wcześniej. Natomiast możemy go spotkać w różnych produkcjach telewizyjnych, np. od 2011 roku związany jest z programem „The voice of Poland”, w którym z przerwami bierze udział do dziś jako jeden z jurorów. Jesienią 2021 dołączył również do jury show „Tańca z gwiazdami”, gdzie można go zobaczyć w towarzystwie Andrzeja Grabowskiego oraz Ilony Pawlović. Nadchodzące koncerty są o tyle istotne dla jego fanów, ponieważ jest to niepowtarzalna okazja do zobaczenia występu „Piaska” i posłuchania na żywo jego utworów. Serdecznie zapraszamy

Dyskografia Andrzeja Piasecznego

 • Piasek
 • Popers
 • Andrzej Piaseczny
 • Jednym tchem
 • 15 dni
 • Spis rzeczy ulubionych
 • W blasku światła
 • To co dobre
 • Zimowe piosenki
 • Kalejdoskop
 • O mnie, o tobie, o nas
 • 50/50

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Andrzej Piaseczny 50/50

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - "Jeszcze zanim święta..."

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - "Jeszcze zanim święta..."

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - "Jeszcze zanim święta..."

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - "Jeszcze zanim święta..."

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - "Jeszcze zanim święta..."

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - "Jeszcze zanim święta..."

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - "Jeszcze zanim święta..."

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - "Jeszcze zanim święta..."

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - Akustycznie

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - Akustycznie

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - Akustycznie

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - Akustycznie

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny - Akustycznie

 KUP BILET

Andrzej Piaseczny 50/50

Wyprzedane

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Inne wydarzenia powiązane z Andrzej Piaseczny

Recenzje i opinie: Andrzej Piaseczny


Jak działają recenzje?
To był świetny Koncert. Andrzej Piaseczny to bardzo wesoły i rozrywkowy facet.Bardzo go lubię.Gorąco polecam
Grażyna D. 28.11.2023 18:01
Było wspaniałe. Wiadomo że z takim cudnym artystą nie mogło być inaczej.
Patuszka 28.11.2023 15:30
Było ok
28.11.2023 14:27
rewelacja ale zbyt krótko
Tom 28.11.2023 13:47
super zabawa
Marzenna 28.11.2023 12:28
Było cudownie. Andrzeja występy są zawsze najlepsze.
Kamila 28.11.2023 11:51
Bardzo fajny koncert.Dużo świetnej muzyki i co muszę podkreślić fantastyczny kontakt Piaska z publicznością.To co zawsze mi się u tego wykonawcy podoba,to szacunek do publicznosci wyrażony strojem i zachowaniem.
Malgorzata 28.11.2023 11:27
Pomimo chyba lekkiej niedyspozycji "Piaska", świetny, w pełni satysfakcjonujący koncert, godny miejsca.
28.11.2023 11:04
Jak zwykle Piasek w najlepszej formie! Za każdym razem mam wrażenie, że dużo lepiej słucha się go na żywo niż w materiale ze studia. Doskonały warsztat wokalny, świetny kontakt z publicznością! Rewelacja!!!
Sebastian 28.11.2023 10:57
Świetny koncert , Andrzej zbudował wspaniała atmosferę . Ogląda i słucha się Go z przyjemnością .
Sylwester 28.11.2023 10:40
Super występ wspaniały wykonawca bawiłam się super dziekuje
Moni 28.11.2023 10:03
Wspaniały koncert,pełen relaks.
28.11.2023 09:49
Jestem bardzo zadowolona z wydarzenia na ,którym miałam przyjemność uczestniczyć .Pewnie jeszcze nie raz wybiorę się na występ Andrzeja Piasecznego.
5 28.11.2023 09:15
Świetny koncert. Bardzo mi się podobało. Szkoda ze Piasek nie zszedł do fanów (był przeziębiony), poza tym wszystko super.
Aga 28.11.2023 08:34
Koncert 50/50 rewelacja . Andrzej im starszy tym lepszy :) Dodatkowo świetna łączność z publicznością . Nagłośnienie również .
Kisi 28.11.2023 08:29
Wspaniałe wydarzenie. Pan Andrzej ma świetny kontakt z publicznością. Utwory z najnowszej płyty 50/50, jak również starsze, bardzo lubiane. Wspaniałe aranżacje. Świetna zabawa i prawdziwa muzyczna uczta.
Monika 21.11.2023 14:59
Koncert rewelacyjny, polecam serdecznie.
A. SZ. 19.11.2023 13:31
Andrzej Piaseczny z zespołem
Wołomin, 17.11.2023
Kino Kultura
Super występ,klasa, dobrze się bawiliśmy, gorąco polecam 👍
Cela 18.11.2023 21:04
Andrzej Piaseczny z zespołem
Wołomin, 17.11.2023
Kino Kultura
Fenomenalnie! Pan Andrzej i jego zespół dali super koncert, klasa :)
Magda 18.11.2023 17:47
Andrzej Piaseczny z zespołem
Wołomin, 17.11.2023
Kino Kultura
Piękny koncert Andrzeja Piasecznego cudownie spędzony czas, niezapomniane emocje i fantastyczna atmosfera. Wspaniały kontakt Andrzeja z publicznością. Bardzo polecam 👌👍
AgaW. 18.11.2023 09:24
Andrzej Piaseczny z zespołem
Wołomin, 17.11.2023
Kino Kultura
Bardzo fajny występ Pana Andrzeja.😇😇
Mike46 18.11.2023 09:09
Andrzej Piaseczny z zespołem
Wołomin, 17.11.2023
Kino Kultura
Krótki koncert, właściwy zakończył się po godzinie, pozostała część to już bis, trochę to rozczarowało.
Lucyna 28.10.2023 20:13
Wydarzenie, na które czekaliśmy od dawna. Oczekiwania spełnione w 100%
macik 26.10.2023 07:10
Było super. Uwielbiam Piaska, a Kuba Badach fantastycznie pomógł rozkręcić imprezę.
Jolika56 25.10.2023 18:59
Andrzej Piaseczny 50/50
Łódź, 21.10.2023
Atlas Arena
Było super!
Agnieszka 23.10.2023 16:24
Koncert jak zawsze magiczny
Dorota z Gdyni 23.10.2023 10:50
Bylo genialnie
Sonia 23.10.2023 10:32
Niezapomniany wieczór z ANDRZEJEM PIASECZNYM i gościnnie Kuba Badach. Było MEGA SUPEROWO, CZADOWO I BAJKOWO równocześnie. JEDEN JEDYNY I NIEPOWTARZALNY PRZECUDOWNY KONCERT. Dziękuję z całego serca za TEN PREZENT
Iwona G. 23.10.2023 09:38
Andrzej Piaseczny 50/50
Łódź, 21.10.2023
Atlas Arena
Wspaniały koncert. Majka i Andrzej świetni.
goga 23.10.2023 09:06
Pan Andrzej jak zawsze z klasą, koncert fajny. Organizacja wyjazdu z parkingu bardzo na +. Problemem jedynie pozostało brak wcześniejszej informacji na temat płacenia za parking, co powodowało długie kolejki przy parkometrach i problemy z aplikacją ePark. Instalacja/konfiguracja utrudniona ze względu na duże zainteresowanie spowodowało obciążenie sieci.
Nicram 23.10.2023 08:50
WIĘCEJ
ZWIŃ

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • To był świetny Koncert. Andrzej Piaseczny to bardzo wesoły i rozrywkowy facet.Bardzo go lubię.Gorąco polecam

  Grażyna D. 28.11.2023 18:01


 • Było wspaniałe. Wiadomo że z takim cudnym artystą nie mogło być inaczej.

  Patuszka 28.11.2023 15:30


 • Było ok

  28.11.2023 14:27


 • rewelacja ale zbyt krótko

  Tom 28.11.2023 13:47


 • super zabawa

  Marzenna 28.11.2023 12:28


 • Było cudownie. Andrzeja występy są zawsze najlepsze.

  Kamila 28.11.2023 11:51


Polecane z kategorii koncert