koncert

Krzysztof Cugowski

koncert

Krzysztof Cugowski

Krzysztof Cugowski - Bilety na koncert

Rok 2018 zapowiada się przełomowo w wieloletniej karierze muzycznej Krzysztofa Cugowskiego. Najbardziej charakterystyczny polski wokalista rockowy, zamierza ruszyć w trasę koncertową z własnym zespołem. Grupa już na samym starcie, za sprawą
legendarnego frontmana i doskonałego składu, jawi się jako jedno z najciekawszych zjawisk muzycznych tego roku, i nadchodzących lat.
Krzysztof Cugowski to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny, współzałożyciel i wieloletni wokalista zespołu Budka Suflera. Ma na swoim koncie 12 albumów studyjnych, 4 koncertowe i 5 składanek. Wśród nich znajduje się płyta "Nic nie boli tak jak życie", która rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy, tym samym ustanawiając nadal nie pobity rekord sprzedażowy polskiej fonografii. Zespół koncertował w największych i najbardziej prestiżowych salach na całym świecie. W 1999 roku Budka Suflera wystąpiła również w Carnegie Hall, w Nowym Jorku. Kilka lat później, muzycy powrócili do Stanów Zjednoczonych, żeby w studiu Village Recorders w Los Angeles, nagrać część utworów na płytę "Jest" (rok wydania 2004). Zespół wsparli wówczas: basista Marcus Miller, gitarzysta Steve Lukather i perkusistka Sheila E.
Krzysztof Cugowski ma na swoim koncie również kilka płyt solowych oraz krążek „Integralnie” (2001) z coverami wielkich przebojów polskiego i światowego rocka. Współpracował także z Ray'em Wilsonem, byłym wokalistą Genesis. Wspólnie nagrali utwór "Not about us". Wokalista wystąpił też z Gary Brooker'em i Garou.
Budka Suflera zakończyła działalność w 2014 roku. W grudniu tego samego roku Krzysztof Cugowski został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nadanym za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej. Po zakończeniu działalności zespołu, jesienią 2015 roku wydał kolejny solowy krążek pt. „Przebudzenie" i rozpoczął koncertowanie z założonym przez swoich synów zespołem „Bracia”. W minionym roku rodzinne trio pod szyldem CUGOWSCY wydało płytę pt. "Zaklęty krąg". Finał trasy koncertowej poświęconej nowemu wydawnictwu został zaplanowany na przyszły rok. Wokalista zaangażował się również w kilka interesujących projektów, m.in. wystąpił w repertuarze operowym i operetkowym z Aleksandrą Kurzak, światowej sławy sopranistką.
W tzw. międzyczasie rozpoczęły się prace nad powstaniem nowego zespołu, który będzie towarzyszył legendarnemu wokaliście w jego dalszej solowej karierze. W składzie grupy znaleźli się muzycy wybitni, doskonale znani na scenie rockowej i jazzowej.
Na gitarach zagra Jacek Królik, wirtuoz instrumentu, z dorobkiem płytowym zawierającym około setki pozycji. Współzałożyciel grup Chłopcy z Placu Broni, Brathanki i Giganci Gitary, występował również w zespołach Lombard i Tilt. Współpracował ze Zbigniewem Preisnerem, Urszulą, Renatą Przemyk i Krzysztofem Antkowiakiem. Brał udział w nagraniach dwóch pierwszych płyt Justyny Steczkowskiej i legendarnego krążka Grzegorza Ciechowskiego "Oj Dada na". Od 1996 roku na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem i Andrzejem Sikorowskim. W ostatnim czasie nagrywał z zespołem "Wieko" i Robertem Chojnackim.
Na basie będzie można usłyszeć Roberta Kubiszyna, wybitnego kontrabasistę i basistę jazzowego, aranżera i kompozytora. Muzyk na stałe współpracuje z Anną Marią Jopek, Grzegorzem Turnauem, Henrykiem Miśkiewiczem, Markiem Napiórkowskim i Dorotą Miśkiewicz. W swoim dorobku ma również występy m.in. z takimi artystami jak: Dean Brown, Jon Herington, Mino Cinelu, Gregoire Maret, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Apostolis Anthimos, Ewa Bem, Natalia Kukulska i Kuba Badach. Zdobywca Fryderyka za solowy album " Before Sunrise".
Na instrumentach klawiszowych zagra Tomasz Kałwak, kompozytor, aranżer, instrumentalista, producent muzyczny, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach. Ma na swoim koncie współpracę z najważniejszymi artystami polskiej sceny muzycznej. Wśród nich znaleźli się m.in.: Andrzej Piaseczny, Dorota Miśkiewicz, Ewa Uryga, Ewa Bem, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Henryk Miśkiewicz, Irena Jarocka, Jorgos Skolias, Lora Szafran, Marek Grechuta, Marek Napiórkowski, Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, Natalia Niemen i Urszula. Współpracował również z orkiestrami Adama Sztaby i Tomka Szymusia. Tomasz Kałwak jest także znanym i cenionym autorem muzyki do sztuk teatralnych, produkcji filmowych i telewizyjnych.
Skład nowej grupy wesprze na perkusji Cezary Konrad, muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer. Współpracował z Anną Marią Jopek, Andrzejem Namysłowskim, Włodkiem Pawlikiem, Ireną Santor czy zespołem Hey. Wśród muzyków, z którymi koncertował znaleźli się również m.in.: Randy Brecker, Susan Weinert, Didier Lockwood, Karrin Allyson, Deborah Brown, Mino Cinelu, Pat Metheny, Leszek Możdżer i Tomasz Stańko. Cezary Konrad występuje także z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji oraz Orkiestrą Sinfonia Varsovia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze

 KUP BILET

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze

 KUP BILET

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze

 KUP BILET

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze

 KUP BILET

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze

 KUP BILET

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze

 KUP BILET

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Krzysztof Cugowski

Super, mistrzowie, bez dwóch zdań!
Koncert super!!! Tylko dla mnie siedzącej w 1 rzędzie za dużo mgły i dymu... Już wzrokiem szukałam, czy coś się nie pali. I - choć nie cierpię maseczki - tym razem byłam zadowolona z maseczki :). A p. Krzysztof Cugowski wciąż powala głosem. I ma świetny zespół.
Rycha58 06.12.2021 21:03
Rewelacyjne przeżycie! Pan Krzysztof cały czas w formie!
Organizacja bardzo dobra. Koncert świetny.
Super występ,. Cudowny artysta,. Niezapomniany wieczór.
Bardzo dobry i na wysokim poziomie stojący spektakl muzyczny. Świetne akustyczne granie, raz mocne i rytmiczne, innym razem spokojne ballady które przyprawiały o wiele emocji. Bardzo dobrzy instrumentaliści, a pan Krzysztof w świetnej formie wokalnej, co udowadnia od lat!
Fantastyczna atmosfera, bardzo wysoki poziom artystyczny, wspanialy zespól, Krzysztof Cugowski w znakomitej formie
Magdalena 06.12.2021 11:11
Nie byl to na pewno koncert piosenek Budki Suflera jeśli ktoś na to liczył . Cugowski zaśpiewał swoje autorskie piosenki zarówno te stare jak i nowe . Szkoda ze mało współpracował z publicznością bo mogła być dobra zabawa . Były przerwy w śpiewie ktore wypełniały popisy instrumentalne zespołu - zbędne
Rewelacja! Głos, którego się nigdy nie zapomni. Fantastyczna oprawa muzyczna !!
Małgorzata 06.12.2021 09:46
Usłyszeć na żywo potęgę głosu Pana Krzysztofa z Zespołem Mistrzów za plecami to niesamowite doznanie czego nie doświadczy się przed telewizorem. W takiej sali z doskonałą akustyką głos wokalisty po prostu przenika przez człowieka. Kawał koncertu.
Jednym słowem - SZAŁ!!! Ikona. Głos - skarb! Niesamowicie brzmią utwory Budki Suflera w nowej aranżacji - bardziej rockowej. Niech żałują ci, których nie było.
EmilZKL 06.12.2021 09:30
Wspaniałe przeżycie!
Mistrz, mistrz i jeszcze raz MISTRZ.!!!!!
Koncert fantastyczny ogromne przeżycie
Przecudowny koncert! Energia na 300 %.
Koncert rewelacja. Głos Krzysztofa niezmiennie potężny. Polecam w 100%
Bawiliśmy się fantastycznie
Koncert super. Wykonawcy najwyższa liga. Współczuję Panu Krzysztofowi że patrzył na widzów chowających się za maskami. Jeżeli nie byłeś - żałuj.
Proszę o powtórkę! :)
Jedno z najpiękniejszych przeżyć w życiu!
Po prostu - Zespół Mistrzów!
Polecam , muzycy najwyższa półka
Świetny koncert!!
Klasa i mistrzostwo!Super niepowtarzalne przeżycie ,coś wspaniałego dla ucha i duszy.Cudownie jest móc podziwiać taki boski wokal oraz słuchać muzyki w wykonaniu takich utalentowanych muzyków "mistrzów".Rewelacja!
Genialny koncert !❤️
Charyzma niepowtarzalność głosu Krzysztofa Cugowskiego jak zawsze wzbudza emocje teksty utwory dostosowane do repertuaru ponadczasowe a Zespół Mistrzów rewelacja doboru instrumentów ,zgrani i pokazali swój kunszt. Polecam koncert .
Rewelacyjnie. Bardzo dobry koncert. A głos pana Krzysztofa sprawiał że po ciele przechodziły ciarki.
Najlepszy męski głos w Polsce!!!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert