Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

Katowice, Spodek

Katowice, Spodek

Spodek - Katowice

Al. W. Korfantego 35, 40-951 Katowice

POKAŻ NA MAPIE


Richtig Śląski Kabareton

 KUP BILET

The Legend of Rock Symphonic

 KUP BILET

Silesia of love

 KUP BILET

Polska Noc Kabaretowa 2023

 KUP BILETKatowicki Spodek— Obiekt muzyczny numer 1 w Polsce

Gdyby jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej zapytać mieszkańca Polski, z czym kojarzą mu się śląskie Katowice, to odpowiedź byłaby prosta—kopalnie. Jednak w przeciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniło się wszystko. Katowice to już nie tylko słynny węgiel, to wyjątkowe miasto, które może poszczycić się obiektem muzycznym o wyjątkowej historii i kształcie. Spodek Katowice, bo o nim mowa, to chluba śląskiego miasta. Takiej hali muzycznej może Katowicom pozazdrościć nawet stolica Polski — Warszawa.

Koncerty zagranicznych gwiazd

Ten wyjątkowy obiekt w kształcie latającego spodka — zwany przez niektórych pieszczotliwie Ufo, choć oddany do użytku dopiero w 1971 roku, to zdążył gościć na swojej scenie takie gwiazdy światowego formatu, jak black sabbath, czy deep purple. Oprócz gigantów rocka w Katowicach swój koncert dał również nie mniej znany zespół Metallica. Jeszcze ponad 30 lat później polscy miłośnicy zespołu nazywają go najlepszym koncertem w całej ich karierze. Wierni fani zespołu do dziś wspominają niezwykłe tempo, w jakim wyprzedały się bilety na pierwszy polski koncert tej metalowej grupy a osoby, którym udało się te bilety szczęśliwie zdobyć, traktują je jak swoistego rodzaju muzyczną relikwię.

Hey i MTV, czyli muzyczne wydarzenie roku

Oprócz koncertów zagranicznych sław na katowickiej hali widowiskowej, miały miejsce równie słynne koncerty polskich zespołów, rządzących polskim rynkiem muzycznym niezmiennie od kilkudziesięciu lat. To właśnie spodek w Katowicach zasłynął w 1994 roku jako miejsce, w którym po kilkuletniej przerwie reaktywowała się grupa Perfect z uwielbianym Grzegorzem Markowskim na czele. Inne nie mniej znane wydarzenie z tego samego roku, to koncert zespołu Hey z charyzmatyczną Katarzyną Nosowską powstały we współpracy z telewizją MTV. Warto dodać, że koncert ten jednogłośnie został uznany za muzyczne wydarzenie 1994 roku.
Jeśli planujesz w najbliższym odwiedzić Katowice, a muzyka i kulturalne wydarzenia są tym, co lubisz najbardziej, to koniecznie! Zapamiętaj ten adres: Aleja Korfantego 35 w Katowicach. To właśnie pod tym adresem w katowickim spodku mają miejsce najlepsze wydarzenia i koncerty w Polsce. Nie chcesz, aby ominęło Cię jakiekolwiek katowickie wydarzenie? Nic prostszego! Zarejestruj się na stronie biletyna.pl i zdobądź dostęp do aktualnych katowickich imprez i wydarzeń na jedno kliknięcie myszki.

Katowice inne wydarzenia