Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Spodek - Katowice

Al. W. Korfantego 35, 40-005 Katowice

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Please, Stand-up! Katowice 2024

 KUP BILET

Please, Stand-up! Katowice 2024 II TERMIN

 KUP BILET

The World Musical Show

 KUP BILET

Zakopower

 KUP BILET

Kamil Bednarek - Cztery Twarze Życia

 KUP BILET

Freedom - In Memory Of George Michael

 KUP BILET

MAYDAY Poland „25 YEARS UNITED”

 KUP BILET

Visual Concert - Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej

 KUP BILET

COMA - COMEBACK

COMA - COMEBACK

24.11.2024, 18:00 Katowice, Spodek
Wyprzedane
Wyprzedane

The Legend of Rock Symphonic

 KUP BILET

Koncert Muzyki Filmowej Junior - Katowice

 KUP BILET

Sylwester na Rockowo - Małgorzata Ostrowska, 4 SZMERY, IRA

 KUP BILET

Zadzwońcie po Milicję

 KUP BILET

Festiwal Muzyki Disco - Taneczny Spodek 2025

 KUP BILET

Crazy is my life! Golec uOrkiestra - Jubileusz 25 lat!

 KUP BILET

Polska Noc Kabaretowa 2025

 KUP BILET

Harry Potter Show 2

 KUP BILETKatowicki Spodek— Obiekt muzyczny numer 1 w Polsce

Gdyby jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej zapytać mieszkańca Polski, z czym kojarzą mu się śląskie Katowice, to odpowiedź byłaby prosta—kopalnie. Jednak w przeciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniło się wszystko. Katowice to już nie tylko słynny węgiel, to wyjątkowe miasto, które może poszczycić się obiektem muzycznym o wyjątkowej historii i kształcie. Spodek Katowice, bo o nim mowa, to chluba śląskiego miasta. Takiej hali muzycznej może Katowicom pozazdrościć nawet stolica Polski — Warszawa.

Koncerty zagranicznych gwiazd

Ten wyjątkowy obiekt w kształcie latającego spodka — zwany przez niektórych pieszczotliwie Ufo, choć oddany do użytku dopiero w 1971 roku, to zdążył gościć na swojej scenie takie gwiazdy światowego formatu, jak black sabbath, czy deep purple. Oprócz gigantów rocka w Katowicach swój koncert dał również nie mniej znany zespół Metallica. Jeszcze ponad 30 lat później polscy miłośnicy zespołu nazywają go najlepszym koncertem w całej ich karierze. Wierni fani zespołu do dziś wspominają niezwykłe tempo, w jakim wyprzedały się bilety na pierwszy polski koncert tej metalowej grupy a osoby, którym udało się te bilety szczęśliwie zdobyć, traktują je jak swoistego rodzaju muzyczną relikwię.

Hey i MTV, czyli muzyczne wydarzenie roku

Oprócz koncertów zagranicznych sław na katowickiej hali widowiskowej, miały miejsce równie słynne koncerty polskich zespołów, rządzących polskim rynkiem muzycznym niezmiennie od kilkudziesięciu lat. To właśnie spodek w Katowicach zasłynął w 1994 roku jako miejsce, w którym po kilkuletniej przerwie reaktywowała się grupa Perfect z uwielbianym Grzegorzem Markowskim na czele. Inne nie mniej znane wydarzenie z tego samego roku, to koncert zespołu Hey z charyzmatyczną Katarzyną Nosowską powstały we współpracy z telewizją MTV. Warto dodać, że koncert ten jednogłośnie został uznany za muzyczne wydarzenie 1994 roku.
Jeśli planujesz w najbliższym odwiedzić Katowice, a muzyka i kulturalne wydarzenia są tym, co lubisz najbardziej, to koniecznie! Zapamiętaj ten adres: Aleja Korfantego 35 w Katowicach. To właśnie pod tym adresem w katowickim spodku mają miejsce najlepsze wydarzenia i koncerty w Polsce. Nie chcesz, aby ominęło Cię jakiekolwiek katowickie wydarzenie? Nic prostszego! Zarejestruj się na stronie biletyna.pl i zdobądź dostęp do aktualnych katowickich imprez i wydarzeń na jedno kliknięcie myszki.