Najlepszy teatr w Rybniku – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Zastanawiasz się, co robić w wolny wieczór w Rybniku? Podpowiadamy – wybrać się na jeden z niesamowitych spektakli teatralnych, które rozgrywają się na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej i innych placówek kulturalnych. Sprawdź aktualny repertuar i już dziś kup bilety dla siebie i swoich najbliższych!

„Dobrze się kłamie” – Teatr Ziemi Rybnickiej

Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, a prawda prędzej, czy później wyjdzie na jaw. Czy mądrości ze znanych przysłów faktycznie mają rację? „Dobrze się kłamie” to porywająca komedia o grupie przyjaciół, która zdecydowała się zagrać w bardzo ryzykowną grę. Postanowili bowiem odkryć przed sobą tajemnice, które skrywają ich smartfony. Kto tylko delikatnie mija się z prawdą, a kto ma na swoim koncie poważniejsze przewinienia? Czy kłamstwo może ujść na sucho, czy może jednak sprawiedliwości zawsze staje się zadość? Zasiądźcie na widowni Teatru Ziemi Rybnickiej i przekonajcie się o tym na własne oczy! Uważajcie tylko na swoje telefony i ciekawskich przyjaciół… Chyba że nie macie nic do ukrycia.

„Kwartet” – Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

Czy istnieje uniwersalna definicja sztuki? Czy może jednak każdy postrzega ją w zupełnie w odmiennych barwach, a próba zamknięcia jej w jakiekolwiek ramy to tylko nieudolna farsa? „Kwartet” to niesamowite widowisko, które trudno jednoznacznie opisać i nie sposób się na nie w pełni przygotować. Powodem tego jest fakt, że każda jego odsłona jest niepowtarzalna. Aktorzy odważnie angażują publiczność do swoich rozważań na temat życia, sztuki i teatru, przez co z pozoru spokojne, idące swoim torem przedstawienie, zmienia się w niezapomnianą improwizację. Odwiedź Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach i stań się jej nieodłączną częścią. To doskonała propozycja dla osób, które ponad wszystko cenią sobie wyjątkowość. W końcu to, co zobaczysz tego wieczoru, już więcej się nie powtórzy.

„Prezent urodzinowy” – Teatr Ziemi Rybnickiej

Jeśli lubicie nieoczywiste, pełne zwrotów akcji i intryg spektakle, to zdecydowanie nie możecie przejść obojętnie obok „Prezentu urodzinowego”. Ta niezwykła komedia przyciąga miłośników niespotykanej fabuły i drobnych niuansów, które nieustannie wpływają na jej przebieg. Dokąd może doprowadzić jedna pomyłka? Okazuje się, że dalej niż moglibyście się tego spodziewać. Zostańcie świadkami niecodziennej farsy rozgrywającej się w londyńskim hotelu, a dokładnie w dwóch jego apartamentach połączonych za pomocą drzwi. Jeden z gości – urzędnik w średnim wieku, który właśnie przeżył rozstanie z żoną, został obdarowany przez swojego przyjaciela dość nietypowym prezentem, jakim jest zaaranżowane spotkanie z nieznajomą kobietą. Nieporozumienie rozpoczyna serię nieprawdopodobnych zdarzeń, w które wciągani są kolejni bohaterowie naszej opowieści. Jak to wszystko się zakończy? Tego już nie będziemy zdradzać – przekonajcie się sami!

„Telewizja kłamie” – Teatr Ziemi Rybnickiej

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się po drugiej stronie szklanego ekranu telewizora, to niebawem będziecie się mogli o tym przekonać! „Telewizja kłamie” to nietuzinkowe połączenie uwielbianego przez Polaków kabaretu ze spektaklem teatralnym. Naszymi przewodnikami po świecie telewizji zostaną znani aktorzy, którzy w bezlitosny i humorystyczny sposób obnażą sekrety tej branży i pokażą, co dzieje się, kiedy telewizyjne kamery zostają wyłączone. Wcielą się oni w znanych prezenterów oraz w swoich kolegów i koleżanki po fachu. Co ciekawe, widownia nie jest jedynie biernym obserwatorem, rozgrywających się na scenie wydarzeń. W jej ręce zostanie przekazana najwyższa możliwa władza – władza nam pilotem do telewizora. Sami zdecydujecie, jaki program chcecie teraz oglądać. Czy będzie to TVP, TVN, a może Telewizja Trwam?

„Czy ty to ty?” – Teatr Ziemi Rybnickiej

Wszyscy wiemy, jak wygląda codzienne życie w XXI wieku. Nieustanna pogoń za pieniędzmi, niezbyt satysfakcjonująca praca i machinalne wykonywanie domowych obowiązków. Nic dziwnego, że czasem jesteśmy tak zmęczeni, że zapominamy o ważnych wydarzeniach lub popełniamy głupie pomyłki. Ale czy kiedyś zdarzyło Wam się wrócić nie do tego domu, co trzeba? Bohaterom tego pewnego spektaklu – jak najbardziej. „Czy ty to ty?” to niesamowita komedia, która pod osłoną humoru podsuwa nam do rozważania tematy bliskie każdemu z nas: niespełnione pragnienia, chęć zmiany i pogoni za marzeniami. Co wybiorą nasi bohaterowie – Honey i Harold? Czy warto postawić na szali wypracowaną przez lata stabilność i zawalczyć o nowe życie? I najważniejsze – czy istnieje tylko jedna odpowiedź na to pytanie?

„Imię” – Teatr Ziemi Rybnickiej

Imię”, czyli osławiona francuska komedia doczekała się polskiej adaptacji! W pierwotnej wersji jest to dzieło filmowe, które przyciągnęło przed ekrany miliony miłośników wyszukanego humoru. Na deskach rybnickiego teatru rozegra się prawdziwa bitwa. Nie będą w niej jednak brali udziału żołnierze, rycerze, ani innego rodzaju wojownicy. Zamiast nich mamy francuską rodzinę inteligentów i ich przyjaciół. Rolę pola bitewnego pełni paryskie mieszkanie, a powodem waśni jest jedno pytanie – „czy macie już jakiś pomysł na imię?”. Jak daleko posuną się walki? Czy obędzie się bez ofiar? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania, a dodatkowo lubicie inteligentny humor, to zdecydowanie nie może Was tam zabraknąć!

„My Way – monolog Krystyny Jandy” – Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

Zapraszamy na spotkanie z legendą polskiej sceny teatralnej i filmowej – Krystyną Jandą. Aktorka znana z takich produkcji jak: „Człowiek z marmuru” czy „Granica” tym razem nie będzie wcielała się w żadną rolę. „My Way” to niezwykły monolog sceniczny przygotowany przez artystkę z okazji jej 70. urodzin. Będzie to opowieść o początku jej kariery, o ludziach, którzy jej towarzyszyli oraz o tym, jak tworzony był Teatr Polonia oraz Och Teatr. Nie zabraknie również informacji o teraźniejszości. Jest to niepowtarzalna okazja, aby wysłuchać osoby, która na zawsze wpisała się w historię polskiej sztuki, a nie ma nic cenniejszego niż czerpanie wiedzy bezpośrednio u źródła.

Site Footer