Najlepszy teatr w Łódź – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Łódź zaprasza spragnionych najlepszych. kulturalnych wrażeń widzów na szeroką ofertę spektakli na najmłodszej i tej nieco starszej publiczności. W tym mieście możecie liczyć na naprawdę różnorodne przedstawienia, które zdecydowanie warto zobaczyć w najbliższym czasie. Sprawdźcie, co na Was czeka!

Wymyślanka: bajka improwizowana – Teatr Komedii Impro – Scena OFF Piotrkowska

Wymyślanka” to bardzo ciekawy spektakl, podczas którego to najmłodsi widzowie decydują, co się wydarzy na scenie. Od publiczności zależeć będzie miejsce akcji, a także to, w jakie postaci wcielą się aktorzy oraz jakie kostiumy założą. Scena OFF Piotrkowska zaprasza na tę wyjątkową sztukę wszystkie dzieci, które chcą poczuć się reżyserami, a także pragną wziąć udział w nietuzinkowej, improwizowanej bajce. Jest to również świetna rozrywka dla rodziców, którzy będą mogli podziwiać dziecięcą kreatywność, a przy tym się zrelaksować.

„Imię” – Teatr Muzyczny

Imię” to komedia, w której śmiech bywa gorzki, jednak z pewnością dobry humor nie opuści Was do końca sztuki. Ta pełna refleksji sztuka w gwiazdorskiej obsadzie to świetna propozycja nie tylko dla przyszłych i obecnych rodziców. Podczas spektaklu każdy będzie bawił się doskonale. „Imię” to opowieść o spotkaniu przyjaciół: profesora literatury i jego żony, puzonisty, przedsiębiorcy i jego młodszej, ciężarnej partnerki. W czasie kolacji nagle pada pytanie: czy macie już jakiś pomysł na imię”. Z pozoru niewinne i zwykłe zdanie przerodzi się w prawdziwą sprzeczkę. Na scenie Teatru Muzycznego wystąpią: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Wojciech Malajkat i Mateusz Banasiuk.

„Pomoc Domowa” – Teatr Wielki

Pomoc Domowa” to ciesząca się ogromną popularnością farsa, znana na całym świecie. Olga i Norbert to małżeństwo, które przechodzi kryzys. Zawirowania w ich życiu przełożyły się na to, że małżonkowie zaplątali się w romanse z innymi partnerami. Powstałym zamieszaniem kieruje jedna osoba – nie kto inny jak tytułowa pomoc domowa. To właśnie ta kobieta w sposób przebiegły i inteligentny steruje całą intrygą. Jak potoczą się losy bohaterów? O tym przekonacie się, rezerwując bilety na tę znakomitą sztukę, która zostanie wystawiona w Teatrze Wielkim. W rolach głównych zobaczycie: Krzysztofa Dracza, Katarzynkę Gniewkowską, Małgorzatę Kocik, Krystynę Jandę i Mirosława Kropielnickiego.

„Między łóżkami” – Teatr im. Stefana Jaracza

Między łóżkami” to inteligentna komedia, składająca się z sześciu epizodów. Przedstawia ona wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego, kanadyjskiego miasteczka. Akcja dzieje się w ciągu dwóch godzin, ale w sześciu innych pokojach, w których głównym meblem jest… łóżko. W sumie będziecie mogli zobaczyć losy 15 postaci, które grane są przez 5 aktorów. Refleksje, wzruszenie i doskonała zabawa – gwarantowane! Na deskach Teatru im. Stefana Jaracza wystąpią: Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Ankudowicz, Artur Barciś, Lesław Żurek i Radosław Pazura.

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny: „Alicja w Krainie Czarów” – Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej

Jeśli chcecie udać się w wyjątkową podróż do krainy magii, zdecydowanie powinniście odwiedzić Salę koncertową Filharmonii Łódzkiej. To właśnie w tym miejscu zostanie wystawiona adaptacja powieści „Alicja w Krainie Czarów”, ale w sposób nietuzinkowy. Przed Wami widowisko przygotowane przez zwyciężczynię „Mam Talent” Tetianę Galitsynę. Sztuka ta jest połączeniem Teatru Piasku, światła i gry aktorskiej. Kupcie już dziś bilety na to znakomite wydarzenie i wybierzcie się na nie całą rodziną.

„Będzie albo nie będzie, czyli nienapisane dzieła Szekspira” – Komedii Impro – Scena OFF Piotrkowska

Teatr Komedii bierze na tapet szekspirowskie „Być albo nie być” i zamienia je w „Będzie albo nie będzie”. Dlaczego? Powód jest prosty – nie wiadomo, co będzie, ponieważ o wszystkim decydują widzowie. Celem aktorów i publiczności będzie odkrycie tego, co Szekspir nie napisał, choć mógł to zrobić. Na początku artyści wraz z widzami wybiorą nazwę wspólnie napisanej sztuki, a następnie stworzą wspólnymi siłami tragikomedię w trzech aktach.

„Dobry wieczór kawalerski” – Teatr im. Stefana Jaracza

Dobry wieczór kawalerski, czyli na drugą nóżkę to sztuka pokazująca szaleństwo, jakie jest nieodłączną częścią każdego wieczoru kawalerskiego. Podczas tego wieczoru może wydarzyć się wszystko, ponieważ fabuła nie zwalnia ani na chwilę. Spektakl ten przepełniony jest humorem, przewrotną akcją i nieprzewidywalnymi wątkami, które wywołają na Waszych twarzach uśmiech od ucha do ucha. Jeśli chcecie sobie poprawić humor, jest to zdecydowanie pozycja warta polecenia. Na scenie zobaczycie m.in.: Michała Żurawskiego, Piotra Nowaka, Marcina Rogacewicza, Tomasza Borkowskiego czy Waldemara Błaszczyka.

„I LOVE YOU, a teraz się zmień” – Teatr Muzyczny

I LOVE YOU, a teraz się zmień” to świetny spektakl dla wszystkich osób, które były, są lub planują być w związku. Jest to sztuka, która wyjaśnia tajniki miłości i pokazuje, co tak naprawdę sprawia, że chcemy łączyć się w pary. To również opowieść o tym, co skłania nas do wypowiedzenia tych dwóch, mających w sobie ogromną moc słów – kocham cię. „I LOVE YOU, a teraz się zmień” to gwarancja doskonałej zabawy w gwiazdorskiej obsadzie. W sztuce występują: Katarzyna Żak, Robert Rozmus, Elżbieta Romanowska i Rafał Królikowski.

„Kochane Pieniążki” – Teatr Muzyczny

Wyobraźcie sobie, że stajecie się posiadaczami walizki wypchanej po brzegi pieniędzmi, ale… przez pomyłkę. Co w takiej sytuacji robicie? Szukacie właściciela, a może zatrzymujecie jej zawartość dla siebie? Główny bohater spektaklu „Kochane Pieniążki” nie waha się nawet przez moment i całą gotówkę znalezioną w dniu jego urodzin, zatrzymuje dla siebie. Mężczyzna pędzi uradowany do domu ze swoim znaleziskiem. Jego żona nie pała jednak entuzjazmem. Razem próbują dojść do porozumienia, jednak ich rozterki przerywają nieproszeni goście, którzy skomplikują całą sytuację. Jak potoczą się losy bohaterów? To już pozostaje tajemnicą, którą możecie odkryć, wybierając się na spektakl.

Site Footer