Najlepszy teatr w Elbląg – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Elbląg ma do zaoferowania wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Możecie w tym mieście wybrać się na świetne komedie w gwiazdorskiej obsadzie, a także przedstawienia dla całych rodzin. Podczas nich znakomicie będą bawić się zarówno dzieci, jak i dorośli. W Elblągu działa m.in. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Teatr im. Aleksandra Sewruka, a także wiele innych miejsc, których oferta kulturalna jest naprawdę interesująca. Dowiedzcie się, co warto zobaczyć w Elblągu!

„Alicja w Krainie Czarów” – Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”

Któż z nas nie zna „Alicji w Krainie Czarów”. To fantastyczna powieść, która doczekała się mnóstwa adaptacji filmowych i serialowych. Tym razem Biały Królik, Alicja i straszna Królowa Kier pojawiają się na scenie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, aby zapewnić najwyższy poziom rozrywki całym rodzinom. „Alicja w Krainie Czarów” to znakomita scenografia, która wprowadza publiczność w niesamowity świat fantazji i czarów. Do tego autorska muzyka i przepiękne kostiumy sprawiają, że widowisko to jest niezwykłym przeżyciem. Spektakl ten jest połączeniem świetnej gry aktorskiej i trików iluzjonistycznych. Jeśli szukacie pomysłu na spędzenie wolnego dnia z dziećmi, „Alicja w Krainie Czarów” to doskonała propozycja.

Burleska w wydaniu Lady AnnMart – Klub Mjazzga

Burleska niestety niezbyt często pojawia się na afiszach. To wyjątkowa forma sztuki, która fascynuje pięknymi strojami, a także niebanalnymi choreografiami. Elbląska publiczność będzie miała okazję przekonać się o tym, jak fenomenalna jest ta forma teatralna. W Klubie Mjazzga odbędzie się show przepełnione piórami, cekinami, brokatem, a przede wszystkim znakomitymi pokazami burleski w wydaniu Lady AnnMart, Rose de Noir oraz Pony Boy. Wydarzenie to jest również okazją do wystrojenia się w najlepsze i robiące wrażenie stroje.

Ukrainian Ballet Theater: Notre Dame de Paris – Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR

Miłośnicy baletu z pewnością powinni wybrać się do Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, w której odbędzie się niesamowite widowisko. Na scenie wystąpi Teatr Baletu założony w 2014 r. przez solistę Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Solomii Kruszelnickiego Olega Petryka. Balet „Notre Dame de Paris-Esmeralda” jest połączeniem muzyki dwóch wybitnych kompozytorów oraz fenomenalnych choreografii. Podczas widowiska przewijają się motywy z powieści Victora Hugo, znanej pod nazwą „Katedra Notre Dame”, której akcja toczy się w realiach średniowiecza. Tematem przewodnim przedstawienia jest historia miłości Klaudiusza Frollo do niezwykle urodziwej cyganki – Esmeraldy.

Co jeszcze warto zobaczyć w Elblągu?

W Elblągu można wybrać się nie tylko na spektakle czy balet. W mieście tym organizowane są również inne świetne wydarzenia. Mowa tutaj m.in. o koncertach polskich i zagranicznych grup artystycznych, a także o występach kabaretowych i stand-upowych. W Elblągu każdy znajdzie coś dla siebie! Wystarczy zapoznać się z ofertą kulturalną tego pięknego miasta.

Prime Orchestra – Rock Sympho Show – Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR

W Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR odbędzie się kolejne świetne wydarzenie muzyczne. Tym razem na elbląskiej scenie wystąpi fenomenalny zespół pochodzący z Charkowa (z Ukrainy) – Primie Orchestra. Dlaczego warto wybrać się na to show? Ten program muzyczny obejmuje odświeżone przeboje znane na całym świecie. Nowe aranżacje przepełnione są żywym, kolorowym i energetyzującym stylem. Oryginalna aranżacja symfoniczna sprawia, że popowe i rockowe utwory zyskują całkowicie innego, nowego i fascynującego charakteru. Prime Orchestra – Rock Sympho Show to morze emocji, nostalgii i wielu uczuć, w które warto się zagłębić wraz z tymi wybitnymi muzykami.

Kabaret Neo-Nówka: Tradycje Polskie – Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR

W Polsce tradycja jest niezwykle ważna. Niezależnie od wieku, każdy mieszkaniec naszego kraju w mniejszym lub większym stopniu zachowuje różnorodne zwyczaje, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Kabaret Neo-Nówka bierze na tapet tradycje polskie i ukazuje je w humorystycznym wydaniu w swoim najnowszym programie. Jak Roman Żurek, Michał Gawliński i Radosław Bielecki przedstawią polskie zwyczaje? O tym musicie przekonać się sami, podczas występu jednej z najpopularniejszych grup kabaretowych w naszym kraju.

Muzyczne uniesienia w Elblągu

Po ogromnej dawce humoru, jaką zapewni grupa Neo-Nówka, warto udać się na fenomenalne wydarzenia muzyczne, które organizowane są w Elblągu. Coś dla siebie znajdą zarówno fani zespołu Romantycy Lekkich Obyczajów, jak i grupy ABBA i nie tylko.

Andrzej Poniedzielski: Nowa płyta „BA!” – Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”

Miłośnicy muzyki i dobrego humoru zdecydowanie powinni wybrać się na jubileuszowy koncert Andrzeja Poniedzielskiego, który podczas wydarzenia prezentuje również swoją najnowszą płytę zatytułowaną „BA!”. W trakcie tego niezwykłego wieczoru artysta zaprezentuje nie tylko najnowsze, lecz także te nieco starsze i lubiane utwory. Ponadto będzie to okazja do posłuchania inteligentnej satyry w wykonaniu samego mistrza.

ABBA i INNI Symfonicznie – Teatr im. Aleksandra Sewruka

ABBA i INNI Symfonicznie to zachwycające wydarzenie muzyczne organizowane w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. ABBA to symbol lat 70. XX w. Utwory takie jak: „Waterloo”, „Mamma Mia” czy „Money, Money, Money” do dziś rozgrzewają parkiety do czerwoności i porywają do tańca wszystkich, niezależnie od wieku. Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmiałyby hity tego skandynawskiego zespołu w aranżacji symfonicznej? Jeśli tak, macie niesamowitą okazję, aby spędzić miły wieczór przy dźwiękach swoich ulubionych piosenek w wykonaniu chóru, orkiestry i fenomenalnych solistów. Doskonała zabawa gwarantowana. ABBA symfonicznie to znakomity pomysł na wspólne spędzenie wolnego czasu z całą rodziną. Zarezerwujcie bilety już dziś, aby nie ominęły Was żadne najciekawsze wydarzenia w Waszym mieście.

Site Footer