Najlepszy teatr w Poznań – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Szukacie znakomitej rozrywki w Poznaniu? Wybierzcie się na jeden ze spektaklów, które wystawiane są w teatrach i wielu innych miejscach w Poznaniu. Przed Wami lista przedstawień, na które zdecydowanie warto się wybrać. Stolica Wielkopolski ma do zaoferowania wiele interesujących wydarzeń, które zapewnią najlepsze chwile zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

„Prywatna Klinika” – Kino Teatr Apollo

Kino Teatr Apollo zaprasza na spektakl „Prywatna Klinika” wszystkie osoby, które chcą poprawić sobie humor. To sztuka opowiadająca o kobiecie posiadającej dwóch kochanków. Dzięki nim może cieszyć się znakomitą sytuacją finansową. Pewnego dnia jeden z mężczyzn łamie nogę i pozostaje unieruchomiony w łóżku. Wówczas w mieszkaniu głównej bohaterki pojawia się dawna przyjaciółka wraz z mężem alkoholikiem oraz zdradzane małżonki. Wtem rozpoczyna się prawdziwy rollercoaster emocji i karykaturalnych sytuacji. Jak potoczą się losy bohaterów? O tym przekonajcie się sami!

„Weekend z R.” – Aula Artis – Collegium Da Vinci

Weekend z R.” to przykład komedii, która składa się z nieoczekiwanych zwrotów akcji, sekretów i intryg. Takie skład gwarantuje wyborną zabawę! Sztuka ta jest mistrzowską farsą, której akcja dzieje się w latach 20. XX w. Clarice i Roger to szczęśliwe małżeństwo, które rozumie się bez słów. Ich idealna relacja jest jednak tak wspaniała jedynie na pozór. Tak naprawdę kochają siebie, a nie drugą połówkę. Prawda wychodzi na jaw, kiedy wyjazd służbowy Rogera zostaje odwołany, co krzyżuje plany jego małżonce. Akcja nabiera zawrotnego tempa, a Clarice musi się naprawdę nagimnastykować, aby utrzymać swoją tajemnicę przed mężem. Jaki to sekret? Tego dowiecie się podczas spektaklu w Auli Artis Collegium Da Vinci.

„Winda do nieba… czyli czworo po czterdziestce” – Teatr Muzyczny

Winda do nieba… czyli czworo po czterdziestce” to komedia z muzyką i piosenkami w tle. Jeśli szukacie zabawnego spektaklu, podczas którego uśmiech nie zniknie Wam z twarzy nawet na moment, to doskonała propozycja dla Was. Ten wystawiany w Teatrze Muzycznym spektakl opowiada o czterech przypadkowych pasażerach windy, którzy zostali w niej uwięzieni. W obliczu niewiadomej, która ich czeka, postanawiają opowiedzieć sobie o swoich problemach życiowych. Życiowe dialogi i nagłe zwroty akcji zakończone komicznymi puentami to przepis na doskonałe widowisko, na które warto się wybrać.

„Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” – Kino Teatr Apollo

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” to spektakl, a raczej multimedialne show pełne pikantnego humoru, w którym zobaczycie Piotra Gąsowskiego, obchodzącego swoje 35-lecie pracy artystycznej. Na scenie/ekranie pojawią się również inne świetne polskie gwiazdy takie jak Joanna Kołaczkowska, Katarzyna Skrzynecka, Piotr Zelt, Janusz Chabior i wiele, wiele innych znakomitych postaci.

Balet „Jezioro łabędzie”: Aula Artis – Collegium Da Vinci

Balet „Jezioro Łabędzie” to najsłynniejsze dzieło Piotra Czajkowskiego uwielbiane przez wszystkie pokolenia. Wybierzcie się na przepiękne i magiczne wydarzenie do Auli Artis Collegium Da Vinci całą rodziną, aby poznać historię zaklętej w łabędzia księżniczki. Odetta musi mierzyć się z urokiem, który rzucił na nią zły czarownik Rotbart. To opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem oraz zdradzie, cierpieniu, a także potędze miłości i uczuciu, które może przezwyciężyć granice życia i śmierci.

„Przesyłka z zaświatów” – Kino Teatr Apollo

Przesyłka z zaświatów” to opowieść o przyjaźni pełna wzruszeń, ciepła i humoru. Cztery przyjaciółki spotykają się regularnie na brydżowych wieczorkach. Wydawać by się mogło, że śmierć jednej z nich zakończy ten zwyczaj. Nic bardziej mylnego. Jedna z kobiet wypożycza urnę zmarłej koleżanki, aby ostatni raz zagrać z nią w karty. Jak się okazuje, ten wieczór panie zapamiętają na długo. Co więcej, ta przygoda odmieni ich życie! „Przesyłka z zaświatów” to komedia, która nie tylko śmieszy, lecz także porusza ważne, życiowe tematy. W rolach głównych na scenie zobaczycie Kingę Preis, Katarzynę Żak, Katarzynę Kwiatkowską, Justynę Ducką i Kubę Gąsowskiego.

„Czy pamiętasz?” – Aula UAM

Czy pamiętasz?” to koncert dedykowany Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie. Artyści słynnej Piwnicy pod Baranami zapraszają wszystkich miłośników twórczości tych dwóch niezwykłych osobowości na poetycko-muzyczny hołd. Wydarzenie odbędzie się w Auli UAM. Ewa Demarczyk i Marek Grechuta to diamenty, niezwykłe osoby, które pojawiają się raz na kilka dekad. Podczas koncertu będzie można usłyszeć takie piosenki jak: „Tomaszów”, Groszki i róże”, „Grande Valse Brillante”, „Będziesz moją Panią”, „Puchowego śniegu tren”, „Kraków” i inne niezapomniane utwory.

„Przygoda z ogrodnikiem” – Kino Teatr Apollo

Przygoda z ogrodnikiem” to komedia kryminalna z trupem w szafie. Spektakl opowiada o małżeństwie Dzikich. Niegdyś oboje marzyli o karierze aktorskiej. Jednak ich życie potoczyło się nieco inaczej – zostali parą odnoszącą ogromne sukcesy w biznesie. Cindy i Hal to specjaliści od samorozwoju, zarabiają na mówieniu innym jak żyć. Czy jednak poradzą sobie z kryzysem we własnym związku? Przekonajcie się sami! W znakomitych rolach głównych zobaczycie Annę Muchę i Michała Sitarskiego. Na scenie pojawi się również Mariusz Zaniewski, Bogdan Kalus, Katarzyna Cichopek i Anna Korcz.

„Dużo kobiet, bo aż trzy”: MTP – Poznań Congress Center – Sala Ziemi

Sala Ziemi MTP zaprasza na muzyczno-kabaretowe show, którego gospodarzem jest Artur Andrus. „Dużo kobiet, bo aż trzy” to spektakl, do którego stworzenia zaproszone zostały: Maria Czubaszek, Magda Umer i Hanna Śleszyńska. Marii niestety z nami już nie ma, jednak część widowiska zostanie poświęcona jej pamięci i wspomnieniom z nią związanych. W pozostałej części wydarzenia będziecie mogli podziwiać humorystyczny recital z udziałem Artura Andrusa i pań. Gościnnie na scenie pojawi się również Joanna Kołaczkowska, która bardzo dobrze znana jest kabaretowej i nie tylko widowni. Zamówcie już teraz bilety, aby nie ominęło Was to wydarzenie.

Site Footer