Najlepszy teatr w Szczecin – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Co warto zobaczyć w Szczecinie? W tym mieście na widzów spragnionych kulturalnych wydarzeń czeka mnóstwo interesujących spektakli. Już dziś zamówcie bilety na najciekawsze widowiska. Wśród nich znajdziecie zarówno propozycje dla całych rodzin, jak i komedie dla dorosłych widzów. Sprawdźcie, na co wybrać się w najbliższych miesiącach.

„The Strings” – Teatr Współczesny

Koncert disco-polo w teatrze? To nie żart! „The Strings” to przezabawny spektakl komediowy o przyjaźni i życiowych zakrętach. Sztuka ta opowiada o grupie 5 mężczyzn, którzy spotkali się w trudnym momencie życia. Ich losy mówią o tym, że zawsze warto wierzyć w marzenia i gonić za głosem serca. Na scenie Teatru Współczesnego wystąpią: Wojciech Brzeziński, Michał Koterski, Bartosz Żukowski, Krzysztof Wieszczek i Piotr Borowski.

„Nic się nie stało” – Opera na Zamku

Nic się nie stało” to przedstawienie, które powstało z miłości i pasji do futbolu. Co więcej, jest to hołd złożony kultowym postaciom polskiej piłki. Spektakl ten opowiada jednak nie tylko o zawodowej, lecz także prywatnej stronie życia piłkarzy. „Nic się nie stało” to zarazem zabawna i poruszająca opowieść, która złapie za serca nie tylko fanów futbolu. Jest to również historia mówiąca o uniwersalnych wartościach, które są ważne dla każdego z nas. Mowa tutaj o honorze, grze fair play, pasji, wspólnocie, przyjaźni i patriotyzmie. Całość dopełniają znakomite kreacje aktorskie. Na scenie zobaczycie Zofię Zborowską-Wronę, Michała Żurawskiego, Macieja Zakościelnego, Marcina Korcza i wiele innych wspaniałych aktorów.

„Alicja w Krainie Czarów” – Kids Arena

Alicja w Krainie Czarów” to magiczny spektakl dla całej rodziny. Już od wejścia na salę Kids Areny zostaniecie oczarowani przygotowaną scenografią. Podczas występu zachwycicie się pięknie przygotowanym show, łączącym w sobie elementy gry aktorskiej i trików iluzjonistycznych. Podczas wydarzenia będziecie mieli również szansę nauczyć się wielu magicznych sztuczek. Szukacie pomysłu na wspólne spędzenie czasu? „Alicja w Krainie Czarów” to doskonała okazja na wspólne wyjście!

„Przesyłka z zaświatów” – Opera na Zamku

Przesyłka z zaświatów” to komedia opowiadająca o „przyjaźni na wieki” – dosłownie. Cztery kobiety od lat spotykają się wspólnie, aby rozegrać partię brydża. Pewnego dnia jedna z nich umiera. Czy śmierć koleżanki sprawi, że pozostałe panie zakończą ich tradycję? Otóż nie! Wręcz przeciwnie. Jedna z przyjaciółek wypożycza urnę z prochami zmarłej koleżanki i zabiera ją na ich tradycyjne spotkanie. Ten wieczór nie będzie jednak zwykły. Odmieni ich życie o 180 stopni i sprawi, że już nigdy nie będą takie same jak dotąd. W brawurowych rolach na scenie Opery na Zamku wystąpią: Katarzyna Żak, Kinga Preis, Justyna Ducka, Katarzyna Kwiatkowska i Kuba Gąsowski.

„Niepamięć” – Teatr Współczesny

Człowiek sukcesu – aktor cieszący się idealnym i poukładanym życiem, a także kochającą i piękną żoną. Pewnego dnia bohater wybiera się na kolację ze swoją byłą i jej nowym partnerem. Niezobowiązujące wyjście sprawia jednak, że w mężczyźnie ożywają stare uczucia. Refleksja nad obecnym i przeszłym życiem wciąż zajmuje mu głowę. Czy ta zwykła kolacja odmieni jego życie nie do poznania? „Niepamięć” to spektakl, który skłania do myślenia. To opowieść o przeszłości, której nie chcemy pamiętać, ponieważ obarczona jest bolesnymi, niezabliźnionymi ranami. Może jednak oddziaływać na naszą teraźniejszość i przyszłość. Jak poradzić sobie z tym wszystkim poradzić? Przekonajcie się, jak z rozterek życiowych wybrnie główny bohater. W rolach głównych wystąpią m.in.: Karolina Gorczyca, Marcin Korcz, Rafał Królikowski i Magdalena Kumorek.

„Porwanie” – Opera na Zamku

Porwanie” to nowa komedia kryminalna Artura Barcisia, która bawi do łez. Spektakl opowiada o mężczyźnie, który w obliczu bankructwa decyduje się na szalony i całkowicie irracjonalny krok. Postanawia on porwać syna ministra, ponieważ jak uważa, to właśnie polityk odpowiedzialny jest za jego złą sytuację finansową. Jak to zwykle w życiu bywa, niestety nic nie idzie po myśli głównego bohatera. Zerowe doświadczenie w porwaniach, niespecjalnie dobra sytuacja w rodzinie i tajemnicza kobieta sprawiają, że na mężczyznę czeka wiele nieprzyjemnych niespodzianek. „Porwanie” to znakomita komedia w rewelacyjnej obsadzie. Na scenie wystąpią: Barbara Kurdej-Szatan, Damian Kulec, Antoni Pawlicki, Piotr Grabowski i Artur Barciś.

„Boeing Boeing” – Teatr Współczesny

W Teatrze Współczesnym na widzów czeka kolejna znakomita komedia. „Boeing Boeing” to komediowy hit, który wystawiany jest na największych scenach świata już od 1991 r. Sztuka opowiada o przygodach Maksa, któremu ogromnie spodobały się zalety monogamii. Mężczyzna przekonany jest o tym, że doskonale wie, jak z jej atut korzystać. Maks rozkochał w sobie dwie stewardessy, które o istnieniu „tej drugiej” oczywiście nie wiedzą. Cała sytuacja komplikuje się w sytuacji, gdy lot jednej z pań zostaje przesunięty. Niefortunnie złożyło się tak, że dwie narzeczone pojawiły się u ukochanego jednocześnie. Czy Maksowi uda się wyplatać jakoś z tej sytuacji? Przekonajcie się sami. W rolach głównych występują: Elżbieta Jarosik, Karolina Chapko, Anna Jarosik, Adriana Kalska, Mikołaj Roznerski i Michał Meyer.

„Triathlon Story, czyli Chłopaki z Żelaza” – Opera na Zamku

Triathlon Story, czyli Chłopaki z Żelaza” to spektakl, który bawi już od pierwszej minuty. Mistrzowska gra aktorska, nagłe zwroty akcji i kapitalne dialogi sprawią, że będziecie chcieli ponownie wybrać się na to przedstawienie. Pewnego razu w pokoju hotelowym spotykają się czterej uczestnicy triathlonu. Poza miłością do sportu dzieli ich wszystko. Różnią się pod każdym względem, jednak zawiązuje się między nimi prawdziwa, męska przyjaźń. „Triathlon story” uwodzi, a jednocześnie rozbraja szczerością. To spektakl przede wszystkim dla mężczyzn, ale nie tylko. Znakomicie będą się na nim bawić również kobiety. W rolach głównych występują: Waldemar Błaszczyk, Piotr Nowak, Andrzej Deskur, Leszek Lichota, Michał Żurawski i in.

Site Footer