Najlepszy teatr w Bielsko-Biała – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Bielsko-Biała to miasto, które zachwyca nie tylko pod względem pięknych widoków. W miejscowości tej można również wybrać się na interesujące spektakle przeznaczone zarówno dla starszych, jak i młodszych widzów. Bielskie placówki kulturalne zapraszają widzów na przedstawienia, które bawią do łez, a także skłaniają do myślenia. Sprawdźcie, co warto zobaczyć w tym mieście. Wśród licznych propozycji na pewno znajdziecie idealne opcje dla siebie.

„Sceny dla dorosłych, czyli sztuka Kochania” – Bielskie Centrum Kultury

Bielskie Centrum Kultury to miejsce, w którym można liczyć na rozrywkę najwyższych lotów. „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka Kochania” to spektakl opowiadający w sposób humorystyczny o tematach damsko-męskich, głównie o erotyczności i zmysłowości. W rolach głównych występują mistrzowie komedii – Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski, Magdalena Margulewicz oraz Jakub Przebindowski, który jest również autorem piosenek śpiewanych przez aktorów podczas spektaklu. „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka Kochania” to niezwykła sztuka. Doskonały humor i zaskakujące momenty gwarantowane!

„Niespodzianka” – Bielskie Centrum Kultury

Niespodzianka” to spektakl przygotowany specjalnie z okazji 10-lecia Teatru Kamienica. Jest to niesamowita komedia, która obnaża prawdę na temat dzisiejszych czasów. Przedstawienie opowiada o spełnionym biznesmenie i niespełnionej aktorce, którzy są małżeństwem. Wiodą oni z pozoru idealne życie, jednak tak naprawdę łączy ich wyłącznie majątek. Kiedy żona postanawia odmienić swoje życie, mąż skutecznie krzyżuje jej plany. „Niespodzianka” to sztuka przepełniona humorem, błyskotliwymi dialogami i wątkami kryminalnymi. Na scenie zobaczycie w rolach głównych Joannę Liszowską i Sambora Czarnotę.

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny: „Alicja w Krainie Czarów” – Aula Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja

Alicja w Krainie Czarów” to magiczne przedstawienie przygotowane przez zwyciężczynię „Mam Talent” – Tetianę Galitsynę. Podczas spektaklu wraz z Alicją traficie do pięknego i wyjątkowego świata czarów. To niesamowite widowisko urzeknie zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Połączenie Teatru Piasku z grą aktorską to wyjątkowe, pełne niespodzianek wydarzenie artystyczne. Jeśli szukacie pomysłu na wspólne, rodzinne spędzenie czasu, zdecydowanie warto wybrać się do Auli Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja na fenomenalny pokaz malowania piaskiem i światłem.

„Porwanie” – Bielskie Centrum Kultury

Porwanie” to komedia kryminalna uwielbiana przez publiczność w całej Polsce. Bohaterem sztuki Artura Barcisia jest mężczyzna, który stanął w obliczu bankructwa. Kiedy w życiu wszystko się wali, człowiekowi przychodzą do głowy różne pomysły, również te szalone i całkowicie pozbawione sensu. Tak też było i tym razem. Bohater decyduje się porwać syna ministra. Szybko jednak daje się we znaki brak doświadczenia w byciu porywaczem, a także nie do końca dobrze przemyślany plan całego przedsięwzięcia. Jak potoczą się losy bankruta? Przekonajcie się sami i odwiedźcie Bielskie Centrum Kultury, na którego deskach wystąpią: Barbara Kurdej-Szatan, Damian Kulec, Antoni Pawlicki i m.in. Piotr Grabowski.

„Ludzie inteligentni” – Bielskie Centrum Kultury

Ludzie inteligentni” to spektakl opowiadający o związkach – o długoletnich relacjach, w których zapanowała harmonia i… nuda. Inteligenci nie znoszą monotonii, dlatego jeden z głównych bohaterów, David, decyduje się na zerwanie ze swoją dotychczasową partnerką Chloe. Zachowanie kobiety jednak niepokoi zarówno jej byłego partnera, jak i przyjaciół, ponieważ wieść o rozstaniu w ogóle jej nie wzrusza. Wszyscy zaczynają snuć teorie o rzekomej niewierności Chloe. W ten sposób pomiędzy przyjaciółmi rozpoczyna się gra wciągająca coraz więcej osób. Kryzys w jednym związku przechodzi na drugi itd. Sprawdźcie sami, jak zakończy się ta historia. Na scenie wystąpią: Renata Dancewicz, Iza Kuna, Magdalena Stużyńska i wiele innych świetnych aktorów.

„Damski Biznes” – Bielskie Centrum Kultury

Damski Biznes” to niesamowicie zabawna komedia pełna nieporozumień. Spektakl opowiada o dwóch przyjaciółkach, które są o krok od zrobienia interesu życia. Zajmują się projektowaniem bielizny erotycznej, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Projektami kobiet zachwycony jest pewien włoski biznesmen, który chce odkupić ich markę. Sybil i Jane są tym pomysłem zachwycone i chcą jeszcze bardziej zachęcić mężczyznę do zrealizowania tej transakcji. Wpadają więc na pomysł zorganizowania pokazu mody… w pokoju hotelowym. Pech chciał, że w tym samym momencie pojawiają się ich mężowie, co rodzi ogromne zamieszanie prowadzące wprost do katastrofy. W komedii wystąpią m.in.: Dominika Gwit, Anna-Maria Sieklucka, Piotr Ligienza oraz Michał Piróg.

„Czy ty to ty?” – Bielskie Centrum Kultury

Dzięki sztuce „Czy ty to ty?” możecie pośmiać się sami z siebie, a także swojej codzienności. Spektakl obnaża problemy dzisiejszego, współczesnego świata – podkreśla problem niedoczasu, na który wszyscy cierpimy. Ponadto naświetla kwestię porzucania własnych marzeń, pogrzebania spontaniczności, a także zagłuszania prawdziwego „ja”. „Czy ty to ty?” opowiada o mężczyźnie, który pewnego dnia wraca zmęczony po pracy do domu. Rozmawia z żoną, która akurat przygotowuje obiad i jest pochłonięta obowiązkami domowymi. Po czasie okazuje się jednak, że Harold znalazł się w nieswoim mieszkaniu. Ani on, ani Honey nie zorientowali się od razu, że nie są małżeństwem. Zdarzenia przybierają nieoczekiwanego obrotu, a bohaterowie serwują dawkę fantastycznej rozrywki. W rolach głównych wystąpią: Daria Widawska i Michał Rolnicki.

„Alicja w Krainie Czarów” – Aula Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja

Emocjonujące momenty, niezwykła scenografia, przepiękna muzyka i wyjątkowe kostiumy. „Alicja w Krainie Czarów” to spektakl, na który warto wybrać się całą rodziną. Wraz z Alicją i Białym Królikiem wejdźcie do krainy magii, aby dać się porwać wodzom fantazji. Spektakl ten jest połączeniem świetnej gry aktorskiej z elementami iluzji. Na scenie będzie można podziwiać nie tylko niesamowitych aktorów, lecz także niecodzienne rekwizyty i przepiękne dekoracje.

Site Footer