Najpopularniejsze sztuki teatralne

Spis treści

Chłodne jesienno-zimowe wieczory są idealną okazją na odwiedzenie teatrów. Jakie są aktualnie najpopularniejsze sztuki teatralne? Sprawdźcie, na jakie spektakle warto wybrać się w największym polskich miastach.

Najpopularniejsze sztuki teatralne w Warszawie

„Pomoc domowa” – Och-Teatr

Spektakl idealny dla miłośników fars. W jednym domu spotykają się mąż, żona, kochanek i kochanka. Nad zdradą małżeńską próbuje zapanować pomoc domowa, która akurat znajduje się w stanie upojenia alkoholowego, lecz za wszelką cenę nie chce dopuścić do katastrofy. Nie trzeba jednak wiele, aby sytuacja wymknęła się spod kontroli. Jest to jedna z najlepiej napisanych fars, a w roli pomocy domowej występuje znakomita Krystyna Janda. Jeśli szukacie potężnej dawki humoru, ten spektakl jest dla Was.

„Nerwica natręctw” – Scena Relax

„Nerwica natręctw” to spotkanie z różnorodnymi, skomplikowanymi osobowościami. Akcja dzieje się w poczekalni gabinetu psychiatrycznego, w którym pacjenci podejmują próbę wzajemnego leczenia swoich przypadłości. Bohaterowie zmagają się z tytułowymi nerwicami natręctw, takimi jak nozofobia, palilalia, Zespół Tourette’a czy arytmomania. To spektakl zapewniający ogromną dawkę humoru!

„żONa” – Scena Teatralna Mała Warszawa

François jest kandydatem na mera miasta. Wszystko wskazuje na to, że uda mu się wygrać wybory. Jego żona Carla jest inteligentną i atrakcyjną kobietą. Natomiast córka Louisa to oczko w głowie rodziców. To wzorowy obraz rodziny, a zarazem sukces wizerunkowy. Życie bywa jednak przewrotne. Nigdy nie jest tak idealne, jak na plakacie wyborczym. Wystarczy jeden dzień, aby wszystko legło w gruzach, zarówno kariera Françoisa, jak i życie rodzinne. Gdy na jaw wychodzą skrywane od dawna sekrety, a dodatkowo do gry wejdzie oponent polityczny Françoisa, rozpocznie się karuzela kłótni i oskarżeń.

Co zobaczyć w teatrze w Katowicach? Sprawdźcie najpopularniejsze sztuki teatralne

„Shirley Valentine” – Teatr Żelazny

„Shirley Valentine” jest fenomenem wśród sztuk teatralnych. Bilety na to wydarzenie wyprzedają się w mgnieniu oka. Wielu widzów widziało ten spektakl po kilka, a nawet kilkadziesiąt razy. Niesamowita kreacja Krystyny Jandy, która bawi do łez i pozwala spędzić wieczór w przyjaznej atmosferze pełnej uśmiechu.

„Wieczór Panieński Plus” – Pałac Młodzieży

„Wieczór Panieński Plus” to opowieść o trzech przyjaciółkach po wielu przejściach, które z impetem chcą wkroczyć w nowy etap życia. Jak się okazuje, nie jest to wcale takie proste. Jedna z bohaterek organizuje wieczór panieński, jednak nic nie idzie po jej myśli. Już samo ustalenie terminu wydarzenia z zabieganymi koleżankami graniczy z cudem, nie wspominając już o atrakcjach, które po kolei kończą się fiaskiem. Wieczór panieński wreszcie przeistacza się w karczemną awanturę, w której udział bierze… nie kto inny jak były mąż przyszłej pani młodej. „Wieczór Panieński Plus” to komedia, która rozbawi do łez.

Co zobaczyć w teatrze w Krakowie?

„Napis” – Teatr Praska 52

Paryska kamienica, pełna mieszkańców, starających się uchodzić za poprawnych politycznie, do której wprowadzają się nowi lokatorzy. Pewnego dnia w windzie pojawia się napis, który piętnuje nowych domowników. Mimo że spektakl ten jest znakomitą farsą pełną różnych żartów, zarówno tych sytuacyjnych, jak i tych słownych, nie brakuje w nim czarnego humoru i przestrzeni do refleksji nad hipokryzją naszego społeczeństwa.

„Inteligenci” – Teatr im. Juliusza Słowackiego

„Inteligenci” to komedia w gwiazdorskiej obsadzie, która daje do myślenia i rozprawia się z etykietami oraz stereotypami, które towarzyszą nam na co dzień. Anna i Szczepan to zgrane małżeństwo, na pozór idealne, które reprezentuje polską inteligencję. Ich rodzinną harmonię pewnego dnia zaburza wiadomość o tym, że ich syn pobił czarnoskórego kolegę. Ta sytuacja ujawnia najskrytsze sekrety wszystkich członków rodziny i zmienia ich życie na zawsze. „Inteligenci” ukazuje, jak wszelkie stereotypy wpływają na nasze postrzeganie świata i kontakty z bliskimi.

„Pozytywni” – Kino Kijów

„Pozytywni” to opowieść o akceptacji, tolerancji i szczęściu. Akcja rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym Ewy, spełnionej i bogatej terapeutki. Jej pacjentami są Anna – arystokratka o niearystokratycznych korzeniach, Michał – gej i rolnik spod Mławy, Jan – mąż i ojciec, który czuje się kobietą. „Pozytywni” rozprawia się ze stereotypami i w zabawny sposób dotyka lęków i traum, które dotyczą nas wszystkich.

Co zobaczyć w teatrze w Poznaniu?

„Klaps! 50 Twarzy Greya” – Kino Teatr Apollo

Z pewnością słyszeliście już o bestsellerze „Pięćdziesiąt Twarzy Greya”, który do tej pory wywołuje skrajne emocje – czytelnicy albo go kochają, albo nienawidzą. Ten prześmiewczy spektakl zachwycił publiczność. Spogląda na bohaterów z zupełnie innej strony i dodaje postać wzorowaną na samej autorce książki. Główni bohaterowie, Grey i Natasha spierają się z autorką o to, jak zostali przez nią przedstawieni. Ta błyskotliwa i pełna humoru interpretacja będzie dobrym wyborem na spędzenie wieczoru w kobiecym gronie.

„Telewizja Kłamie” – Kino Teatr Apollo

„Telewizja Kłamie” to spektakl, w którym zobaczymy takich bohaterów jak Ania Lawendowska, Krzysztof Wybisz czy Maciej Dobor. Spektakl odsłania prawdę o telewizji – co dzieje się po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji. W repertuarze pojawia się TVN, Polsat, TV Trwam i TVP. Przekonajcie się, jak zachowują się gwiazdy, kiedy przestają grać. Reżyseria Michała Paszczyka z kabaretu Paranienormalni to gwarancja dobrego humoru.

Co zobaczyć w teatrze w Łodzi?

„Dobrze się kłamie” – Teatr Wielki

„Dobrze się kłamie” to spektakl opowiadający o ludzkich relacjach, które zwykle bywają skomplikowane. Grupa znajomych spotyka się na kolacji. W pewnym momencie postanawiają zagrać w grę – każdy, kto siedzi przy stole, musi podzielić się ze znajomymi zawartością swojego telefonu. Z pozoru niewinna gra zmienia się w sprawdzian przyjaźni i wierności. Seria kłamstw niektórym z pewnością wyjdzie na dobre, jednak pozostali całkowicie się pogrążą. Co skrywają telefony przyjaciół? Tego dowiecie się podczas spektaklu.

„I LOVE YOU, a teraz się zmień” – Teatr Muzyczny

„I LOVE YOU, a teraz się zmień” to świetna propozycja dla singli i osób, które znalazły już swoje drugie połówki. Spektakl ten wyjaśnia, co sprawia, że zawieramy związki. Jak to się dzieje, że pewnego dnia wypowiadamy te dwa magiczne słowa: „Kocham Cię”. „I LOVE YOU, a teraz się zmień” to spektakl w gwiazdorskiej obsadzie, opatrzony świetną oprawą muzyczną, błyskotliwymi dialogami i przebojowymi piosenkami.

Site Footer