Sztuka w stolicy. Deski warszawskich teatrów znów zapłoną

Przełom Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku to doskonała okazja, by odkryć coś nowego, a może ustanowić sobie ważne postanowienie. Doskonałym wyborem w obu przypadkach będzie wizyta w teatrze – w końcu żaden spektakl nie jest taki sam, a obcowanie z tego rodzaju sztuką przynosi same korzyści. Aktorzy nie zwalniają tempa w zimie i rozgrzewają deski teatru do czerwoności. Nie inaczej będzie tym razem – nasze emocje obudzą komedie i dramaty, które przeżywać będziemy razem z bohaterami. W ich rolach same gwiazdy polskiej sceny – sprawdź, gdzie i jakie spektakle uczynią Twoją zimę piękniejszą!

Dowiedz się „O co biega?” – komedia z Domańską, Kaliszukiem, Bończyk i Damięckim

Sam tytuł sugeruje nam pewną intrygę, dezorientację i ogólne poruszenie. I dokładnie tego można się spodziewać po jednej ze śmieszniejszych komedii, w której pełno jest absurdów oraz niesamowitych zwrotów akcji. Każda sytuacja ciągnie za sobą coraz bardziej niemożliwe wydarzenia i widz z pewnością poczuje tempo spektaklu!

„O co biega” to opowieść o spokojnym, angielskim miasteczku, w którym życie nabiera tempa, gdy żonę pastora – wyzwoloną aktorkę – odwiedza kolega z czasów występów teatralnych. Zobacz, jak plebania spokojnej mieściny może przerodzić się w maskaradę pełną zagadek, niewyjaśnionych sytuacji, nieporozumień i absurdów. Żony, kochanki, żołnierze, pastorzy, biskup, jeniec czy służąca – zobacz jeden wielki galimatias i śmiej się z nieoczekiwanych zwrotów akcji. W rolach głównych tak znane osobistości jak Ola Domańska, Kaliszuk, Bończyk czy Damięcki. Nie możesz tego przegapić. Dowiedz się o co biega w Teatrze Kapitol i kup bilet jeszcze w grudniu:

https://biletyna.pl/spektakl/O-co-biega-Teatr-Capitol

Zdrada, intryga, alibi. Sprawdź, jakie „Alibi od zaraz” wymyślił Michel

Motyw zdrady pojawia się na deskach teatru często. Nieczęsto jednak niewiernemu małżonkowi lub małżonce udaje się ujść na sucho. „Alibi od zaraz” to niekończące się próby udowodnienia swojej żonie, że zaproszona pod jej nieobecność dziewczyna nic nie znaczy. Kreatywność męża przekroczy wszystkie granice – spektakl to kopalnia absurdalnych wyjaśnień, zabawnych sytuacji i jednej wielkiej farsy. Wszystko po to, by rozwód jednak nie doszedł do skutku!

Zobacz jak Michel próbuje uratować swoje małżeństwo na irracjonalne oraz absurdalne sposoby – w rolach głównych zobaczymy Aleksandrę Szwed oraz Wojciecha Wysockiego. By przekonać się, jakie alibi od zaraz wymyślił główny bohater, musisz zawitać na widownię Teatru Capitol – nie czekaj i bilety kup dziś:

https://biletyna.pl/spektakl/Teatr-Capitol-Spektakle/Alibi-od-zaraz

„Kiedy kota nie ma…”, czyli o namiętności i małżeństwie ze śmiechem

Myszy harcują. Czy tak było również tym razem? W „Kiedy kota nie ma…” poznajemy parę dwóch małżeństw, gdzie role mężów i żon są dokładnie odwrotne. Jedna z żon jest pełna miłości i ochoty na igraszki, jednak jej mąż stał się niedojdą bez krzty entuzjazmu. W drugim małżeństwie to żona jest oziębłą i niechętną do zabaw kobietą, natomiast rozochocony mąż-biznesmen wciąż szuka okazji do igraszek. Wszystko się komplikuje, gdy jedna z sióstr podejrzewa zdradę i wyprowadza się do drugiej, a zbliża się ich wspólna podróż na wymarzone wakacje.

„Kiedy kota nie ma…” jest doskonałą komedią, pełną ciętych ripost, świetnie napisanych dialogów i zabawnych, komicznych sytuacji. Problemy bohaterów są na tyle bliskie widzom, że można się z nimi utożsamić, przez co przeżywany spektakl jest dużo bardziej angażujący. Doskonała obsada (w rolach głównych m.in. Kasia Skrzynecka, Viola Arlak, Piotr Zelt czy Piotr Cyrwus) to dopełnienie idealnej komedii. Sprawdź, co się dzieje, gdy kota nie ma w domu i kup bilet na naszej stronie:

https://biletyna.pl/spektakl/Teatr-Capitol-Spektakle/Kiedy-kota-nie-ma

Polska Bridget Jones na deskach teatru. Ten spektakl ma „Same plusy”!

„Same plusy”, chociaż tytułem zwiastują jedynie zabawne i pozytywne sytuacje, dostarczą nam nieoczekiwanych emocji. To wyjątkowa pozycja w ramówce teatru IMKA. Towarzyszy jej kampania społeczna zatytułowana #OnLIFE. Misja kampanii jest zbliżona do wydźwięku spektaklu – w dobie internetu, wszechobecnych social mediów i telefonu towarzyszącego nam przez cały czas, warto otworzyć się na ludzi. Spojrzeć na nich, porozmawiać twarzą w twarz, po prostu być przy nich, bez pośrednictwa i towarzystwa ekranów.

Sam spektakl opowiada o Zuzie, dziewczynie nieco przypominającej słynną Bridget Jones. 40 lat na karku, praca w korporacji, brak życia prywatnego, brak miłości, a jedynym znajomym jest ten anonim z Facebooka… Wkrótce życie Zuzy nabiera tempa przez kilka niespodziewanych wydarzeń, a wtedy okazuje się, że nie każdy i nie wszystko jest tym, czym się wydaje. Przekonaj się, czy trudny i kontrowersyjny temat poruszony przez aktorów takich jak Grażyna Wolszczak czy Michał Czernecki rzeczywiście okażą się samymi plusami. Bilety zakup już dzisiaj na stronie Biletyna.pl:

https://biletyna.pl/spektakl/Same-plusy

Site Footer