spektakl
Nerwica natręctw

spektakl

Nerwica natręctw

Nerwica natręctw - Bilety na spektakl teatralny

Nerwica natręctw - Opole Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera | Bilety na spektakl teatralny

Nie od dziś wiadomo, że jeśli szukamy dużej dawki dobrego humoru i przepisu na doskonałą rozrywkę, warto sięgnąć po komedię francuską. „Nerwica natręctw” - sztuka autorstwa Laurenta Baffie w reżyserii Artura Barcisia to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach.

Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów zawsze jest ciekawie. Tym bardziej, jeśli są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw. A gdy z powodu niekończącej się absencji lekarza pacjenci zaczynają się leczyć sami, zapowiada się prawdziwa jazda... Będzie zabawnie!

Autor: Laurent Baffie
Reżyseria: Artur Barciś
Obsada
- Karolina Sawka
- Jowita Budnik
- Katarzyna Herman
- Rafał Królikowski
- Artur Barciś / Andrzej Zieliński
- Zdzisław Wardejn

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Opole

Recenzje

Cóż,każdy z nas ma ,,jakąś " mniejszą ,lub większą nerwicę natręctw,z których zapewne często nie zdajemy sobie sprawy,bądź ją wypieramy tę z naszej świadomości. Temat jakże aktualny w otaczającej nas rzeczywistości.I co się dzieje,kiedy z różnych powodów decydujemy się na wizytę u specjalisty a ten...nie jest obecny a w dodatku...nie jesteśmy sami a jest nas kilkoro? W oczekiwaniu na pomoc,leżankę ,która nas uleczy,wyleczy,choćby chwilę oddechu przyniesie...sami i jednocześnie w grupie zmierzamy się z problemem... Sztuka -sztuką jest kiedy nie tylko bawi-śmieszy,lecz motywuje do myślenia,do refleksji.I tu o to jeśli tylko widz się skupi,nie zaśmieje jedynie z ,,dziwactw "bohaterów,ich śmieszności, pominie ich cielesną posturę(która w zamyśle reżysera wręcz eksponuje natręctwa w wiadomym celu) , poukłada klocki jego ,,natręctw" i choćby spróbuje wejść w ciało-osobowość bohaterów. Polecam wszystkim,zapewne każdy z nas, znajdzie odrobinę siebie.Może nie nie aż tak -fobicznie,ale,jednak...kawałek siebie?! Polecam wszystkim tę sztukę,tym starszym,jak i tym młodym.Bo nie tylko bawi ,ale też skłania ku refleksji. Dobór wykonawców i ich gra aktorska na najwyższym poziomie. Pięknie Wam wszystkim dziękuję !!!
bardzo dobra gra aktorska. sztuka leka ale z mądrym przesłaniem.
Oboje z żoną się świetnie bawiliśmy. Doktor Stern (dla mnie Wolański z Kogiel Mogiel) wymiatali od samego początku :-). Taksiarz w dresie też pełna kulturka matematyczna hehe. Koleś w zielonym chodził jak kot po meblach - świetna kondycja sportowa. Aktorki pierwsza klasa :-), pierwsza klasa :-) Laborantka od „Mamusiek” ubawiła po pachy, zaś zakonnica z myślami bije sie z torebka, woda gazem no ale w końcu poszła w tango z Tarifią hehe. Super!
Sztuka bardzo śmieszna;) dobrze dobrani aktorzy, którzy świetnie wczuli się w swoje "przypadłości" szkoda tylko, że trwała tak krótko ;( udany wieczór ;)
Świetnie się bawiłam. Znakomita obsada. Dziękujemy😀
Mile spędzony czas Można odkryć w sobie co tak naprawdę jest nie tak z nami ;) polecam
Bardzo dobra sztuka. Prześmieszna komedia . Bawiłam się wyśmienicie- bawiłam się wyśmienicie :-) (Celowo dwa razy napisane - jak ktoś obejrzy - to zrozumie żart). Pełna sala publiczności. Rewelacja
Anka 29.04.2019 08:28
Bardzo zabawna historia, dobrze zagrana. Polecam. Mogłaby tylko trwać nieco dłużej :)
Wspaniała komedia. Dobra obsada.Uśmiałam się do łez. Polecam. Ciut za krótka, ale wszystko co dobre szybko się kończy...……..!
Wspaniała gra aktorów. Nie ma nic lepszego dla nas artystów jak bawic się świetnie tym co robimy. Reżyseria,scenografia, kostiumy właściwie dobrane. A jeśli ktoś wulgaryzmy słyszał w sposób wulgarny to znaczy że nie powinien męczyć się z wysoką kulturą. W tym spektaklu wulgaryzmy były wyrazem artystycznym.
Świetna obsada, sztuka bardzo dobra, mnóstwo śmiechu ;)
Świetna sztuka😃
Świetny występ !!!
Bardzo zabawna komedia. Lekka, przyjemna i pełna ciekawych żartów.
Jedna z najbardziej zabawnych komedii na jakich byłam. Śmiech od samego początku. Niesamowita dawka humoru. Gra aktorska wspaniała. Polecam każdemu kto chce się rozerwać i pośmiać oraz zapomnieć o codzienności.
Wyśmienicie się bawiliśmy, aktorzy zagrali brawurowo i zagwarantowali nam wspaniałą zabawę ! Polecamy !!
Dobra sztuka, doskonała obsada i denerwowała mnie stereotypowe pokazanie i ośmieszanie katolicyzmu
Bardzo zabawna sztuka. Przyjemnie spedzony czas. Polecam.
Bardzo nam się podobało! Klasa sama w sobie i zakończenie wisienka na torcie!
Świetny spektakl, bardzo zabawny. Cudowna gra aktorska. Polecam! :)
Świetna komedia, polecam
Bardzo dobre przedstawienie gwarantujące świetną zabawę i dużo śmiechu.
Bardzo przyjemna, lekka. Miło spędzony czas i dobra zabawa z humorem. Osoby spostrzegawcze mogą dojrzeć kilka dodatkowych smaczków. Polecam.
Spektakl przyzwoity. Trochę krótki (trwa godzinę plus przerwa) i przewidywany. Za taką cenę spodziewałam się czegoś więcej, ale źle nie było ;)
fantastyczna sztuka, świetna obsada i gra aktorska dobrze się bawiłam, jak najbardziej polecam
Fantastycznie się ubawiłam :)
zabawny, bardzo przyjemny występ świetnych aktorów. Myślę, że i oni się świetnie bawili
WIĘCEJ
ZWIŃ