Dreszczyk emocji i powrót legendy. Co czeka nas w kinach?

Po premierach takich jak „Irlandczyk” Martina Scorsese czy „Joker” Todda Phillipsa, apetyt fanów kina na mocniejsze, brutalne i emocjonujące filmy tylko się rozbudził. Na szczęście w styczniu i lutym na radarze premier można znaleźć kilka naprawdę emocjonujących tytułów, które tematyką zahaczą o mafię, życie gangsterów, przestępstwa, zemstę, zdradę i wiele innych, pokrewnych im elementów.

Do kin trafią dzieła rodem z Polski i zachodniego świata, mające na celu głównie wzbudzenie wątpliwości, wywołanie napięcia i czasami szoku. Zarówno nowe, świeże historie, zaserwowane dzięki kreatywności reżyserów, jak również powracające legendy czy genialne kryminały bazujące na sprawdzonych schematach.

Brutalna, prawdziwa, przejmująca. Poznaj prawdę o gangsterach

Wspomniany wcześniej „Irlandczyk” to jedno spojrzenie na życie gangstera – tego amerykańskiego, ponurego, noszącego się w garniturach i zlecającego zabójstwa czy intrygi na prawo oraz lewo. „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to zupełnie inne podejście do tematu. Sam tytuł nie jest mylący – Maciej Kawulski w swoim filmie ukazuje brutalną prawdę dotyczącą polskich gangsterów – a właściwie jednego, najniebezpieczniejszego. Nazywanego Bohaterem.

Lata 70., Polska. Młody chłopak w dresie znał tylko adrenalinę i uliczne niebezpieczeństwo. Niepokój czy bitka to dla niego codzienność. Z czasem jednak, zaczyna chcieć czegoś więcej, ma marzenie. W głowie kiełkują mu pomysły na zdobycie pieniędzy, sławy i przede wszystkim tego, co go najbardziej kręci – władzy. Historia Bohatera jest oparta na faktach i mówi nam z brutalnymi szczegółami o drodze chłopaków w dresach. Spod bloku do odpicowanych samochodów i marmurów, od pobić i wymuszeń, do chwilowego panowania nad całym krajem. Przyjaźń, lojalność i wyzucie z emocji. Seans może nie być przyjemny – podobnie jak ich życie. Jednak podobnie jak ich życie, na pewno zapadnie na długo w pamięć widzów: https://biletyna.pl/film/Jak-zostalem-gangsterem-Historia-prawdziwa-2

Powrót legendy polskiego kina. Psy 3 i Bogusław Linda

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie wypowiedział razem z Bogusławem Lindą zachrypniętym głosem „W imię zasad…”. Chociażby dla zabawy. Zapewne fani charyzmatycznego Franza Maurera, byłego funkcjonariusza Służb Bezpieczeństwa i policjanta, pogodzili się z końcem jego przygód. Wydaje się jednak, że przy tworzeniu drugiej części „Psów”, Władysław Pasikowski rzucił nią jak bumerangiem, bo po 26 latach na wielki ekran powracają znane nam postacie.

„Psy 3. W imię zasad” to ukłon w stronę starych fanów polskich klasyków kryminalnych. Powrót będzie na początku bolesny – Bogusław Linda jako Franz Maurer po ponad 25 latach wraca do Polski, która zmieniła się nie do poznania. Nowa rzeczywistość da mu się we znaki, a jednym z niewielu znanych mu elementów będzie… Nowy, czyli Czarek Pazura. Czy trzecia część kultowej serii dorówna pierwowzorom? Czy Pasikowski znów stworzy coś zapadającego w pamięć fanom kinematografii? Czy Linda znów wyrzeknie kultowe „W imię zasad…”, a widzów zabawią błyskotliwe dialogi? Przeżyj podróż do przeszłości i sprawdź, jak prezentują się nowe „Psy”: https://biletyna.pl/film/Psy-3-W-imie-zasad

Kto zabił, a kto zginie? Rozwiąż zagadkę i pójdź Na noże

„Na noże” to typowy przedstawiciel filmów opartych na motywie zabójstwa i poszukiwania winnego. Można by powiedzieć, że to kopia „Morderstwa w Orient Expressie” i podobnych mu filmów… A jednak nie można. Bo Rian Johnson udowadnia swój talent do nadawania odrobinę innego wydźwięku filmom, które z góry zostały skazane na normalność, przyklejono im określoną łatkę.

Cała opowieść zaczyna się w momencie, gdy w posiadłości na obrzeżach miasta umiera pisarz kryminałów. Gdy hipoteza samobójstwa okazuje się błędna, do akcji wkracza znany detektyw Benoit Blanc – w tej roli świetny Daniel Craig, znany chociażby z Jamesa Bonda. „Na noże” wyróżnia się nie tylko wartką, przemyślaną i pozbawioną luk fabułą, ale także niesamowitą dbałością o szczegóły – nie tylko te związane z historią i postaciami, ale także scenografii. Ponadto, reżyser przyprawia o zawrót głowy, kompletnie odchodząc od konwencji tego typu filmów i serwując niesamowite zakończenie… Jakie? Przekonajcie się sami, idąc do kina: https://biletyna.pl/film/Na-noze

Intryga, oszustwo, niesprawiedliwość. Poznaj historię słynnego francuskiego szpiega

Alfred Dreyfus – nazwisko może nie znane szerszej publiczności, a jednak warte zapamiętania. To właśnie jego historię opowiada najnowszy film Romana Polańskiego „Oficer i szpieg”. Polski reżyser według krytyków znów wspiął się na wyżyny swoich możliwości, wypuszczając świeży, emocjonujący thriller w klimacie XIX-wiecznej Francji.

Wszystko zaczęło się od otwartego listu do prezydenta Republiki Francuskiej, w którym Emile Zola publicznie oskarżał francuskiego oficera z żydowskim rodowodem, Alfreda Dreyfusa, o zdradę stanu i działania szpiegowskie. Perfekcyjna rekonstrukcja XIX-wiecznej Paryża, doskonale odwzorowane kostiumy, genialna praca kamery – tylko otoczka dla porywającej, zapierającej dech w piersiach historii o zdradzie, oskarżeniach i… prawdzie. To opowieść o uprzedzeniach, zahaczająca o temat antysemityzmu, a także o tym jak łatwe jest wydawanie wyroków oraz osądzanie innych ludzi. To także opowieść o obronie prawdy i wartości pozornie ważnych. Sprawdź, jak potoczyła się historia niesłusznie skazanego szpiega w jednym z najlepszych filmów Romana Polańskiego: https://biletyna.pl/film/Oficer-i-Szpieg

Site Footer