Kinowe szaleństwo w listopadzie – polski kandydat do Oscara!

Kto powiedział, że jesień musi być szara i nudna? Na pewno nie fani kinematografii. Jesień obfituje w uznane filmy, które od sierpnia cieszą uszy i oczy polskich widzów. Ciepła i wygodna sala kinowa pozwoli na chwilę zapomnieć o problemach – Zwłaszcza w małych, lokalnych kinach, gdzie atmosfera jest wyjątkowa, a brak tłumów pozwala na wyciszenie oraz relaks.

Sprawdź wyjątkowe propozycje na listopad – w zestawieniu znajdziesz między innymi polskiego kandydata do najbardziej prestiżowej filmowej nagrody. Dowiesz się także, jak społeczeństwo może ukształtować naszą psychikę. Szczyptę humoru do szaroburej pogody za oknem wrzuci komedia (a może dramat?) z uznanymi polskimi aktorami.

Boże Ciało – polski kandydat do nagrody Oscara

Polska kinematografia kontynuuje swoją dobrą passę. Po świetnej „Zimnej Wojnie” w reżyserii Pasikowskiego, na ekrany kin weszło „Boże Ciało”. I od razu zrobiło furorę. Historia o chłopaku z poprawczaka, który postanawia zmienić swoje życie i zostać księdzem jest napisana w sposób nietuzinkowy. Rola Bartosza Bieleni porusza serca widzów, rozpalając je i zmuszając do przemyśleń.

Jan Komasa – reżyser takich hitów jak Sala Samobójców czy Miasto 44 – po raz kolejny pokazuje oryginalne podejście do ważnych dla Polaków kwestii – tym razem religii. Obraz porusza, szokuje, ale przede wszystkim – stoi na bardzo wysokim poziomie. Jest wizytówką polskiej sztuki filmowej i najprawdopodobniej będzie kandydatem do Oscara w kategorii „Film nieanglojęzyczny”. Nie możesz przegapić takiego dzieła, bilety zakup już dziś: https://biletyna.pl/film/Boze-Cialo.

Szaleństwo z uśmiechem na twarzy – Joker

Z pewnością słyszeliście kiedyś o Batmanie, człowieku w kostiumie nietoperza, chroniącego Gotham City od przestępców. Jego głównym antagonistą był tajemniczy Joker, człowiek z wymalowaną twarzą, uśmiechem rozciągającym się od ucha do ucha. I to właśnie o największym wrogu Batmana jest film w reżyserii Todda Phillipsa.

Wbrew pozorom, nie jest to film o superbohaterach – ba, nie ma nawet nic wspólnego z dziełami o ratowaniu świata przed złoczyńcami. „Joker” to studium obłędu, człowieka przygnębionego wielkim miastem, którego społeczeństwa wpędza w szaleńśtwo. W roli głównej zobaczymy fenomenalnego Joaquina Phoenixa, dla którego jest to magnum opus – a grał wcześniej w takich filmach jak Gladiator, Her czy Nigdy Cię tu nie było. Sprawdź jak komik stał się psychopatycznym mordercą i zobacz jeden z najlepszych filmów tego roku:https://biletyna.pl/film/Joker.

Simlat, Domańska i Kot. (Nie)znajomi wciąż w kinach

Grupa przyjaciół zasiada razem do kolacji przy stole. W ramach urozmaicenia, postanawiają zagrać w grę – każdy odczytuje na głos otrzymane wiadomości SMS, a wszystkie rozmowy są odbierane i wrzucane na głośnomówiący. Jak można się domyślić – to czyni cały wieczór nieco bardziej… skomplikowanym.

Chociaż scenariusz i pomysł na fabułę został przejęty od włoskiego oryginału „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, to film Tadeusza Śliwy jest czymś świeżym i oryginalnym. Mnóstwo tu nawiązań do polskiej kultury, charakterystyki naszego społeczeństwa i uwydatniania polskich przywar, a także rewelacyjna współpraca Mai Ostaszewskiej, Tomasza Kota, Łukasza Simlata czy Aleksandry Domańskiej – dobrze znanych postaci z dużego i małego ekranu. Zobacz balans na krawędzi komedii i dramatu w wykonaniu grona przyjaciół: https://biletyna.pl/film/Nieznajomi.

Site Footer