Liczy się pomysł – Letnia Scena Kulturalna nad morzem

Pomysł

Jeszcze niedawno trudno było organizować występy nad polskim morzem. Na zachodnim wybrzeżu pozostało sporo amfiteatrów (Kołobrzeg, Rewal, Ustronie Morskie, Świnoujście, Koszalin). Niestety były z reguły podniszczone i niezadaszone. Z kolei na wschodnim wybrzeżu, gdzieś tak od Łeby nie było już nic. Imprezy estradowe odbywały się po hotelach lub restauracjach. Nie było profesjonalnych sal.

Rynek jednak nie znosi próżni i tam gdzie na wakacje wyjeżdżali dwaj przyjaciele z Warszawy, producent telewizyjny Tomasz Alber i biznesmen Bertrand Jasiński, tam postanowili stworzyć coś od zera. Coś nowego. Siedem scen pod jedną marką: Scena Kulturalna 2014.

Scena Kulturalna Władysławowo

Kup bilet na wydarzenie:

Scena Kulturalna Jurata ⇨
Scena Kulturalna Jastrzębia Góra ⇨
Scena Kulturalna Jastarnia ⇨
Scena Kulturalna Władysławowo ⇨
Scena Kulturalna Łeba ⇨

Scena

Na początku działalności projekt działał w trzech miejscowościach: Juracie , Władysławowie i Sopocie. Podstawowym założeniem projektu było podążanie za turystami z ofertą kultury i rozrywki na najwyższym poziomie artystycznym i organizacyjnym. Aby móc sprostać założeniom pomysłodawcy projektu zainwestowali w zakup własnej infrastruktury opartej na profesjonalnych namiotach kinowo-teatralnych z pełnym wyciemnieniem pozwalającym na projekcje kinowe w dzień oraz zapleczem technicznym umożliwiającym przeprowadzenie m.in. koncertów muzycznych i kabaretowych, przedstawień teatralnych i innych aktywności scenicznych. Posiadana infrastruktura gwarantuje niezależność projektu od warunków atmosferycznych.

Szczególnie ważne dla wykonawców i widzów są 2 aspekty Sceny: zadaszenie i wentylacja. Z jednej strony deszcz nie przeszkadza w imprezie, z drugiej nawet w największe upały artyści nie spływają potem.

Widzowie we wszystkich lokalizacjach mają ten sam wysoki standard: kino (filmy dostarcza Multikino), kawiarnia, księgarnia. Bilety na wydarzenia kupisz na miejscu lub on-line przez zintegrowany z kasą portal biletyna.pl . Wśród wykonawców i gości Sceny warto byli min.: Stanisław Sojka, Kayah, IRA, Stanisława Celińska, Hey, Kuba Badach, Zbigniew Wodecki, Robert Biedroń, Ryszard Kalisz, Dorota Zawadzka czy Agnieszka Rylik. Na miejscu też odbywają się akcje marketingowe i promocyjne Partnerów Sceny, a są to w tym roku: operator sieci PLUS, cyfrowy Polsat, Cocodrillo i Extreme Sport Chanel.

Skala

Żeby zobaczyć skalę wystarczy wspomnieć, że w 2018 r. w czasie 62 dni trwania projektu zrealizowano:

  • 253 wydarzenia biletowane,
  • 1196 projekcji kinowych
  • 38 bezpłatnych wydarzeń.
  • w całym projekcie obsłużono bezpośrednio ok. 500 tyś osób.

W tym roku Scena Kulturalna działa w Juracie, Jastarni, Władysławowie, Jastrzębiej Górze oraz Łebie. Zapraszamy! http://www.scenakulturalna.pl/

Site Footer