Paris! The Show ponownie w Polsce!

Paris! The Show to zjawiskowy musical oddający hołd wyjątkowym piosenkom powojennej Francji, wyreżyserowany przez Gila Marshalla – twórcę spektaklu Piaf! The Show. Po raz drugi polska publiczność będzie miała okazję usłyszeć 30 najsłynniejszych francuskich piosenek w interpretacji takich gwiazd jak Anne Carrere i Jules Grison oraz poczuć wyjątkowy klimat scen paryskiej dzielnicy Montmartre lat 40. i 50. Nie możesz przegapić tego widowiska!

Anne Carrere jako Edith Piaf

Anne Carrere to urodzona w 1985 roku utalentowana wokalistka i muzyk, która przez wielu określana jest artystą kompletnym. Zadebiutowała w „Attention Mesdames et messieurs” Michela Fugaina. Obecnie jest jedną z największych gwiazd francuskiej sceny musicalowej, która serca ludzi na całym świecie zdobyła dzięki wcieleniu się w postać Edith Piaf w Paris! The Show. To właśnie dzięki jej głosowi i interpretacji został okrzyknięty najlepszym „spektaklem o życiu Edith Piaf, jaki został stworzony do tej pory”, a sama wokalistka została nazwana „Edith Piaf z najlepszych lat jej kariery”. Czy może istnieć większy komplement dla francuskiej śpiewaczki?

Anne Carrer jako Édith Piaf

To na podstawie Paris! The Show powstał także niesamowity musical Piaf! The Show, który, wraz z Anne Carrere w roli głównej, podbił serca milionów na całym świecie, w tym na nowojorskim Broadwayu i paryskiej Olimpii.

Jules Grison jako Charles Aznavour

Jules Grison to niezwykle utalentowany wokalista i komik, który popularność uzyskał dzięki roli w niezwykle popularnym musicalu Romeo i Julia. Później występował także w „Les Années Tubes”, ale momentem przełomowym jego kariery była rola w Paris! The Show. To dzięki niej Jules Grison otrzymał główną rolę w Formidable! The Aznavour Tribute, czyli hołdowi złożonemu najsłynniejszemu francuskiemu piosenkarzowi, Charlesowi Aznavourowi. Spektakl ten w ciągu dwóch lat od premiery zaprezentowano w 60 krajach na 4 różnych kontynentach. Mówi się, że sukces tego musicalu może przewyższyć nawet wyjątkowe Piaf! The Show.

scena ze spektaklu "Paris! The Show"

Musical Paris! The Show

Paris! The Show od swojej premiery mogli podziwiać już widzowie trzech kontynentów. Musical doczekał się także wydania płytowego, a w Polsce po raz pierwszy gościł w 2016 roku, wypełniając sale koncertowe w Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie.

Grudniowe koncerty to kolejna okazja, by usłyszeć piosenki najsłynniejszych artystów francuskiej sceny muzycznej, takich jak: Charles Aznavour, Jasques Brel, Maurice Chevalier, Lucienne Boyer, Charles Trenet, Josephine Baker, Yves Montand i wspominanej już Edith Piaf w wykonaniu największych gwiazd francuskiej estrady. Całość zaś uzupełni wyjątkowa oprawa wizualna i znakomita scenografia. Trasa została również objęta honorowym patronatem Ambasadora Francji w Polsce. Jeśli kochasz francuską piosenkę i kulturę, nie może Cię tam zabraknąć!

Gdzie i kiedy?

  • Warszawa – 8.12, Teatr Polski
  • Poznań – 9.12, Sala Ziemi
  • Łódź – 10.12, Klub Wytwórnia
  • Gdańsk – 11.12, Filharmonia Bałtycka

Bilety dostępne na https://biletyna.pl/koncert/Paris-The-Show

Site Footer