Najlepszy teatr w Koninie – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Jak spędzić wolny czas w Koninie? Jednym ze świetnych pomysłów jest wybranie się na spektakl teatralny w gwiazdorskiej obsadzie. W mieście tym na miłośników teatralnych uniesień czeka wiele propozycji. Sprawdźcie, jakie przedstawienia czekają na Was w tym sezonie.

„Testosteron – 7 na 10 kobiet zdradza” – CKiS Dom Kultury Oskard

20 lat temu Andrzej Saramonowicz wystawił spektakl pod tytułem „Testosteron”. 15 lat temu sztukę tę przeniesiono na wielki ekran w gwiazdorskiej obsadzie (m.in. Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Tomasz Kot). Teraz historia ta powraca na deski teatru w zupełnie nowej odsłonie. Fabuła jest prosta: jeden z głównych bohaterów miał się tego dnia żenić, zamiast tego usłyszał przy ołtarzu „Nie”. On i jego znajomi bawią się więc na niedoszłym weselu, gdzie w atmosferze alkoholowego upojenia i męskiego towarzystwa dzielą się swoimi gorzko-słodkimi przemyśleniami na temat kobiet.

Testosteron – 7 na 10 kobiet zdradza” to męska historia bez retuszu, za którą reżysersko odpowiedzialni są twórcy pierwotnej wersji spektaklu: Maciej Wierzbicki i Adam Krawczuk. Reżyserów można też zobaczyć na scenie, a oprócz nich w role zgorzkniałych samców wcielają się m.in.: Leszek Lichota, Jędrzej Hycnar czy Adam Serowaniec. Spektakl okrąża aktualnie całą Polskę, zbierając wyjątkowo pozytywne recenzje. W Koninie będzie można obejrzeć go w Domu Kultury Oskard, który działa w ramach konińskiego Centrum Kultury i Sztuki.

„Kwartet – 50 lecie spektaklu” – CKiS Dom Kultury Oskard

Kwartet” to legendarny spektakl, którego premiera w zespole muzyki współczesnej MW2 odbyła się w 1973 roku, a na deskach teatralnych zagościła sześć lat później. Z okazji pięćdziesiątej rocznicy pierwszej premiery „Kwartetu” ta wyjątkowa sztuka rusza w Polskę. Odwiedzi również koniński Dom Kultury Oskard. W spektaklu zobaczymy topowych artystów scen polskich: Andrzeja Grabowskiego, Mikołaja Grabowskiego, Jana Frycza i Jana Peszka. Wcielają się oni w tytułowy kwartet aktorów, który poszukuje własnego sensu w sztuce oraz w życiu. Przy okazji artyści dają widzowi szansę zarówno na śmiech, jak i chwilę zadumy.

„Porwanie” – CKiS Dom Kultury Oskard

Na stołku reżyserskim tej komedii omyłek zasiadł Artur Barciś, aktor znany z kultowych ról w „Ranczu” czy „Miodowych Latach”. Cały spektakl krąży wokół człowieka, który pozostaje bez pracy i środków do życia ze względu na polityczne intrygi jednego z ministrów (w tej roli sam reżyser). Po trafieniu na życiowe dno postanawia więc zdecydować się na ekstremalny krok – porywa syna polityka dla okupu. Jak jednak łatwo przewidzieć, nic nie idzie zgodnie z planem, a kłótnie rodzinne i tajemnicza kobieta podążająca za głównym bohaterem niespodziewanie komplikują sprawę. „Porwanie” zamienia się w szaloną komedię pomyłek, w której nic nie jest takie, jak się wydaje. W rolach głównych tego świetnego spektaklu wystąpią m.in.: Barbara Kurdej-Szatan, Damian Kulec, Antoni Pawlicki, Piotr Grabowski oraz wspomniany już Artur Barciś.

„Boeing Boeing” – Koniński Dom Kultury

Maks wiedzie życie zawodowego poligamisty. Ma aż trzy dziewczyny, z czego żadna nie wie o istnieniu pozostałych. Jak bohaterowi udało się osiągnąć taki stan rzeczy? Otóż wszystkie trzy wybranki jego serca są stewardessami, a każda pracuje w innej międzynarodowej linii lotniczej. Odwiedzają Maksa w różnych terminach. Zmiany w rozkładach lotów powodują jednak załamanie się tego sprytnego planu, ponieważ cała trójka przybywa do swojego partnera w jednym czasie. Ten zbieg okoliczności rozpoczyna zwariowaną komedię sytuacyjną. Czy Maksowi uda się wybrnąć z niezręcznych okoliczności? I jak w całym zamieszaniu odnajdą się jego bliscy oraz trzy wybranki serca? Odpowiedzi na te pytania możecie poznać, oglądając spektakl „Boeing Boeing”.

“Boeing Boeing” to spektakl autorstwa francuskiego dramatopisarza Marca Camolettiego napisany w 1960 roku. Szybko zyskał wyjątkową popularność i był wystawiany m.in. na West Endzie czy Broadwayu. Pojawił się na scenach w 55 krajach świata. W 1991 roku wpisano go do Księgi Rekordów Guinnessa jako najczęściej wystawianą francuską sztukę. Do tamtej pory doczekał się bowiem 17 500 realizacji. Ta, którą można zobaczyć w Konińskim Domu Kultury to kolejna interpretacja tej słynnej sztuki, która gościła na polskich scenach również w czasach PRL-u pod tytułem „Latające narzeczone”. Pod oryginalnym tytułem funkcjonuje w wielu polskich teatrach od 2009 roku, kiedy to została przetłumaczona przez Bartosza Wierzbiętę.

„Damski Biznes” – Koniński Dom Kultury

Sybil i Janet prowadzą wyjątkowy biznes – firmę z bielizną erotyczną. Są u progu ubicia interesu życia. Ich produktami zainteresował się bowiem znany włoski projektant mody, który chce wykupić markę za olbrzymią sumę pieniędzy. Bohaterki postanawiają zorganizować pokaz swoich wyrobów w pokoju hotelowym. Gdy jednak czekają na przybycie inwestora razem z wynajętym modelem, w hotelu pojawiają się nieświadomi niczego mężowie kobiet. Ten zbieg okoliczności doprowadzi do zwariowanej komedii omyłek, która może pokrzyżować plany biznesowe dwóch zaradnych kobiet.

Damski Biznes” można zobaczyć w Konińskim Domu Kultury. W rolach przedsiębiorczych kobiet wystąpią: Dominika Gwit / Katarzyna Misiewicz-Żurek oraz Joanna Kupińska / Sylwia Gliwa. Na scenie pojawią się również inni wybitni aktorzy, m.in.: Rafał Cieszyński, Mariusz Zaniewski czy Michał Koterski.

„żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju” – Koniński Dom Kultury

żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju” to przedstawienie opowiadające o historii François – liberalnego polityka, który cieszy się dużym poparciem głosujących. Mężczyzna wiedzie szczęśliwe życie u boku pięknej i inteligentnej żony Carli oraz córki Louise, która jest oczkiem w głowie rodziców. Ten sielankowy obrazek nie jest jednak tak doskonały, jak mogłoby się wydawać. Kiedy długo skrywana tajemnica wyjdzie na jaw, a swoje trzy grosze dorzuci do całej historii polityczny oponent François, mamy gotowy przepis na opowieść o hipokryzji, tolerancji i miłości. Podczas przedstawienia zobaczycie, jak jeden dzień potrafi odmienić całe życie i wywrócić je do góry nogami.

„żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju” to spektakl, który stał się hitem we Francji. Powoli podbija on również serca polskiej widowni. Przedstawienie jest jednocześnie zabawne i skłaniające do myślenia – momentami bawi do łez, a czasami sprawia, że zaczynamy myśleć o tak fundamentalnych sprawach, jak miłość czy tolerancja. Na scenie Konińskiego domu kultury pojawią się: Renata Dancewicz, Piotr Polk, Justyna Fabisiak oraz Cezary Łukaszewicz / Michał Rolnicki.

Site Footer