Terapia śmiechem na wyciągnięcie ręki, czyli Mayday 2!

Jedna z najpopularniejszych, trzymających w napięciu komedii, opowiadająca o dalszych losach taksówkarza oraz innych, uwielbianych przez publiczność bohaterów. Mayday 2 to potężna dawka humoru, która nie tylko wciągnie cię bez reszty, ale również zadba o twoje zdrowie!

Gelotologia – czyli jak leczyć się śmiechem

Pozytywne skutki śmiechu oraz jego wpływ na nasze zdrowie psychiczne, a nawet fizyczne potwierdzono już wieloma badaniami, dzięki którym wiemy, że m.in. obniża poziom stresu, ciśnienie krwi i uwalnia endorfiny, jednocześnie hamując produkcję adrenaliny i kortyzolu.

Pozytywne emocje, zatem w ogromnej mierze również śmiech, mają szerokie działanie prozdrowotne i terapeutyczne. Poza oczywistą poprawą samopoczucia i niemal natychmiastowego obniżenia poziomu stresu śmiech działa również pozytywnie na nasze ciało.

Podnosi odporność

Śmiech sprzyja produkcji limfocytów T, które odpowiedzialne są za przeciwdziałanie bakteriom oraz wirusom, z którymi zmaga się nasz organizm, znacząco podnosząc tym samym zdolności immunologiczne organizmu.

Dotlenia organizm

Podczas śmiechu dostarczasz swojemu organizmowi nawet litr powietrza więcej niż podczas wykonywania zwykłych oddechów. Co to oznacza? W tym czasie dostarczasz swojemu organizmowi mniej więcej tyle tlenu, ile podczas wysiłku fizycznego, zatem w twoim organizmie zachodzą podobne zmiany – serce bije mocniej i szybciej, poprawia się krążenie, a sam oddech jest znacznie głębszy.

Jest naturalnym środkiem przeciwbólowym

Śmiech uwalnia do organizmu ogromne dawki endorfin, których skład chemiczny jest niezwykle zbliżony do morfiny. W połączeniu z redukcją wydzielania kortyzolu, za co również odpowiada porządna dawka humoru, endorfiny przyczyniają się do łagodzenia bólów głowy, a także bólów mięśniowych. Rezultaty te są zauważalne również u osób zmagających się z przewlekłym bólem. Dowodzi temu m.in. wynik badań zaprezentowanych w 2013 roku na kongresie Europejskiej Federacji Bólu EFIC we Florencji. Istotą badań było udowodnienie, że sam śmiech, poza rozluźnieniem mięśni, odwraca również uwagę od samego bólu, czy też innych przykrych dolegliwości.

Poprawia koncentrację

Jak już wspominaliśmy, śmiech wpływa na nasz organizm podobnie jak wysiłek fizyczny, dotlenia go i pomaga w lepszej wentylacji płuc. Co za tym idzie, przyczynia się również do lepszego dotlenienia naszego mózgu, wzmacniając koncentrację, a nawet poziom i szybkość zapamiętywania nowych informacji. Jest to jeden z powodów, dla których taki sposób edukacji, jak nauka przez zabawę, zyskuje coraz większą popularność i może pochwalić się bardzo dobrymi rezultatami.

Mayday 2 – obsada

Druga część kultowej już sztuki to oczywiście kontynuacja przygód bigamisty Johna Smitha, który musi zmierzyć się z kolejnym, niezwykle problematycznym wrogiem… internetem. Historia nabiera pikanterii, kiedy to Gavin i Vicky poznają się właśnie za jego pomocą. Niemal od razu przypadają sobie do gustu z powodu wspólnych planów, pasji, marzeń, a także ojca taksówkarza, który o ironio nazywa się John Smith!

Przewrotna, pełna wyszukanego humoru historia, która trzyma w napięciu oraz wybitna plejada gwiazd w najlepszej odsłonie! W Mayday 2 swoją grą aktorską zachwycą nas:

 • Stanley: Michał Koterski / Bartosz Żukowski
 • John: Mariusz Krzemiński / Michał Milowicz
 • Barbara: Joanna Kupińska / Anna Gzyra / Katarzyna Cichopek
 • Gavin: Mateusz Łapka / Marcin Mroczek
 • Vicki: Daria Krzyżaniak / Katarzyna Polewany
 • Mary: Kamila Polak / Aneta Zając
 • Tata: Marek Włodarczyk

Gdzie grają Mayday 2?

Wyjątkowa historia i niezwykle lecznicza dawka humoru! Spektakl zobaczyć będzie można w kilku miejscowościach:

 1. Mayday 2 w KoszalinieBałtycki Teatr Dramatyczny – 03.09.2021 o godz. 17:30
 2. Mayday 2 w Ostrowie WielkopolskimOstrowskie Centrum Kultury – 25.09.2021 godz. 16:00 i godz. 19:00
 3. Mayday 2 w MarkachMareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne – 17.10.2021 godz. 19:00
 4. Mayday 2 w Lublinie – Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego – 15.01.2022 godz. 16:00

Mayday 2 – czas trwania spektaklu

Ile trwa Mayday 2? To 120-minutowa porcja niezwykłej satyry, rewelacyjnej gry aktorskiej i niezapomnianej, trzymającej w napięciu historii, o której nigdy nie zapomnimy. Bilety na Mayday 2 są już dostępne na naszej stronie internetowej. Warto pamiętać, że ilość miejsc jest bardzo ograniczona, ze względu na 50% nakład.

Site Footer