Lato z polskimi stand-up’erami – najpopularniejsze wydarzenia tego roku!

Stand-up to rozrywka, która w Polsce zabłysnęła stosunkowo niedawno. Jednak od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem widzów. Ironiczny, satyryczny i do bólu szczery, stand-up to jedyna w swoim rodzaju forma zabawy, która pozwala zapomnieć o codziennych problemach i spojrzeć na życie z większym dystansem, a nawet nieco mniej poważnie niż na co dzień.

Dlaczego warto oglądać występy stand-up?

Przede wszystkim stand-up’y to bardziej realna forma satyry niż ta, którą oferują nam kabarety. Ich tematami są zazwyczaj problemy tzw. “codzienne”, traktujące o trudach w pracy, związkach, czy niemal nadludzkich mocach, jakie są niezbędne podczas wychowywania dzieci. Taki rodzaj komedii sprawia, że nie tylko sami wielokrotnie odnajdujemy się jako protagoniści odgrywanych występów, ale również znacznie mocniej empatyzujemy z artystami, ponieważ ich problemy są realne i podobne do naszych.

W ostatnich latach polski stand-up przeżył prawdziwą rewolucję i obecnie swoim poziomem dorównuje zagranicznym artystom. Dzięki takim gwiazdom jak Abelard Giza, Kacper Ruciński, Łukasz Lodkowski, czy Rafał Pacześ możemy doświadczyć komedii najwyższego formatu, która nie tylko doładuje nas pozytywną energią, ale pomoże również spojrzeć na własne problemy z nieco większym dystansem i rezerwą niż do tej pory. Oczywiście polska scena stand-up’u nie jedno ma imię, Katarzyna Piasecka, Rafał Rutkowski, czy m.in.również Paweł Chałupka przyczynili się do budowania jego pozytywnego wizerunku, zaskakując niezwykłą trafnością swoich żartów, ciętym językiem i niepowtarzalną w żadnej innej formie sztuki dosadnością.

Stand-up w Polsce – na co się wybrać?

Dzięki ogromnej popularności w Polsce stand-up’y można podziwiać praktycznie w każdym większym mieście. Artyści chętnie jeżdżą ze swoimi programami po całym kraju, umilając nam wolne weekendy, wspólne wyjścia ze znajomymi, a nawet dostarczają świetny sposób na urozmaicenie wakacyjnego wyjazdu.

Polskie stand-upy to jedyna w swoim rodzaju forma rozrywki, skierowana do osób, które cenią sobie niezwykle ostry humor, cięte riposty, brak tabu i poprawności politycznej, zachowując przy tym świeże i obiektywne spojrzenie na codzienne trudy oraz problemy, z jakimi przychodzi nam się mierzyć. Bez względu na to, czy byliśmy na występie konkretnego artysty raz, czy kilka razy, zawsze mamy pewność, że każde wystąpienie ma swój własny, unikalny klimat, głównie ze względu na aktywny kontakt z publicznością.

Letni rozkład jazdy stand-upów

Wracając małymi kroczkami do tzw. normalności sprzed obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, już tego lata będziemy mogli doświadczyć ulubionej rozrywki i to na żywo! Szukasz ciekawego pomysłu na wspólny wypad w gronie rodziny lub przyjaciół? A może chcesz urozmaicić swój wakacyjny wypad poza miasto? Stand-up na żywo to jeden z najciekawszych pomysłów na relaks i odpoczynek, gwarantujący potężną dawkę mocnego i ironicznego humoru.

W tegorocznym, letnim rozkładzie jazdy możemy spodziewać się takich gwiazd jak m.in.:

Jego najnowszy program dokładnie poinstruuje was jak żyć spokojnie i w zgodzie z samym sobą, a on sam, jako instruktor, który nie ma o tym zielonego pojęcia… chętnie się wypowie! Charakterystyczna ekspresja sceniczna i wyjątkowy kontakt z publicznością jak zawsze sprostają oczekiwaniom wiernych fanów, a także przypadną do gustu wszystkim, którzy z artystą jeszcze nie mieli do czynienia.

W swoim nowym programie stand-up bierze na tapet m.in. o polski show-biznesie, kryzys wieku średniego, czy trudną sztukę ojcostwa. Ten pikantny program skierowany jest wyłącznie dla widzów dorosłych!

Tych dwóch nic nie zdziwi i nie zaskoczy. Niezniszczalny duet brodatych zbirów, którzy w swoim, już nie tak krótkim życiu, otarli się o prawdziwą karierę i bogactwo. Choć nie zbawili świata, udało im się podczas swoich podróży zebrać bagaż wiedzy i doświadczeń, które zapewniły im satyryczny materiał na kilka kolejnych dekad! Ponownie, wjeżdżają na scenę ze swoim świeżutkim materiałem, by ostro was sponiewierać!

Wszyscy jesteśmy hipokrytami. Pogoń za idealnym domem, różnice pokoleniowe, wygórowane oczekiwania rodziców i presja społeczna, codzienne problemy millenialsów wyłożone w satyryczny i świeży sposób. Olka Szczęśniak zapewni wam trafne i ostre jak brzytwa poczucie humoru, okraszone wyjątkowym, kobiecym wdziękiem.

Postaw na ciekawą rozrywkę i wybierz wydarzenie dla siebie!

Site Footer