Co dziesięciu tenorów, to nie jeden

Kiedy mówimy o sławnych wokalistach muzyki operowej, najczęściej mamy na myśli tenorów. Ten rodzaj głosu od wieków powodował u widzów gęsią skórkę. Wysokie tony najgłębiej przekazują emocje, a to czego publiczność szuka na koncertach, oprócz melodii wpadających w ucho, to emocje właśnie. To one wprowadzają widzów w szczególną atmosferę i sprawiają, że występ jest wyjątkowy. Znani tenorzy tacy jak Luciano Pavarotti czy Placido Domingo znali się na tym najlepiej. Głos jednego tenora potrafi przenieść naszą wyobraźnię do innego świata. Proszę więc zastanowić się, jakie doznania artystyczne może zaserwować 10 tenorów. Kultura operowa jest coraz bardziej doceniana przez młode pokolenia, a zetknięcie się jej z muzyką rozrywkową, jeszcze przyśpiesza ten proces. Dzięki różnorodnemu repertuarowi tenorzy przybliżają ludziom muzykę operową w bardzo przystępny sposób.

10 tenorów

Wariacje na temat opery

Tenorzy pragnęli wyjść z operą do ludzi, dlatego ich show to zetknięcie się kultury operowej i rozrywkowej. Repertuar zespołu śpiewaków, prowadzonego przez dyrygenta Igora Jaroszenko, jest bardzo zróżnicowany.  Śpiewają przeboje operetkowe, musicalowe i estradowe. Znajdują się tam hity muzyki współczesnej jak Uptown Girl Billy’ego Joel’a czy piosenki Eltona Johna znanej z filmu „Król Lew”. Nie zabraknie także cenionych pieśni z operowej klasyki, jak chociażby „Nessun Dorma” i „La donna e mobile” Giuseppe Verdiego. Oprócz arii w wykonaniu tenorów usłyszeć można utwory znanych polskich artystów, w tym nieodżałowanego Zbigniewa Wodeckiego.  Wraz z włoskimi melodiami takimi jak „Caruso” tenorzy przenoszą swoich widzów na ciasne, kamienne uliczki Wenecji i pozwalają niemal poczuć smak neapolitańskich potraw.

Dziesięciu tenorów z bliska

Polsko – ukraińsko – gruzińska grupa wokalna zaśpiewa dosłownie wszystko! Nic dziwnego, jest ich przecież aż dziesięciu. Wyjątkowa paleta barw głosu oraz kompletność skali sprawia, że żaden utwór nie jest dla nich zbyt dużym wyzwaniem. Projekt Dziesięciu Tenorów to most łączący kultury, nie tylko ze względu na wielonarodowy skład, ale także ze względu na utwory, które wykonują. Wraz ze śpiewakami występuje orkiestra będąca nierozerwalną częścią tego nietuzinkowego projektu. Znakomici instrumentaliści, podobnie jak tenorzy,  świetnie odnajdują się  w przeróżnych gatunkach i stylach muzycznych. Akompaniowanie wokalistom pozwala im sprawdzić własne umiejętności oraz zapewnia im to doskonałą zabawą . Klimat ten udziela się także słuchaczom. Trasa koncertowa zespołu gwarantuje uśmiech na twarzy oraz niezapomniane wrażenia.

#wracamytour czyli kiedy i gdzie będzie można zobaczyć Dziesięciu Tenorów po przerwie.

Koncert Dziesięciu Tenorów jest jednym z najchętniej oglądanych widowisk w Polsce. W odpowiedzi na chęć uczestnictwa publiczności w tym wyjątkowym wydarzeniu, twórcy zdecydowali się wystąpić w aż 28 lokalizacjach.

Site Footer