Najlepszy teatr w Kraków – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Jeśli chodzi o znakomite widowiska teatralne, Kraków nigdy nie zawodzi. W tym mieście znajduje się wiele teatrów oraz mnóstwo innych interesujących miejsc, które proponują rozrywkę najwyższych lotów. Szukacie pomysłu na spędzenie wolnego popołudnia lub wieczora? Sprawdźcie, jakie spektakle oferuje Kraków!

„Niespodziewany powrót” – Teatr im. Juliusza Słowackiego

Niespodziewany powrót” to komediodramat w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w świetnych kreacjach aktorskich wystąpią Tomasz Karolak i Daniel Olbrychski. Główną rolę w tej sztuce odgrywa Olbrychski, wcielający się w postać aktora, który ma zagrać rolę króla Leara. Pożera go jednak trema, a dodatkowo rozkojarzają go skomplikowane relacje rodzinne, szczególnie z synem. Jak potoczą się losy bohaterów? Dowiedzcie się sami i już dziś zarezerwujcie bilety na tę sztukę.

Burlesque: zmysłowy spektakl wokalno-taneczny – Teatr Cabaret

Lubicie burleskę? Wspaniałe choreografie, pióra, gorsety, cekiny i muzyka rodem z filmów „Cabaret”, „Halo szpicbródka” i „Burlesque” czekają na widzów w Teatrze Cabaret. Przygotowany przez Natalię Milewską, zmysłowy spektakl wokalno-taneczny, przeniesie Was w zupełnie inny wymiar – klimat XIX-wiecznych Stanów Zjednoczonych. Tego typu pokazy coraz rzadziej pojawiają się w ofercie wydarzeń kulturalnych, dlatego jest to jedna z nielicznych okazji, aby poznać bliżej tę formę teatralną.

„Imię” – Kino Kijów

Wybór imienia dla nowo narodzonego malucha jest prawdziwym wyzwaniem. Doskonale wiedzą o tym bohaterowie francuskiej sztuki „Imię”, którą można zobaczyć w Kinie Kijów. Akcja dzieje się na kolacji u profesora Pierre’a, którego odwiedził puzonista Claude, przedsiębiorca Vincent i jego bardzo młoda partnerka Anna. Spotkanie przebiegało bez większych ekscesów, kiedy nagle padło pytanie: „czy macie już jakiś pomysł na imię?”. Wybór imienia wywołał ogromną burzę emocji. W rolach głównych wystąpią m.in.: Małgorzata Foremniak, Wojciech Malajkat, Mateusz Banasiuk i Dorota Krempa.

„BIEDERMANN i PODPALACZE” – Teatr Praska 52

BIEDERMANN i PODPALACZE” opowiada z jednej strony o absurdalnej sytuacji. Z drugiej jednak jest fenomenalnym komentarzem dzisiejszych czasów, w których terroryści przenikają się z resztą społeczeństwa. Spektakl opowiada o panu Biedermannie, które odwiedzają podpalacze. Mówią mu wprost o swoich planach. Gospodarz jednak zaprasza ich do środka, myśląc, że są to jedynie żarty. „BIEDERMANN i PODPALACZE” to komedia przepełniona czarnym humorem i absurdem, w której występuje dodatkowo wątek kryminalny. Na scenie Teatru Praska 52 w rolach głównych zobaczycie Pawła Brandysa, Daniela Piskorza i Marka Wolnego.

„Prezent urodzinowy” – Nowohuckie Centrum Kultury

Uważaj, o czym marzysz, bo Twoje marzenia mogą się spełnić – to zdanie idealnie opisuje spektakl „Prezent urodzinowy”, który można zobaczyć w Nowohuckim Centrum Kultury. Akcja toczy się w londyńskim hotelu, w dwóch pokojach, pomiędzy którymi są drzwi. Dzięki nim goście mogą przechodzić z jednego apartamentu do drugiego bez wychodzenia na korytarz. Główny bohater po rozstaniu z żoną chciał spędzić upojną noc z kobietą do towarzystwa w hotelu. Nagle przez przypadek pojawia się u niego była partnerka, która była umówiona z innym mężczyzną. A to dopiero początek zawiłych przygód tych bohaterów!

„Pani Pylińska i sekret Chopina” – Teatr im. Juliusza Słowackiego

Eryk to młody adept pianistyki, który od zawsze kochał muzykę Chopina. Jednak granym przez niego utworom, zawsze brakowało doskonałości. Aby poprawić swoje interpretacje dzieł mistrza, udał się do pryncypialnej Profesor Pylińskiej. Kobieta uczy go nie tylko gry, lecz także przede wszystkim prawdziwych emocji, szczerości i wrażliwości – prawdziwych uczuć. „Pani Pylińska i sekret Chopina” porusza wiele problemów, które dotyczą współczesnych ludzi na całym świecie. Dodatkowo podczas spektaklu będzie można usłyszeć największe dzieła kompozytora: sonaty, mazurki i polonezy. W rolach głównych zobaczycie Kacpra Kuszewskiego i Joannę Żółkowską.

„Wąsik – Jak się (nie) golić przed poznaniem teścia” – Kino Kijów

Czy młodzieniec przed pierwszym spotkaniem z przyszłym teściem powinien zgolić wąs, czy wręcz przeciwnie – dumnie prezentować swój zarost? Ta zagwozdka skłoniła głównego bohatera spektaklu „Wąsik – Jak się (nie) golić przed poznaniem teścia” do poważnych przemyśleń. Młody, nieasertywny i bezrobotny mężczyzna bardzo poważnie potraktował temat swojego wyglądu. Im bliżej spotkania z teściem, tym bardziej był zdezorientowany. Podjął decyzję – maszynka zawiodła – co teraz? Jak wypadnie w oczach ojca wybranki jego serca? Jak się okaże, z pozoru przezabawna historia, uczyni z głównego bohatera prawdziwego mężczyznę, choć jego droga nie była łatwa. Na deskach Kina Kijów zobaczycie Martę Wierzbicką, Mirosława Bakę i m.in. Rafała Cieszyńskiego i Michała Koterskiego.

„Alicja w Krainie Czarów” – Sala Teatralna Parafii św. Jadwigi

Rozrywka dla całej rodziny w Krakowie? Sala Teatralna Parafii św. Jadwigi zaprasza całe rodziny na ponadczasową opowieść „Alicja w Krainie Czarów”. Tym razem jednak nie jest to zwykła adaptacja teatralna. Przygotowane przez studio Artystyczni widowisko jest pełne magii i niebywałych pokazów artystycznych. Sztuka ta łączy elementy gry aktorskiej i iluzji, a to wszystko w otoczeniu niezwykłej scenografii. Magiczna atmosfera i dobra zabawa, gwarantowane!

„Nerwica natręctw” – Teatr im. Juliusza Słowackiego

Nerwica natręctw” to francuska komedia, która jest gwarancją dobrej zabawy. Spektakl opowiada o skomplikowanych osobowościach oraz o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci psychiatryczni zaczną leczyć się nawzajem. Akcja toczy się w poczekalni u genialnego psychiatry. Jego podopieczni zmagają się z takimi dolegliwościami jak: zespół Tourette’a, arytmomania, nozofobia, palilalia czy nerwicą natręctw. Co się stanie, kiedy osoby te rozpoczną terapię na własną rękę, a każda z nich stanie w roli terapeuty? Może być naprawdę ciekawie. W rolach głównych występują same gwiazdy, m.in. Karolina Sawka, Jowita Budnik. Katarzyna Herman, Artur Barciś czy Rafał Królikowski.

Site Footer