Piękna muzyka, piękny humor i piękne życie według Artura Andrusa

Sympatyczny, pełen werwy i humoru jegomość od ponad 20 lat czyni przysługę całej Polsce. Artur Andrus to nie tylko artysta kabaretowy, ale symbol elokwencji i klasy. Pewnego dnia, pochodzący z Sanoka chłopak postanowił dołączyć do Rozgłośni Harcerskiej, a później już poszło. Dziś Andrus to synonim świadomego artysty, który zawsze ma coś ciekawego do przekazania.

Multimedialny, wszechstronny, człowiek orkiestra

Utożsamianie Artura Andrusa tylko z piosenkami i kabaretami to jednak błąd. Jego wszechstronna, kreatywna natura objawiała się już w młodzieńczych latach. Pracując w rozgłośniach radiowych zasłynął zwłaszcza wywiadem ze znanym polskim satyrykiem oraz poetą – Wojciechem Młynarskim. Młody Andrus ni stąd ni zowąd zaczął zadawać mu pytania wierszem, a ten również rymując postanowił mu odpowiadać.

To właśnie jego kreatywność, umiejętność improwizacji sprawiła, że został poznany głównie jako prowadzący wielu przeglądów kabaretowych – między innymi w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej. Ustaliliśmy już – Andrusa świetnie się słucha podczas audycji, z przyjemnością ogląda jako konferansjera, ale to nie koniec.

Od lat Artur Andrus może się tytułować mianem poety i pisarza. Przygodę z poezją zaczął od satyr, głównie dotyczących Warszawy – do której przeniósł się z rodzinnego Sanoka. Nie poprzestał na tym. Jest autorem książek – jednej bajki dla dzieci, a także kilku zawierających zabawne i błyskotliwe teksty z jego… bloga. Bo takowy również prowadzi. To nie wszystko – Artur pisał także teksty do programów kabaretowych wielu autorów, min. takich jak Małgorzata Zwierzchowska i Olek Grotowski. Słusznie określa się go mianem artysty multimedialnego – teraz jest znany głównie z prowadzenia i komentowania popularnego programu Szkło Kontaktowe.

Andrus to… Mistrz Mowy Polskiej!

To, czym od lat Andrus wyróżnia się i wybija ponad poziom polskiej sceny piosenki kabaretowej – a także satyry – to zasób słownictwa oraz sposób wysławiania się. Próżno szukać w jego tekstach przekleństw czy błędów językowych.

Artur opanował naszą ojczystą mowę do tego stopnia, że w 2010 roku uzyskał miano Mistrza Mowy Polskiej. Jest to nagroda wręczana od 2000 roku przez grono najwybitniejszych językoznawców, socjologów językowych oraz literaturoznawców. Polega ona na wyłonieniu osoby – niekoniecznie znanej całej Polsce lub światu – która swoją działalnością i sposobem wysławiania się, zasługuje na ten majestatyczny tytuł.

W 2010 roku Artur Andrus otrzymał tę nagrodę i trudno się dziwić. Zawsze poprawny, posługujący się barwną, nienaganną polszczyzną – słuchając i czytając jego teksty zapewniamy sobie prawdziwą ucztę dla duszy.

Artur Andrus wraca z piosenkami kabaretowymi

Jak wspomnieliśmy, Artur Andrus i piosenki kabaretowe to duet nierozłączny jak smyczek i skrzypce. Tej jesieni humor poprawi nam po raz kolejny, bo jego znane utwory rozbrzmią między innymi w Pszowie, Żywcu, Cieszynie, Toruniu, Stalowej Woli, Gdańsku oraz Warszawie.

Podczas jego Recitalu Kabaretowego, będziesz mógł usłyszeć znane już utwory, nawiązujące do jego podróży, ale również miejsc fikcyjnych. Artur Andrus poruszy struny w duszach widzów, wprawiając je w wesołe brzmienie, by potem je stonować i wprowadzić refleksyjny nastrój.

Zobaczymy go również w duecie z Dorotą Miśkiewicz – tam możemy spodziewać się niespodzianek, piosenek jeszcze niegranych na żadnej ze scen. Ten recital Artura Andrusa będzie czymś wyjątkowym, zwłaszcza dla wiernych fanów jego twórczości. Możesz dać się porwać jego skocznym piosenkom kabaretowym – wystarczy że zakupisz bilety na recital ze strony Biletyny:

Pszów, Żywiec, Cieszyn: https://biletyna.pl/kabaret/Artur-Andrus/z-Zespolem-Recital-Kabaretowy

Warszawa: https://biletyna.pl/kabaret/Artur-Andrus/Recital-Kabaretowy-Sokratesa-18

Stalowa Wola: https://biletyna.pl/kabaret/Artur-Andrus/Sokratesa-18

Toruń: https://biletyna.pl/kabaret/Artur-Andrus/Sokratesa-18-z-goscinnym-udzialem-Doroty-Miskiewicz

Gdańsk: https://biletyna.pl/kabaret/Artur-Andrus/i-Dorota-Miskiewicz

Site Footer