Hala Torwar, gdzie najlepiej siedzieć, które miejsca na Torwarze są najlepsze?

Hala Widowiskowo-Sportowa przy Łazienkowskiej 6a w Warszawie jest na stałe wpisana w rozrywkową mapę Warszawy. Obiekt oddany do użytku w 1957 roku początkowo służył jako największe sztuczne lodowisko w stolicy. Mieszczące się na Hali Torwar lodowisko jest miejscem, gdzie trenują zarówno zawodowi sportowcy, jak również jest miejscem gdzie warszawiacy mogą spędzić aktywnie wolny czas. Centralny Ośrodek Sportu w 1999 roku przeprowadził remont hali oraz wybudował oddzielne lodowisko, które mieści się pod tym samym adresem.

Spis treści

Obecnie obiekt posiada 4824 miejsc siedzących na trybunach, z możliwością dostawienia 600 dodatkowych miejsc, co zwiększa pojemność do 5424 widzów. Wliczając miejsca stojące, na płycie hala jest w stanie pomieścić nawet osiem tysięcy ludzi. Ze względu na dogodną lokalizację w centrum miasta, Torwar jest jednym z najlepszych miejsc do organizacji imprez muzycznych, wydarzeń sportowych, wystaw i targów. Nazwa Torwar miała łączyć pierwotne przeznaczenie, czyli tor łyżwiarski z nazwą miasta Warszawa.

Torwar lodowisko

Obiekt został wzniesiony w latach 50-tych według projektu Juliana Brzuchowskiego i Danuty Bredy jako pierwsze w stolicy kryte lodowisko z trybunami na 7200 miejsc. Elewację hali ozdobiła mozaika Hanny Żuławskiej „Łyżwiarze”, którą usunięto podczas prac remontowych w latach 90-tych. Dopiero wówczas obiekt zyskał pełne zadaszenie, ponieważ aż do tej pory dach miały jedynie trybuny. Dziś, w skład COS Torwar wchodzi pełnowymiarowe, profesjonalne lodowisko spełanijące wymogi techniczne międzynarodowych federacji sportowych, dzięki czemu rozgrywały się tutaj liczne mecze ligi w hokeju na lodzie.

Centralny Ośrodek Sportu – wydarzenia sportowe w Torwarze

Hala Torwar wiele razy dostarczyła wyjątkowych emocji sportowych. Odbywają się tutaj największe zawody, takie jak: Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym, „Holiday on Ice”, Mistrzostwa Europy w Short Tracku, Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów, Puchar Świata w Skokach przez Przeszkody, Olimpiady Specjalne, Międzynarodowe Zawodu Jeździeckie CAVALIADA, eliminacje do Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej kobiet, a także mecze koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki, turnieje Judo i wiele innych. Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie jest również gospodarzem wielkich walk bokserskich, gal KSW, K1 i innych sztuk walki.

Torwar hala widowiskowa

Stolica Polski przyciąga do siebie największych artystów światowej sławy. Ze względu na świetną lokalizację oraz dużą pojemność hali, mogły zagościć tutaj takie gwiazdy jak Leonard Cohen, Gary Moore, Deep Purple, Alicia Keys, James Blunt, Lenny Kravitz, John Legend, Garou, R.E.M., Marylin Manson, One Republic, 30 Second to Mars, 50 Cent, Snoop Dogg, Rihanna, Backstreet Boys, Dream Teacher, Lindes Starling, Jean Michel Jarre, The Prodigy, Nickleback, Placebo,Ellie Goulding, Hurts czy Goran Bregović. Cyklicznie odbywają się tutaj widowiska „Disney on Ice”, występy Moscow City Ballet i koncerty Chóru Aleksandrowa. Torwar organizuje koncerty w ramach „Summer Jazz Festiwal”. Obecnie godnym uwagi zbliżającymi się wydarzeniem są: Polska Noc Kabaretowa 2022, Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej Visual Concert, a także Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Koncerty wzbogacone są wyjątkowymi wizualizacjami.

Infrastruktura obiektu

To, co sprawia, że koncert staje się niezapomnianym przeżyciem, to nie tylko ulubiona muzyka. Koncerty na wielotysięcznych halach to także wspaniałe widowiska. Aby uzyskać wyjątkowy efekt, potrzebne jest dobrej jakości nagłośnienie, profesjonalne oświetlenie, telebimy i efekty wizualne. Dodatkowych atrakcji na koncercie dostarczają wypuszczane na płytę serpentyny, konfetti czy bańki mydlane z uwięzionym w środku dymem. Aby podnieść walory estetyczne koncertu, wykorzystuje się również dym, który daje świetne efekty w połączeniu z kolorowym światłem.

Hala Torwar posiada nowoczesny sprzęt: oświetlenie zgodne z wymaganiami dla transmisji TV (HDTV- slow motion TV), a także system akustyczny o technice niskoimpedancyjnej składający się z 20 zestawów głośnikowych, który podzielony został na strefy. Dzięki temu, hala ma możliwość niezależnego sterowania głośnością w poszczególnych strefach oraz jego wyłączenie w strefach nie używanych, co znacznie poprawia jakość zrozumienia mowy w innych strefach.

W kwietniu 2020 roku na hali widowiskowej zamontowany został nowoczesny system audiowizualny składający się z dwóch telebimów LED o łącznej powierzchni 45,5 m2 . Dzięki telebimom widzowie nie przegapią, żadnego momentu z wydarzeń, bez względu na to, w którym sektorze siedzą.

Hala Torwar to miejsce chętnie wykorzystywane do organizacji nie tylko koncertów i imprez sportowych, ale także wystaw, targów i konferencji ze względu na dobrą infrastrukturę obiektu. W Hali znajdują się sale konferencyjne z wyposażeniem audio-wizualnym, biuro prasowe, sale gimnastyczne, standardowo szatnie z węzłem sanitarnym, bufety, garderoby. Obiekt jest dostosowany do osób niepełnosprawnych.

Które miejsca na koncert warto wybrać?

Widownia składa się z trzydziestu sektorów na trybunach oznaczonych literami alfabetu od A do Z, oraz miejscami na płycie głównej. Jeżeli chodzi o to, które miejsca są lepsze (na płycie czy na trybunach), to zdania są mocno podzielone. Jedni cenią sobie komfort trybun, inni wyjątkowy klimat jaki zapewnia płyta. Osoby nie mające doświadczenia z dużymi koncertami mogą mieć problem z tym, na które miejsce lepiej się zdecydować. Oto wady i zalety jednej i drugiej opcji.

Torwar – widok z trybun

Wybierając miejsce na trybunach masz duży komfort, jaki daje możliwość siedzenia. Tej opcji zazdroszczą osoby przebywające na płycie, zwłaszcza gdy koncert ma nieplanowane opóźnienie. Oprócz tego można odłożyć rzeczy podręczne lub dodatkową bluzę na miejsce, co daje pełną swobodę podczas zabawy. Z trybun często jest lepsza widoczność niż na płycie, a także jest lepsza akustyka. Wybierając się na koncert, nie musisz wychodzić z dużym wyprzedzeniem, ponieważ miejsca są numerowane. Unikasz dzięki temu przepychanek i kolejek. Podczas samego koncertu czujesz się bezpiecznie, nie ma narażenia na ścisk czy nawet stratowanie podczas szalonej zabawy. Ten argument na pewno przemówi do osób, które wybierają się na koncert z dziećmi.

Wadą trybun jest ograniczony kontakt z wykonawcami i brak wyjątkowej atmosfery jaką daje płyta. Przebywających na trybunach omijają wszystkie dodatkowe atrakcje w postaci konfetti czy baniek mydlanych. Niektóre miejsca na trybunach znajdują się w dużej odległości od sceny i nic z nich nie widać. Jedyne, co ratuje tą sytuacje, to telebimy.

Zalety i wady miejsc na płycie

Jeżeli wybierasz miejsce na płycie, to masz szanse dostać się pod samą scenę. Nie jest żadną zagadką, że oglądanie występu z pierwszego rzędu jest najlepsze. Wybierając się na koncert rockowy czy metalowy, masz możliwość wzięcia udziału w energicznych tańcach i pogo. Entuzjaści mocniejszych brzmień z pewnością nie przegapią takiej możliwości. Szczęśliwcy mogą złapać „kostkę” gitarzysty czy pałeczkę perkusisty.

Site Footer