Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

Koncerty Szczecin 2023/2024


Anita Lipnicka - Śnienie | Koncert promujący nową płytę

 KUP BILET

Ray Wilson - Genesis Classic

Wyprzedane

Varius Manx & Kasia Stankiewicz - Hej, ludzie, idą święta!

 KUP BILET

Lords of the Sound: Music of Hans Zimmer

 KUP BILET

Halina Mlynkova - Najpiękniejsze kolędy i nie tylko

 KUP BILET

Aleja Rocka Symfonicznie

 KUP BILET

Kolędy Polskie

 KUP BILET

Anna Wyszkoni Recital

 KUP BILET

The Beatles symfonicznie

 KUP BILET

The Beatles symfonicznie

 KUP BILET

Noworoczna Gala - Koncert Wiedeński 2024

 KUP BILET

Kombii - Nasze pokolenie

 KUP BILET

Teresa Werner

 KUP BILET

Koncert Wiedeński - W krainie czardasza i porywających cygańskich pieśni

 KUP BILET

Krakowskie Klimaty - Jacek Wójcicki, Beata Rybotycka

 KUP BILET

Katarzyna Groniec - Konstelacje

 KUP BILET

Małgorzata Ostrowska - Piękna Pani Meluzyna

 KUP BILET

Forever Young

 KUP BILET

Karuzela Gna ORKIESTROWO

 KUP BILET

Tre Voci.PL

 KUP BILET

Tre Voci.PL

 KUP BILET

Mirosław Niewiadomski - "Aleją Gwiazd" (z zespołem)

 KUP BILET

Ania Dąbrowska

 KUP BILET

Wielka Gala Noworoczna - Koncert Wiedeński z Wiednia do Nowego Jorku

 KUP BILET

Laboratorium Pieśni - Koncert Muzyki Świata

 KUP BILET

Wielka Gala Noworoczna - Koncert Wiedeński z Wiednia do Nowego Jorku

 KUP BILET

Paweł Domagała - Narnia Tour

 KUP BILET

Alessandro Safina

 KUP BILET

ABBA i INNI Symfonicznie

 KUP BILET

Sławek Uniatowski - Wielki Błękit

 KUP BILET

Golden Life

 KUP BILET

Koncert Muzyki Świata - Od Operetki po Hity Muzyki Estradowej

 KUP BILET

Piotr Rubik - Niech mówią że to nie jest miłość

 KUP BILET

Edyta Geppert z zespołem Vasie

 KUP BILET

Punky Reggae Live 2024

 KUP BILET

Queen Symfonicznie - Chór i Orkiestra Alla Vienna

 KUP BILET

Queen Symfonicznie - Chór i Orkiestra Alla Vienna

 KUP BILET

Gaming Concert

 KUP BILET

Gregorian Grace

 KUP BILET

Mamma Mia

 KUP BILET

Chansons de Paris

 KUP BILET
ZOBACZ WIĘCEJ

Stolica Pomorza Zachodniego – Szczecin jest jednym z najważniejszych ośrodków kultury w Polsce. Kultywowane są tutaj tradycje morskie i regionalne. Liczne zabytki, dostęp do morza, a także bliskość granicy niemieckiej sprawiają, że jest to bardzo interesujące destynacja wakacyjnych oraz weekendowych wojaży. Każda wycieczka jest doskonałym pretekstem do wzięcia udziału wydarzeniach kulturalnych. Wspomnienia z koncertów są doskonałym dopełnieniem wrażeń urlopowych. Szczecin od lat jest gospodarzem wielu festiwali muzycznych, które przyciągały największe gwiazdy polskiej muzyki na początku swojej kariery, a także po osiągnieciu wielkich sukcesów.

Festiwale w Szczecinie

Szczecin jest gospodarzem wielu festiwali zarówno muzycznych, jak i artystycznych czy sportowych. Przyjazd na festiwal w Szczecinie jest doskonałym pretekstem do bliższego poznania tego niezwykle urokliwego miasta. Jeśli chodzi o wydarzenia muzyczne, organizowany jest między innymi Szczecin Music Fest.

Koncerty w Szczecinie – gdzie iść?

Szczecin posiada bardzo duże zaplecze do organizacji wydarzeń muzycznych, festiwali i koncertów. Oto lista najczęściej odwiedzanych i polecanych miejsc koncertowych w Szczecinie:

Filharmonia w Szczecinie jak każde duże miasto, Szczecin posiada swoją filharmonię. Jednak ta filharmonia wyróżnia się na tle wszystkich tego typu budynków w całym kraju. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza mieści się w nowoczesnym budynku, wyróżnianym w licznych konkursach architektonicznych. Obiekt został wybudowany w 2014 roku w miejscu dawnego secesyjnego budynku Konzerthaus. Projekt autorstwa włosko-hiszpańskiego duetu Estudio Barozzi Veiga zachwycił jurorów najbardziej prestiżowego i zarazem najważniejszego konkursu architektonicznego w Europie, przyznając nagrodę „Mies van der Rohe Award”. Biały, podświetlany budynek mimo bardzo nowoczesnego wyglądu idealnie wpasowuje się w plan zagospodarowania przestrzennego, stanowiąc niemal kontynuację przylegającej do niego zabytkowej kamienicy. Jedni widzą w budynku wierzchołek góry lodowej, inni lodowe miasteczko. Wnętrze zachwyca ścianami i sufitem pokrytym szlagmetalem, czyli imitacją złota. Jest to miejsce, które nie tylko da mnóstwa wrażeń muzycznych, ale również samo w sobie jest bardzo interesującym obiektem pod kątem turystycznym. Filharmonia posiad dwie sale koncertowe i 1143 miejsca na widowni. Akustyka w głównej Sali symfonicznej pozwala na nagrania studyjne, a warunki, które spełniają najwyższe standardy porównywane są do tych panujących w wiedeńskiej Sali koncertowej Musikverein.

Netto Arena To tutaj organizowane są największe imprezy w Szczecinie. Wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa pozwala na organizację różnorodnych przedsięwzięć sportowych, jak na przykład Mistrzostwa Europy w siatkówce. Arena może posiada nawet 7055 miejsc siedzących. Obiekt przystosowany jest do organizowania koncertów, spektakli teatralnych i seansów kinowych, a także wystaw i konferencji. Netto Arena jest gospodarzem Polskiej Nocy Kabaretowej, a także znajduje się na trasie 20-lecia kabaretu Neo-Nówka. Nowoczesne wyposażenie w system audio-wizualny pozwala na organizację złożonych wydarzeń muzycznych jak Koncert Muzyki Filmowej połączony z projekcją fragmentów filmów. Od 2007 roku w Arenie Netto odbywa się Festiwal Młodych Talentów, podczas którego młodzi artyści mogą wystąpić na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Kayah, Brodka czy Paulina Przybysz.

Kino Kosmos obiekt wrócił na mapę wydarzeń kulturalnych całkiem niedawno. Wyremontowane stare kino z 1959 roku zostało zamknięte po 44 latach działalności, a od zapomnienia uratowała go decyzja konserwatora o wpisaniu kina do rejestru zabytków. Kompleksowy remont pozwala na organizację koncertów w doskonałych warunkach. Centrum Kosmos, bo taką nazwę nosi klub muzyczny został przystosowany do funkcji eventowej zarówno pod kontem sceny, jej wyposażenia jak i zaplecza. Został przywrócony również blask elewacji razem z zabytkową mozaiką. Kino Kosmos może pomieścić jednocześnie 500 widzów.

Stara Rzeźnia Centrum Kultury Euroregiony Stara Rzeźna mieści się w zachowanym historycznym budynku. Renowacja miała miejsce w 2013 i 2014 roku, a pomieszczenia zaadaptowano na salę konferencyjno-projekcyjną „Ilusion”. Obiekt znajduje się na odrzańskiej wyspie Łasztownia. Do Starej Rzeźni można dostać się poprzez Most Kłodny zbudowany na przełomie XV i XVI wieku. Placówka otwarta jest na wszelkie inicjatywy i zaprasza do siebie artystów z całej Polski.

Ostatnio dodane w kategorii Koncert