Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

Koncerty Szczecin 2023/2024


Michał Łangowski & Wojciech Szymański

 KUP BILET

Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 90. to się nie powtórzy!

WYPRZEDANE

Koncert Muzyki Filmowej - Szczecin

 KUP BILET

Queen Machine

 KUP BILET

Kasia Kowalska MTV unplugged

 KUP BILET

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

 KUP BILET

Serwus Madonna - piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk

 KUP BILET

Koncert GRANDE amore

 KUP BILET

Tre Voci

WYPRZEDANE

Tre Voci

 KUP BILET

Fast Love - Tribute to George Michael

 KUP BILET

Kaśka Sochacka

WYPRZEDANE

10-lecie zespołu LEMON na BIS – unplugged

 KUP BILET

Paweł Domagała - Narnia Tour

 KUP BILET

Punky Reggae Live 2023

 KUP BILET

Sztywny Pal Azji

WYPRZEDANE

10 Tenorów

 KUP BILET

Anna Wyszkoni - 25 lat/ Nowa płyta „Z cegieł i łez”.

 KUP BILET

Ania Dąbrowska - Ktoś inny

 KUP BILET

Ania Dąbrowska - Ktoś inny

 KUP BILET

Lubię wracać tam. Nowe aranżacje polskiej piosenki

 KUP BILET

Michał Bajor - No, a ja?

 KUP BILET

Ewa Bem z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego

 KUP BILET

Krystian Ochman

 KUP BILET

Stare Dobre Małżeństwo

 KUP BILET

Game music

 KUP BILET

Film Music - Bond 007

 KUP BILET

Stevie Wonder - Cover Show

 KUP BILET

Tribute to Pavarotti

 KUP BILET

Cleo - Letni koncert

 KUP BILET

Queen Symfonicznie

 KUP BILET

Czerwone Gitary - 55-lecie. Platynowy koncert

 KUP BILET
ZOBACZ WIĘCEJStolica Pomorza Zachodniego – Szczecin jest jednym z najważniejszych ośrodków kultury w Polsce. Kultywowane są tutaj tradycje morskie i regionalne. Liczne zabytki, dostęp do morza, a także bliskość granicy niemieckiej sprawiają, że jest to bardzo interesujące destynacja wakacyjnych oraz weekendowych wojaży. Każda wycieczka jest doskonałym pretekstem do wzięcia udziału wydarzeniach kulturalnych. Wspomnienia z koncertów są doskonałym dopełnieniem wrażeń urlopowych. Szczecin od lat jest gospodarzem wielu festiwali muzycznych, które przyciągały największe gwiazdy polskiej muzyki na początku swojej kariery, a także po osiągnieciu wielkich sukcesów.

Festiwale w Szczecinie

Szczecin jest gospodarzem wielu festiwali zarówno muzycznych, jak i artystycznych czy sportowych. Przyjazd na festiwal w Szczecinie jest doskonałym pretekstem do bliższego poznania tego niezwykle urokliwego miasta. Jeśli chodzi o wydarzenia muzyczne, organizowany jest między innymi Szczecin Music Fest.

Koncerty w Szczecinie – gdzie iść?

Szczecin posiada bardzo duże zaplecze do organizacji wydarzeń muzycznych, festiwali i koncertów. Oto lista najczęściej odwiedzanych i polecanych miejsc koncertowych w Szczecinie:

Filharmonia w Szczecinie jak każde duże miasto, Szczecin posiada swoją filharmonię. Jednak ta filharmonia wyróżnia się na tle wszystkich tego typu budynków w całym kraju. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza mieści się w nowoczesnym budynku, wyróżnianym w licznych konkursach architektonicznych. Obiekt został wybudowany w 2014 roku w miejscu dawnego secesyjnego budynku Konzerthaus. Projekt autorstwa włosko-hiszpańskiego duetu Estudio Barozzi Veiga zachwycił jurorów najbardziej prestiżowego i zarazem najważniejszego konkursu architektonicznego w Europie, przyznając nagrodę „Mies van der Rohe Award”. Biały, podświetlany budynek mimo bardzo nowoczesnego wyglądu idealnie wpasowuje się w plan zagospodarowania przestrzennego, stanowiąc niemal kontynuację przylegającej do niego zabytkowej kamienicy. Jedni widzą w budynku wierzchołek góry lodowej, inni lodowe miasteczko. Wnętrze zachwyca ścianami i sufitem pokrytym szlagmetalem, czyli imitacją złota. Jest to miejsce, które nie tylko da mnóstwa wrażeń muzycznych, ale również samo w sobie jest bardzo interesującym obiektem pod kątem turystycznym. Filharmonia posiad dwie sale koncertowe i 1143 miejsca na widowni. Akustyka w głównej Sali symfonicznej pozwala na nagrania studyjne, a warunki, które spełniają najwyższe standardy porównywane są do tych panujących w wiedeńskiej Sali koncertowej Musikverein.

Netto Arena To tutaj organizowane są największe imprezy w Szczecinie. Wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa pozwala na organizację różnorodnych przedsięwzięć sportowych, jak na przykład Mistrzostwa Europy w siatkówce. Arena może posiada nawet 7055 miejsc siedzących. Obiekt przystosowany jest do organizowania koncertów, spektakli teatralnych i seansów kinowych, a także wystaw i konferencji. Netto Arena jest gospodarzem Polskiej Nocy Kabaretowej, a także znajduje się na trasie 20-lecia kabaretu Neo-Nówka. Nowoczesne wyposażenie w system audio-wizualny pozwala na organizację złożonych wydarzeń muzycznych jak Koncert Muzyki Filmowej połączony z projekcją fragmentów filmów. Od 2007 roku w Arenie Netto odbywa się Festiwal Młodych Talentów, podczas którego młodzi artyści mogą wystąpić na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Kayah, Brodka czy Paulina Przybysz.

Kino Kosmos obiekt wrócił na mapę wydarzeń kulturalnych całkiem niedawno. Wyremontowane stare kino z 1959 roku zostało zamknięte po 44 latach działalności, a od zapomnienia uratowała go decyzja konserwatora o wpisaniu kina do rejestru zabytków. Kompleksowy remont pozwala na organizację koncertów w doskonałych warunkach. Centrum Kosmos, bo taką nazwę nosi klub muzyczny został przystosowany do funkcji eventowej zarówno pod kontem sceny, jej wyposażenia jak i zaplecza. Został przywrócony również blask elewacji razem z zabytkową mozaiką. Kino Kosmos może pomieścić jednocześnie 500 widzów.

Stara Rzeźnia Centrum Kultury Euroregiony Stara Rzeźna mieści się w zachowanym historycznym budynku. Renowacja miała miejsce w 2013 i 2014 roku, a pomieszczenia zaadaptowano na salę konferencyjno-projekcyjną „Ilusion”. Obiekt znajduje się na odrzańskiej wyspie Łasztownia. Do Starej Rzeźni można dostać się poprzez Most Kłodny zbudowany na przełomie XV i XVI wieku. Placówka otwarta jest na wszelkie inicjatywy i zaprasza do siebie artystów z całej Polski.

Ostatnio dodane w kategorii Koncert