Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Koncerty Szczecin 2024/2025


ABBA i INNI Symfonicznie

 KUP BILET

Lady Pank - A nam nie chce się iść do domu

 KUP BILET

Kortez - Holiday Tour 2024

 KUP BILET

Muzyka Zespołu Rammstein Symfonicznie

 KUP BILET

Chansons de Paris

 KUP BILET

Koncert Małe TGD - Dzień Dziecka przez cały rok

 KUP BILET

BAJM - 45 - lecie

 KUP BILET

Koncert Gwiazd Szczecin 2024

 KUP BILET

Freedom Jazz Show

 KUP BILET

Cohen w teatrze

 KUP BILET

Mirosław Niewiadomski Presley&Sinatra

 KUP BILET

Maleńczuk - Klauzula Sumienia

 KUP BILET

Visual Concert - Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej

 KUP BILET

Spoko Loko - koncert dla dzieci

 KUP BILET

Czy pamiętasz? - koncert dedykowany Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie w wykonaniu Piwnicy pod Baranami

 KUP BILET

Eleni - koncert 45-lecia

 KUP BILET

Tre Voci - SHOW TIME

 KUP BILET

Tre Voci - SHOW TIME

 KUP BILET

Myslovitz - 25 lat Miłości w Czasach Popkultury

 KUP BILET

Another Pink Floyd i Marek Raduli

 KUP BILET

KONCERT MUZYKI ETNICZNEJ - ZAPAL

 KUP BILET

5-lecie 10 Tenorów

 KUP BILET

CHRUST - słowiański elektro-folk

 KUP BILET

Czerwone Gitary - Platynowy Koncert na BIS

 KUP BILET

Anna Wyszkoni / Marek Jackowski - Oprócz błękitnego nieba. Finał trasy

 KUP BILET

Raz Dwa Trzy - Człowiek czasami serce otworzy

 KUP BILET

СКРЯБIН "КРАЩI ХIТИ" - SKRYABIN "BEST HITS"

 KUP BILET

Spięty: Heartcore

 KUP BILET

Bartas Szymoniak

 KUP BILET

Małgorzata Ostrowska - Legenda

 KUP BILET

Ponad Chmurami

 KUP BILET

Winter Songs of Frank Sinatra

 KUP BILET

Zadzwońcie po Milicję

 KUP BILET

Beth Hart

 KUP BILET

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny - Świąteczny Koncert Kolęd

 KUP BILET

Piotr Cugowski - Jeszcze mi się chce… ale już niczego nie muszę

 KUP BILET

Pop Opera - od Opery do Musicalu

 KUP BILET

Pop Opera - od Opery do Musicalu

 KUP BILET

Stolica Pomorza Zachodniego – Szczecin jest jednym z najważniejszych ośrodków kultury w Polsce. Kultywowane są tutaj tradycje morskie i regionalne. Liczne zabytki, dostęp do morza, a także bliskość granicy niemieckiej sprawiają, że jest to bardzo interesujące destynacja wakacyjnych oraz weekendowych wojaży. Każda wycieczka jest doskonałym pretekstem do wzięcia udziału wydarzeniach kulturalnych. Wspomnienia z koncertów są doskonałym dopełnieniem wrażeń urlopowych. Szczecin od lat jest gospodarzem wielu festiwali muzycznych, które przyciągały największe gwiazdy polskiej muzyki na początku swojej kariery, a także po osiągnieciu wielkich sukcesów.

Festiwale w Szczecinie

Szczecin jest gospodarzem wielu festiwali zarówno muzycznych, jak i artystycznych czy sportowych. Przyjazd na festiwal w Szczecinie jest doskonałym pretekstem do bliższego poznania tego niezwykle urokliwego miasta. Jeśli chodzi o wydarzenia muzyczne, organizowany jest między innymi Szczecin Music Fest.

Koncerty w Szczecinie – gdzie iść?

Szczecin posiada bardzo duże zaplecze do organizacji wydarzeń muzycznych, festiwali i koncertów. Oto lista najczęściej odwiedzanych i polecanych miejsc koncertowych w Szczecinie:

Filharmonia w Szczecinie jak każde duże miasto, Szczecin posiada swoją filharmonię. Jednak ta filharmonia wyróżnia się na tle wszystkich tego typu budynków w całym kraju. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza mieści się w nowoczesnym budynku, wyróżnianym w licznych konkursach architektonicznych. Obiekt został wybudowany w 2014 roku w miejscu dawnego secesyjnego budynku Konzerthaus. Projekt autorstwa włosko-hiszpańskiego duetu Estudio Barozzi Veiga zachwycił jurorów najbardziej prestiżowego i zarazem najważniejszego konkursu architektonicznego w Europie, przyznając nagrodę „Mies van der Rohe Award”. Biały, podświetlany budynek mimo bardzo nowoczesnego wyglądu idealnie wpasowuje się w plan zagospodarowania przestrzennego, stanowiąc niemal kontynuację przylegającej do niego zabytkowej kamienicy. Jedni widzą w budynku wierzchołek góry lodowej, inni lodowe miasteczko. Wnętrze zachwyca ścianami i sufitem pokrytym szlagmetalem, czyli imitacją złota. Jest to miejsce, które nie tylko da mnóstwa wrażeń muzycznych, ale również samo w sobie jest bardzo interesującym obiektem pod kątem turystycznym. Filharmonia posiad dwie sale koncertowe i 1143 miejsca na widowni. Akustyka w głównej Sali symfonicznej pozwala na nagrania studyjne, a warunki, które spełniają najwyższe standardy porównywane są do tych panujących w wiedeńskiej Sali koncertowej Musikverein.

Netto Arena To tutaj organizowane są największe imprezy w Szczecinie. Wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa pozwala na organizację różnorodnych przedsięwzięć sportowych, jak na przykład Mistrzostwa Europy w siatkówce. Arena może posiada nawet 7055 miejsc siedzących. Obiekt przystosowany jest do organizowania koncertów, spektakli teatralnych i seansów kinowych, a także wystaw i konferencji. Netto Arena jest gospodarzem Polskiej Nocy Kabaretowej, a także znajduje się na trasie 20-lecia kabaretu Neo-Nówka. Nowoczesne wyposażenie w system audio-wizualny pozwala na organizację złożonych wydarzeń muzycznych jak Koncert Muzyki Filmowej połączony z projekcją fragmentów filmów. Od 2007 roku w Arenie Netto odbywa się Festiwal Młodych Talentów, podczas którego młodzi artyści mogą wystąpić na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Kayah, Brodka czy Paulina Przybysz.

Kino Kosmos obiekt wrócił na mapę wydarzeń kulturalnych całkiem niedawno. Wyremontowane stare kino z 1959 roku zostało zamknięte po 44 latach działalności, a od zapomnienia uratowała go decyzja konserwatora o wpisaniu kina do rejestru zabytków. Kompleksowy remont pozwala na organizację koncertów w doskonałych warunkach. Centrum Kosmos, bo taką nazwę nosi klub muzyczny został przystosowany do funkcji eventowej zarówno pod kontem sceny, jej wyposażenia jak i zaplecza. Został przywrócony również blask elewacji razem z zabytkową mozaiką. Kino Kosmos może pomieścić jednocześnie 500 widzów.

Stara Rzeźnia Centrum Kultury Euroregiony Stara Rzeźna mieści się w zachowanym historycznym budynku. Renowacja miała miejsce w 2013 i 2014 roku, a pomieszczenia zaadaptowano na salę konferencyjno-projekcyjną „Ilusion”. Obiekt znajduje się na odrzańskiej wyspie Łasztownia. Do Starej Rzeźni można dostać się poprzez Most Kłodny zbudowany na przełomie XV i XVI wieku. Placówka otwarta jest na wszelkie inicjatywy i zaprasza do siebie artystów z całej Polski.